Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ha azt is hívásnak veszed, hogy a Jóska mondja a Pistának, gyere, mert kapsz az építkezésen 2.000,- eurót és a Sándor hazament és így már csak 5-en laknak a hatszemélyes hostelben, tehát elférsz, a mosdóhasználatot majd megbeszéljük, akkor igen, mindenkit hívnak.
magyar ember úgy megy nyugatra hogy hívják?
szerintem kb ugyanaz a rendszer mint itt a vietnámiaknál, közvetítő cég beszerzi az embereket aztán ennyi
kb ugy néznek ránk nyugatin mint mina sárgákra: geci mind mert letöri a munkabéreket

pont az angliai ismerős mondta hogy ahol melózott egyik hónapról a másikra levették a fizetésének majdnem a felét mert a pakisztáni ennyiért megcsinálja, ha nem tetszik mehet amerre lát mert 3 paki ott toporog a kapuban hogy azonnal kezdjen
Nem. Szokás szerint nem jól látod a dolgot.
A vietnámi jöhet ha hívom, vagy ha felajánlkozik; megvizsgálom, jónak ítélem és elfogadom a jelentkezését. De a honosítás, családegyesítés már mi végre?
Amikor elmentem jelentkezni a jelenlegi munkahelyre, kaptam szabit, bért, cafateriát, bizonyos feltételek teljesülése estén utazási hozzájárulást, esetleg lakhatásit, de ezek már csak opciók.
Amikor munkaerőt kell fogadni, külföldről, és mindaközben nem 100% a foglalkoztatottság, illetve munkanélküli járadékot fizetünk - most nem kell a szöveg, hogy a vietnámi mosogató és a munkanélküli mérnők hogyan váltja ki egymást, nem erről van szó - ott már el kellene gondolkozni ezen. Ez egy. A következő az, hogy miért nem azonos kultúrkörből, vagy hasonló társadalmi berendezkedésű nációból? Ez kettő. Három az, á, hagyjuk is.
Akkor felfüggesztésre kerül (-het).
Én a tartósan kint tartózkodónak megszüntetném, ha nem jár ide, akkor úgy is mindegy. Az életmentés az más dolog, ha hazajön és történik vele valami, nyilván nem szabad hagyni meghalni. A gyógyszer ártámogatást is magával húzza ám a társ. bizt. kívüli lét.
Mindenképpen tudatosulnia kellene mindenkiben, hogy a saját döntéseiknek következményeik vannak, annak a következményeit nem a társadalommal kell megfizettetni.
talán azért mert a történet egyes eleme nem fedi a teljes valóságot
amúgy megkétdeztem a vietnámi kis ördögök 1200 forintos órabérért robotolnak a fóliában
és a fizetés mellé bérelnek nekik házat
igaz egy kádár kockában laknak minimum tizenöten, de akkor is "ingyen" van
Én azt nem értem hogy ha anyira olcsó a szállás,kaja,minden IS,ellenben a sima buszvezetői bér és juttatás annyira sok hogy gyakorlatilag nincs gondjuk semmire.
Akkor az őslakos dojcs miért nem tölti be az állást.
Tudom derogál,de azért németben sem a tejes nemzet 80 millió árja szöke kockaállú snájdig németje atomfizikus,sebészprofesszor,céges alelnök hogy derogáljon egy teljesen jó minden évben nyaraló,pénzt félretevő állás egy nyugis vidéki buszsofőrködés.
Ja, ez ellenzéki duma 😁 Azokat a melőkat végzik itt nyomorult fülöp szigetiek, amit már a magyarok se csinálnak meg, főleg annyiért. Mi meg kijárunk dolgozni osztrákba-németbe, ugyanezért 🤣
Az utolsó 2 sorban több tárgyi tévedés van... Hazajárnak orvosért, gyógyszerért, valszeg mert kint nincs jogviszonyuk. Ellátást mindenki kap, akinek nincs TB-je az is, mert ellátást megtagadni nem lehet. Szépen felveszik a gépbe, hogy nem jogosult, aztán a TB csinál vele, amit akar.
ismerős kint élt angliában egy ideig aztán vett egy lom kocsit mert néha kellett közlekedni
beokádott a generátor aztán annyi lett volna a munkadíj hogy másik kocsit akart venni mert az
olcsóbb
aztán haver kinent és megcsinálta neki, sokkal olcsóbb volt a fapad repülőjegy mint a kinti szervíz
Mar a munkaber.Nem a gumi.
Amikor ranezek az arakra nekem nagyon ugy tunik hogy az aktualis extra akciok vannak tulhipeolva,levegobol vett itthoni arakkal.
Nem hinnem hogy munchenig kene mennem hogy a szendvicskekszen sporoljak 2 eurot.
Viszont a kocsi atgumizasa duplaannyi mint a letort fog.
Nem, annyira biztos nem jó és nem is megyünk ki melózni amíg itthon is van olyan amiből megélünk és itt a megélünkön van a hangsúly persze nem nekem mert ha már fiatalon nem mentem sehová öregként még annyira sem akarok.
Nagyjából, a kisembernek lesznek, vannak gondjai ezzel.
fura dolgok ezek
ha a magyar megy ki dolgozni az jó dolog
de ha ide jön dolgozni a vietnami meg a többi az meg nagyon rossz
😂
Osszegezzuk,annyira jo kint hogy az utolso kapcsolja le a vellanyt.
Akinek nincs 21 napja tb befizetése (megszűnt munkahely, nem fizeti saját jogon a nav-nak a havi tb adót stb) annak itthon nem jár ingyenes ellátás akkor sem ha nem ment sehová hanem ittmaradt tehát aki kiment bárhová az nem jár ide ingyen orvosokhoz legfeljebb fizetősre mert az talán olcsóbb mint kint, de igazából ha van kint melóhelye akkor van kint ingyen ellátása, öcsémnek pár hete mikor kint kezdett melózni letört egy foga és elment fogászhoz és a kezelések, pótlások végén mikor fizetésre került sor csak 100€-t kellett fizetni mivel a kinti tb-je fizette a többit, 2 éve szomszéd házat tizenéve németben dolgozó gépkezelő vette meg és a családja itt lakik ő 3 havonta 3 hetet tölt itt, 1 éve infartust kapott itt és az életmentés után amit a német tb-je kifizetett a magyarnak kivitték a németek kinti kórházba a felépülésre és a betegszabadságát itthon töltötte, de havonta kiment 2-4 napra felülvizsgálatra. Ezért már rég nem igaz, hogy hazajárnak a kintiek orvoshoz mert nincs is értelme legfeljebb annak akinek nincs kint tb-je valamiért, de az sem kap itthon ellátást ha nem fizet ide tb adót.
Itt kellene a véna- vagy íriszszkennert használni.
Majd ha prezident leszek.
(Ja, aki kiment és mondjuk 3 évnél tovább marad, esetleg szülőt-nagyszülőt hagy itthon, azt automatikusan kizárnám a a társadalombiztosításból. Aki megjegyzi, de hát én fizettem... azt ott helyben az erre a célra rendszeresített törvényszolgával véresre veretném. Aki kiment, de három éven belül van, azt nem zárom ki, pontosabban nem szüntetem meg tagságát, de a eü. intézmények használatát csak- és kizárólag piaci áron tehetné meg, olyan nincs, hogy kitántorgok, de szülni, fogászatra, drága gyógyszerért még hazajövök, mert hát fizettem... valamikor, valamennyit.)
Tudjátok, én szar-szemét tróger vagyok, aki mindig a másikat lesi, tehát hallom és látom, hogy más az öltözéke, a pénztárnál olvassa a pénzt, lesi a feliratokat, úgy nézi pénztárosnőt, mintha a szájról olvasás estén mindegy lenne,hogy amúgy milyen nyelven mondja az összeget, szóval ezerféle inger éri a külvilág detektálására kifejlődött érzékszerveimet, a német nyugger büdös, a holland meg buzi, mert olyan ordenárén tud felöltözni hogy az valami észveszejtő, meg amúgy is látszik az ndk-s évek prolisága, Adenauer szerintem most boldog.
Nem is csak a boltba kell gondolkozni,hanem mondjuk ha meg kell javítani a gázkazánt,vagy le kell cserélni az olajat a kis fiestába,ők ezekért horror árakat kifizetnek.
A nyugat, valamihez képest kelet.
Minap neztem egy videot valami ket ipserol,ott baszakodtak 5 literes ariel mosocuccal,hogy 17,90,es ez 6800 kinn,itthon meg 14e,ket-3 kattintas es egy vagon webshopban jott ki 6800 korul,ami 14 az 9 liter volt.
Nem figyeled meg oket jol.
Amelyik meg eldobja a kanalat abból meg csinálnak szecsuáni csirkét aztán eladják.
És akkor el lehet gondolkozni hogy tényleg olcsóbb-e az élet nyugaton.Nem véletlen jönnek ide a nyuggerek.abból a nyugdíjból ott nyomorognának,itt meg élnek vidáman.
semmi. a semcorpban most is ezer körül melóznak, napközben busszal viszik őket, tökegyforma bruszlí az összes