Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

kompakt hiszen a plusz tartályt nem kell vinned sehová sem
nekem az egyik sarokban van 2,5 méter gáztartály lerakat kb 600 liter aztán az elvan magában
a kompresszor meg egy 100 literes tarályon van
Ezen is gondolkodtam, de kompaktabb ha egyben megveszem.
Nagyjából 200-250 körül szánnék rá, ebbe már belefér 100l kompresszor is. Szóráshoz a Jet és a Satát is ajánlották, de azok inkább 50 körül voltak. Nagyjából kezdek tisztábban látni, köszi a megerősítést!
festéshez kell egy másik tartály azt töltöd a boltival
az elsőben csapódik le a víz jelentős többsége utána már megküzd vele a vízleválasztó szűrő
mert gondolom hűtveszárítóra nem ruházol be
nekem 4 tartályon át megy a levegő mire a pisztolyhoz jut, a 2.ban szinte semmi víz nincs
Nem kapkodom el, 120-130 körül azért már vannak jó gépek.
Kompresszornál ezeket a nevetlen kínai cuccokat kerülném,a parksideot is.Amúgy gyakorlatilag mindegy,kb egy kutya.A pisztolynál....hát igen ott nagy a szórás.Én Sata-t használok,de azt teljesen indokolatlan megvenni,elsősorban az ára miatt.A 3ezer forintosat se venném meg.A köztes felhozatal......20-30 körül mennek ezek a régi sata jet 90-es utánzatok,teljesen jók és használhatók,ezeknek annyi a gondja hogy nincs alkatrész hozzá,de hobbi szinten ezek évekig használhatóak.amihez már javítókészlet is van az már olyan 60ezer-150ezerig mennek.Én hobbi szintre ezeket a 20-30 ezres jet 90-es koppintásokat nézném.
Gyárts nekem egy egyedit, most már lesz szerszamod hozzá 🤓
Persze, utcán fújok, egy cementgyár mellett, sőt veszek inkább egy csokor ecsetet, ha már minőség...
😄
Szerintem mimdegy melyiket veszed, mindegyik hasonlóan szar vagy jó ugyanabban az árkategóriában. Motor szinte biztos mindegyiken az alutekercses kínai. Nekem hyundai van, leégett gariidőn belül a motor, kicserélték.
Még mindig ennél vagyok megakadva: https://www.szerszamkell.hu/hc...
Annyi a baj, hogy hosszútávú tapasztalatokat nem nagyon találtam, viszont a használhatóságát mindenki dícséri. Másik alternatíva a Hyundai hasonló paraméterekkel. Ezek olajos kompresszorok, vannak akik festésre inkább a szárazat ajánlják, a jobbak viszont mind olajosak. Azt hittem egyszerűbb lesz, amíg a teherautó kompresszorral szerelt maszek géppel dolgoztam fel se merültek ezek a dolgok, de azokon már túl kell lépni.
Én fújtam már le autót két poroltóból és egy hűtőgép kompresszorból összerakott kompresszorral is 🤣
Bár sokat kellett várni amíg felpumpálja, de működött hobbi szinten.
Azon felül meg minél nagyobb annál jobb.
Egy kéthengeres 2kW-os cuccal már lehet dolgozni, de a hobbi megoldásnak a fő baja, hogy nem elég tiszta a levegő....igaz a helység sem ahol fújsz.
Nagyapámnak külön kompresszor helysége volt két ember méretű tartállyal, nyomáscsökkentőkkel, több vízleválasztóval. A terem ahol fújt, nagy teljesítményű porszűrőn keresztül jött be a levegő, és intenzív elszívás volt. Na az fasza volt. Ha utcán fújsz akkor jó a Parkside is, mert úgy is belehullik valami por, bogár, ufó
Köszi, de az elmélet megvan, igazából konkrétan a gyártóra és a típusra voltam kíváncsi.
Mondjuk ha ingyen csinalod.........
Eladom nekik azt amire vágynak.
Te meg autotulajoknak nyalizol,meg bicigliseknek.
Szóval a középosztálynak nyalizol a pézér.
Kompresszor az minimum 50l,a 20l a 24l a felejtős.Egy 50 literessel már lehet dolgozni.Pisztolynál,a kínálat végtelen.Ott leginkább a fúvóka méretre kell odafigyelni,festésre 1,2-1,5mm,alapozásra 1,5-2,0mm.,poliszterre gélszórásra 2,0mm-től felfele.
22cm+ a kupak. de hogy jön ez most ide? 😂
*mekkora
(nagyon reggel van még)
Mondjuk úgy, hogy hobbi szinten, de minőségi végeredményhez, milyen kompresszort érdemes venni és megkora légtartállyal? A szórókészletekbe is belevesztem, rengeteg van és legalább annyi ajánlás, ha van tipped azt szívesen venném.
Igen,kifejezetten kovetelted,mert hat te ilyen vagy.
Es nem,nem gazdagok,sima atlag,sok nyugdijas,munkas,meg kozeposztalybol,inkabb also kozep.
Es orulnek hogy megoldom a gondjaikat.
Az ilyen egoista pukkancsokat mint te viszont igyekszem kihagyni.
A 3 metereseknek nem szokott a masik oldala 1,5 lenni.De ez nem nagy dolog,A kanizsai las palmas,santa fe,a sandrarol a capri-nizza paros ilyen.
Ingyen nem tudok,nem vagyok jezus.
Hisztiztem volna érte?Ha nem adnák sem érdekelne,de adják.Valakivel keversz.Igen,pontosan ott ülsz és várod a gazdag embert hogy körbenyálazhasd hátha vesz valamit és ne kelljen lehúzni a rolót.
Szerezz már nekem egy kanapét ajándékba. 3méter széles, jobb oldala 1,5 és a bal oldalán kéne egy ilyen lapos elterülős rész.
hát nekem van egy akksis szórópisztolyom(fejét fogó) Na azzal még nem bírtam szépen festeni de már szerintem nem is fogok 😅
még az is lehet 😆