Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Most kiválasztottam két vitatott típust.

https://furo-csavarozo.arukere...

Kefe nélkül, 70/27 Nm, 1.5 kg, 108 ezer

https://multikisgep.hu/ParkSid...

Kefe nélküli, 90 Nm, 0,8 kg, 53 ezer

Akkor most mi az az ok, ami miatt egy feje fölött dolgozó gipszkartonos a drágábbat választja?

(A DeWaltnál két akkut adnak...?)
a sok km nem feltétlen rossz
nekünk ami volt a4 400 felett járt 20 évesen és hibátlan volt, ráadásul gázzal ment mindig és az 1.6 szívó benzin is majnem karcsú akkora súlyhoz
és mégis ment nem füstölt nem volt semmi baja
ellenben ha ingáztak volna vele 20 évig ugyanennyi méterrel akkor sokkal szarabb lett volna a helyzet
De mivel volt igazolva az a 29ezer?
Többször leírtam már, szélsőségek alapján ne próbálj meg következtetést levonni semmire, mondjuk egyre lehet, vannak hülyék.
De konkrétan: egyiket sem venném meg, mert a másik havonta több ezer km-t ment télen a sós utakon. Ausztria-Németország.
Azaz, havi csak ez 2800 km, plusz a helybeni furikázás, azaz évi 40 ezer. Nem kell.
nekem. De biztosan van, akinek megfelel. Én utoljára - de írtam már- egy igazoltan 29 ezret futottat vettem, az én elképzelésemnek az felel meg, pláne a tavalyi 4500 km megtétele figyelembe vételével. Ebben az évben is így alakul.

Ez mutatja, hogy nem lehet mindenkire érvényes szabályt felállítani, pláne nem szélsőséges eseteket alapul véve.
Hagyjad,ezt a bmw tulaj sem érti .
Na ott az igazság a mondandód végén.
Én otthon egy aldis csavarbehajtót használok, olcsóbb mint a lidis mert a pipihez hasonló barmok már már leszopják egymást ha valakinek van egy fekete sarokcsiszolója.
Az aldiban meg nem veszi senki, pedig ugyanoylan vagy jobb. Számok szerint jobb szokott lenni. Olcsóbb, az fix, pláne amikor leakciózzák mert nem veszik. Fele áron megveszem és ott van ha kell.
Napi mint nap viszont a makita-festool megy, de sokkal jobb lenne a dewalt-festool csak hát sajnos ehhez volt sok akku 🤷🏼‍♂️
Na de honnan tudod meg a km-t?
Nincs fejlesztés? Hogyne lenne. Ütvecsavarozókat sem az ufók hozták, vagy egy kisenergiájú fúrókalapács sem csak úgy nőtt a fák között.
Mind a kettő nagyon jó dolog. Neked nem, mert te nem használod nap mint nap, nem fúrsz kerámia téglába, nem tekersz be több száz csavart naponta, nem kell fej fölött tartsd a gépet órákig.
Ezek mind mind fejlesztések.
Igen, olyan felhasználónak mint te, ez nem fejlesztés mert nem használja, de egy kartonosnak, asztalos, lindabos stb stb építőipari munkásnak ezek hatalmas fejlesztések.
én pl sosem mondtam hogy nem jobb a drágább, csak nem feltétlen annyival
nekem amúgy ezek a park cuccok nem jöttek be, van csavarozó is meg fúró is, de ha valaki elvinné egyben az egész kacatot akkor egyből adnám el a picsába mindet
de
havernak nagyjából ugyanezek vannak nagyon imádja őket, házat újít fel és neki erre pont jó mert nem egy 70 ezres csavarozót basz el 2 évente hanem egy 25 ezrest
mondjuk neki még lazán bírja az ütvecsavarozó pedig ilyen 40 centis csavarokat is küldözgetett befelé a gerendákba
egy akku meg egy töltő halt ki nála eddig
pedig van lidl kacat rendesen lézeres szintezőktől kezdve a bazi nagy fűrókalapácsig amit csak akarsz
fél ház betonját avval a fúrókalapáccsal verte fel
szóval akárki akármit mond a lidl cuccok nem rosszak, főleg annyiért amennyiért árulják őket, csak helyén kell kezelni a dolgokat, nem ipari holmi ami napi 10-12 órás meneteket is kibír
Mivel jobb egy keveset futott lelakott kocsi mint egy sokat futott megkímélt ? Tehetem fel a kérdést, a munaktársad aki naponta csak arrébb gurul a kocsival, az jobb kocsi 10évesen mint az amelyik München-budapestet járta havi 2x ?
Na nézzük a kövi hsz-t, tucc-e még ennél is nagyobb hüjjeségeket írni? 😂
Ismerősöd, aki ragasztja be szalag mellett a szélvédőt? Az biztos ismeri a gyártási költségeket 🤣
alkalmazással kell venni ezeket akkor még a boltba sem kell elvinni a gépet, bejelented az alkalmazásból hogy szar és hozza a futár a másikat
jó eséllyel csak a gép cimkéjét veszi le a gép marad pótalkatrésznek
Ami drágább, az mindig jobb, ezt csak a teféléd nem érti meg 😅 A parkit nem fejlesztik, ezt már kitárgyaltuk - úgy, mint a többi noname kínai vackot sem, nézd meg, az Alin mennyi félét árulnak vicc pénzért.
nekem még a nokia 3210 blokk is megvan 😆
van a padláson egy garis polc, azon vannak a gépek meg egyéb dolgok dobozaik, dobozban a számla, aztán amikor nincs több hely a polcon szanálok, ami eszköz nincs meg annak a doboza meg a kukába

a performance vagy mipicsa a nevű típuscsaládnak tuti 5 év van, a szarabb minőségű zöldeknek nem tudom mennyi
évi 1000ft garit meg megér a dolog, pl a mosogatógépre +10volt a +3 év
amúgy ha a dwewalt ekkora űberkirály lenne mint gondoljátok, megjátszhatna egy 5 éves garit a miostani 2-3 év helyett, szerintem sokan vennék még azok is akik eddig a lidl vackokat vették
csak azért annak oka van miért nem mer bevállalni 5 évet
A blokk hotranszfer papirja sem feltetlen marad olvashato addig. Tobben csesztek ra ezzel, sokan mar fotozzak a blokkot emiatt.
Hát dövalt most épp nincs szétszedve, de van néhány milwóki, elfogadod, hogy az is egy jó márka? Haver asztalán szétbontva, nézegettük, milyen faxa belül, de azokat se érdemes megjavítani, annyira kivannak. Mentek kb. 5 évet egy építőipari vállalkozónál, a parkid azt 5 hétig se bírná 😄
Hát 1,5 m2-el jobban bírná a terhelést... 😅
Ki őriz meg 5 évig egy szaros 15-25 eFt-os blokkot? Vagy csak én nem? 😅 Egyébként ezt az 5 évet csak tőled hallom, nem 2 az?
Egyébként megint nem érted... a 25 ezres géped 20 lenne, de benne van a biztosítás (ők garanciának híjják) szóval ha nem romlik el a géped, akkor is fizeted a másik hüjéét, aki szétbaxta, és cserélteti.
Azért nézzünk a mélyére ennek is. Van egy akkus fúróm, bevált 8mert ugye használom), és ha nem romlik el javíthatatlanul, mi késztethet arra, hogy egy "fejlesztett" másikat vegyek? Esetleg a reszkír, hogy az akkuk nem lesznek csereszabatosak? Fele súlya lesz? Helyettem betekeri a csavart?
Ha lítiumra váltok a fémhibridről, az valóban elégséges fejlesztés. És még?
Kis mágnes faszomat tesznek rá, hogy a biteket rátehetem? Ezért vegyek-dobjam el a másikat és az újat? A színe? A kefe nélküliség is jó ötlet, de az is annak, aki a használatából él, aki néha barkácsol, az olyan magasról szarja le, hogy öröm nézni.
ugye még mindig nem ért el a tudatosulási szintig az a tény hogy lidl vackokra 5 év garit adnak? és kérdés nélkül adják a pénzt vissza vagy kapsz egy másikat
bosch géppel jártunk úgy hogy elküldte a bolt vizsgálatra aztán azt írták vissza nem megfelelő használat miatt ment tönnkre, szóval baszhattuk a jótállást......

és nem kétlem hogy többet költ a dewalt fejlesztésre mint bármelyik linglong márka, de azért a gyártás a igazi nagy költség nem egy kis számú mérnök csapat rajzolgatása
és igen, azt is tudom hogy a jobb cégek a tesztelésre is költenek jó sokat, meg még egyéb "extra" dolgokra is
Egy brand-nek mindig van költsége... a Parkinak ilyen nincs, sztem Ejrópán kívül nincs is ez a márka, ez a Lidli sajátja lehet.
Egy Dövaltot megkapsz a világ bármely pontján, meg kiegészítőket is hozzá.
Persze erre pipifasz azt mondaná, őt ez nem érinti - és ez igaz is.
Pont ezt akartam írni Ini-nek... a márkák fejlesztenek, a kínai bóvli gyártók meg ezt lemásolják... ill. nem egészen igaz ez, mert ők is fejlesztenek: megnézik, hol lehet ócósítani rajta 😄 meg nehogy tűl jó legyen, mert akkor nem vesznek 1 év múlva másikat 😅
Hát, ha valaki az első információnál hazudik, már megyek is tovább egy házzal. Én pl. erre megyek.
Mert a hazugságnak OKA van, és nekem nincs se kedvem, se időm, se pénzem, se semmi, hogy kiderítsem az okot.

A hülye szöveget ismerem, hogy állapotot veszünk, de azért én okosabbnak gondolom magam, mint hogy az efféle lózungoknak bedőljek.
Aztán mire mész az óraállással?
A kérdésem nem ez volt.