Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

"vövatt vs. Parkside" - ez eddig is csak a parki tulajdonosoknak volt kérdés... 😁
Huhh,meg meg a vövatt vs. Parkside flame? 🤣
Tényleg lehet így is akkor a diaggal még inkább a szervizkönyvet meg leszarom mert ahogy pár napja írtam simán kitalálnak bármit csak a gart ne tudjuk érvényesíteni. A suzukikat (volt 3 új) csak az első szervizre vittem utána már csak magam és semmi bajuk nem volt többszázezren át igaz azok suzukik voltak. 😁 Mondjuk most is azt akartunk, de ez hirtelen igen megtetszett és impulzus vásárlás volt és még most is tetszik. 🙂
csomó videó van fent
renault clio 2020 oil service reset a keresőbe aztán van sokféle műszerfallal
pl ezt 2021-esnek mutatja: http://youtu.be/eDR1wUL6RXU
de van 2019 is http://youtu.be/8Vce537Ls-I
ezt csak mark4-nek nevezi: http://youtu.be/HYh2Vp0_JyU
de ezeken kívül még egy csomó van
Hát a rönyó clio 4, abból van egy utolsó szériás.
amúgy miféle kocsi lenne?
opelt ismerem csak túl sok eltérés nincs a kor szerint, csomó kocsinak ugyanaz az "agya" max egyes funkciók még nincsenek benne
ha rádugod majd mutatja mit enged
egy olajcsere nullázás nem hinném hogy kifog rajta
Hááát van laptopos diagom, de az 2017-ig tud ez meg elvileg 2021-es, vagy inkább 20-as mert januári átadás na meg az utolsó darabok közül való és 2012-től már gyártották így akár ha beírom 2017-esnek jó is lehet, de nem tudom biztosra.
újabb kocsikat nem tudom, de a régebbieknek csak pár gombnyomás és nullázta, csak meg kell találni a kombinációt
beírod a típust a youtube keresőbe tuti lesz okosság
vagy nézel hozzá kábelt meg programot az alin
pl opelhoz pár ezer volt aztán regenerálástól kezdve a kerékméret változtatásig mindent lehet vele csinálni
lehet le tudná nullázni neked az elm327 is, de ha megy a gomb nyomogatásos akkor az meg ingyen van
Nekem 63000 volt egy sima olajcsere talán pollenszűrővel, de légszűrő nélkül. Mivel a gar lejár a következőnél így már megoldanám magam csak azt nem tudom, hogy a szervizt vissza tudom-e állítani? Papír alapú szervizkönyve már nincs így igazából nem tudom, hogy mi van.
A megérzés, amit te úgy sem fogsz a részemről elismerni, nagy szerepet játszott a "szerencsében". Amikor beszéltem a bácsival, annak ellenére, hogy bárki hazudhat a vonal túlsó végén, nem tartott vissza, hogy egy százast előre elutaljak mint ELŐLEG, ami ugye visszajár, ha.
A megadott címen a ház kinézete. Ezek olyan infók voltak a számomra, hogy azt sejtette velem, hogy egy KIA nem az az áru, ami egy ilyen jól felépített csalás alapja lett volna. Egy százas nem az az összeg sajnos manapság, hogy akár az utalás adatai alapján - mert számlát nyitni azért kell a személyes adat - ne lehetne, igaz sok idő után is visszaszerezni. Röviden nem a kiccsalád megélhetéséről beszélünk.

De ez nem egyedüli, a mostani motort úgy vettem, hogy a régi motor ára, plusz az előreutalt foglaló ára ott volt az eladónál, tök rendes, tisztességes család és körülmények, elmentünk az általa kiválasztott bankba és a szeme láttára elutaltam a hiányzó részt. Az viszont valamiért bankon belül sem érkezett meg még majdnem egy óra múlva sem, de a srác ennek ellenére odaadta a motort, mondjuk a vételár 25-30%-a hiányzott, hogy "majd biztosan megjön". Amúgy hazafelé félúton rátelcsiztem és közben oda is ért, de akkor is, azért vannak olyan esetek, emberek, amikor működik a bizalom vadidegen emberek között és ráadásul nem is csalatkozol.

Lengyelországban, amikor Krakkóban és Oswieczimben jártam, az istennek se találtunk rá a sóbányára, nem volt GPS és a papír alapú Michelin atlasszal próbáltunk eljutni oda, egyszer a faszi, akit megkérdeztünk, beugrott az autójába és egy bő 10-15 km-en keresztül előttünk haladva odavezetett a bejárathoz. Igaz, a végén adott egy Nederlands-os biztosítós névjegykártyát, mintha adott esetben pont majd itthonról ott keresek ilyen ügynököt, de le a kalappal, azóta is földig hajolva gondolok rá, amikor az eszembe jut.

Szóval volt már problémás autóm, de ott ezzel a tudattal vettem, ott sem volt átbaszás. Én meg pláne soha.
Akkor itt a szerencse is veled volt.
Sok motort szoktam megnézni, 99% hazudik, megkímélt soha sem dőlt el stb. Egy 2010körüli er6 kawát akartunk venni egy barátnőmnek, első motornak(tehát az sem lett volna baj ha nem hibátlan). Képeken, telefonon minden hibátlan, csodás. Belépek a kapun, meglátom a motort én már tudom hogy ez nem a mienk, a lány már hozná is a pénzt. Körbenézem, mondják hogy indítsam be, próbáljuk ki, mondom köszi nem kell, nézelődünk még. Két napot basztunk el, egy csomó üzemanyagot, papíron, elméletben minden szép és jó volt, aztán a szomszéd faluból vettünk egy szinte hibátlant 😂
Igen, oszlopon. Tömbösítettben meg a lépcsőházi szekrényben a panelon.
100 ezer előleg csupán.
Amúgy messze a legjobb vétel volt, ugyanazokat a feltételeket nézve mindenhol.
És igazolódott is, használom és hibátlan.
Petőfibánya fehér lakta részén is jártunk így. A sorház padlásán húztuk végig a kábelt, és onnan ment a leágazás a lakásokba.
Egyik csávó nem kérte. Semmi gond.
Aztán ugyen ez hogy nagyon leromlott a jel.
Megyünk végig, a csóka szikével szétnyitotta a koaxot, és külön leszigetelt gombostűvel beleszúrt a közepébe meg az árnyékolásba, és szalagkábellel vezette le.
Ott sem volt vita, mégis kérte a bekötést, csak senkinek ne szóljunk róla 🤣

De ráadásul hülye volt, mert, ha felmegy, megnézi a szomszédnak milyen osztóval van leágazva, és betesz egy ugyan olyat, akkor a kutya sem vette volna észre hogy lopja a jelet.
Fiatalon (90-es eleje) én is kábeltévéztem, Pécsett és a körüli falvakban. Megyun egyszer hibára, mert beszóltak, hogy leromlott az adás. Követjük visszafelé, odaérünk a retkek putrijához, persze kinn álltak a kapuban. Kérdem, hozzányúltak a kábelhez? (ami a portájuk sarkánál ment át a másik utcába) Á, ők? dehogy! - közben hallom, hogy üvölt az ablakon kifelé az MTV-ről Sabrina a bojszbojszbojszal 😅 Megblankolták a ház mellett menő kooaxot, és rácsatlakoztak csak úgy szalagkábellel 😁 persze elbaszta az egész utána lévő részt.
Mondom nekik, ok, most megyek a rendőrségre, megtesszük a feljelentést a TV társaság nevében, ez sok pézbe fog kerülni! Akkor még nem voltak így elkanászodva a cigók, mint most, be is szartak, ott magyaráztak, hogy "biztos a kurva gyerek csinálta, jávíccsák má meg a műszerész urak, ígérjük, soha többé" - aztán utána tényleg nem volt baj azon a részen 😅
az oszlopon volt a szűrő? havernak bent volt a lakásban, kb 2 havi pénzért meg lett a fullos cucc
az még nagyon egyszerű titkosítás volt, csak a sorokat keverte össze
utána jött a digi meg a nagra2 kód amit egész egyszerű volt megfejteni
a magyar ember ilyenekért nem fizet, vagy csak a nagyon hülyék........

nálunk minden meg van osztva most épp a villany áll kidolgozás alatt, csak előbb kell egy nagyobb akku mert a mostani nem bír el 2 háztartást
okosan kell élni és beleszarni minden szolgáltató szájába 😂
Jól értem hogy telefonon alkudtál és előre kifizetted a kocsit mert a képeken és a guglimapszon rendben volt minden ?
ez a kétezres évek elején volt és ő csinált magának
Na, csak érdekességnek, ahogy így beszéltem róla, megnéztem azt az alkatrészt, ami a vevő észrevett én meg nem, most az oem-en 3.381,- forintba kerül.
De, én az elsődleges szűrő ez volt, x évjárat utáni, 0-50 ezer közti futás, turbó nem, kettős tömegű nem, Dacia nem. És ott volt.
A következő a telefonos beszélgetés, alku, címegyeztetést követően a Maps-on a ház megnézése, minden elvágólag és derékszögben látszódott. Utalás. Utazás. Biznisz.
A kawánál sem a km-t vették meg hanem azt hogy rendben volt.
Az autónál is simán átvernek, bár egyre kevésbé tekergetik mert egyre problémásabb, több helyen tárolja, nem tudják mindenhol pont ugyanoda visszarakni. De mivel te nem tudod kiolvasni pl az abs kockában vagy a légzsákban tárolt futást, nem is tudod 100% biztosra mondani hogy nincs megtekerve.
Te sem a km miatt vetted meg a kocsit hanem mert szép volt és bíztató mindene.
Ötezer a munkadíj, plusz te viszel mindent. Ilyent még én is tudok, de ez tényleg csak az olaj-olajszűrő cserére vonatkozik, esetleg a légszűrő is, a pollené már esetleg a haveri viszony mélységétől függ.
És persze attól is, hogy ne kelljen időpontot adni, hanem amikor késik a következő fizetős kuncsaft és rád szól telcsin, hogy van kb. őt perced odaérni egy félórás távolságból. de ha sikerül, megcsinálja, amúgy tisztességesen, mert amíg csöpög, addig a csápon alul megrángatja és megnézi az alját az autónak. De csak nézi.
Nem értesz.
Az, hogy nem akarta a borsos áron bevállalni a szervizelést, azt értem. Amit nem tudok elfogadni, hogy egyrészt ha ő lenne bajban, akkor persze jó lenne a szerviz, másodrészt jó eséllyel átverte a majdani vevőt, aminek aztán semmi köze nincs, hogy az eladó milyen kapcsolatban volt a vétel előtt a szervizzel.

Amikor valaki új járművet vesz, TUDNIA KELL, hogy ezzel egy elég drága szolgáltatást is a nyakába vesz, ami amúgy nem feltétlenül kötelező, de ez oda-vissza alapon működik.

Elmesélek egy történetet a pofátlanság olyan szintjéről, ami azért idegesítő, mert amúgy a másikat (a történetben engem9 akart volna hülyének nézni, nem mellesleg ilyent csak a leghülyébb- és legbutábbak csinálnak, hiszen azt akarják hülyére venni, aki vele szemben abból él évek, évtizedek alatt naponta, így a rutinja miatt úgy sem tudja hülyére venni, de azért megpróbálja.

A történet:
Antennaszerelő vállalkozásom volt (is), lógtam az utcán az oszlopon, mert néha a problémás helyeken az alkalmazottak helyett én mentem melózni, az volt a biztos. Ahogy szerelek az oszlop tetején, látom, hogy nem messze egy ikerház kapujában folyamatosan kint áll egy félcigány-szerű dagadt buzi, folyamatosan cigizve és nézi, mit csinálok. Nyilván hihettem volna, hogy csak érdeklődő, de az a megérzés, ami most szinte csalhatatlanul megmondja, hogy az előttem haladó egy nő vagy egy nyugger, azt sugallta, hogy majd ha végeztem itt, nézzem meg a csatlakozó kábelét. És lám, a faszkalapnak egy átalakított szűrő volt beépítve, ami kb. pont egy másodperc alatt kikerült a rendszerből. A lényeg, másnap a buzival bent találkoztam az irodában, közben megnéztem milyen szerződése volt, alap, mi más, és szar, szemét, cigány, dagadt, belterjes, génhibás, faszcibáló, köcsög tolvaj azzal akart engem és minket hülyére venni, engem, aki használtam is és szereltem is a rendszert, hogy ő nem tud semmit a dologról, ő nem is nézi a tv-t csak a lánya meg a felesége, és ő nem is tudta, hogy más csatornák is nézhetők a tévén, mint az alapcsomag adói...
Cigire, zsíros szarra volt pénze a rohadéknak, de kifizetni a használt dolgokat nem, de még hülyének is néz engem egy dagadt félcigány.

Na, hát kb. így gondolok én azokra, akik mondjuk a másikat megpróbálják átverni miközben azt hiszik, hogy nem jön rá jó eséllyel a másik, hogy valami nem kerek a történetben.
5 ezeré már senki nem cserél olajat - aki meg igen, na oda biztos nem vinném. Az rendben, ha a hozzáértőbbek megoldják maguknak, de olcsó sufniba elvinni egy normálisabb autót, na azt már nem.