Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

De remélem, azóta már rájöttél, hogy a mesék nem mind igazak egészen? 😅
Magyarban nem kell nagybetűvel írni a névmásokat, csak ha mondatot kezdesz.
Nem baj, nem kell nekunk egyeterteni.
Hat es fel evig majd minden hetkoznap egy etnikailag eleg vegyes angol varosban alltam egy szakuzlet pultja mogott, volt idom megfigyelni az apro kulonbsegeket.
A kínai az érti, csak erősen töri a Magyart. Ez egy angol kölyök lehetett, egy normális kávézóban.
el miért?
Nem veled beszélgettünk valamelyik nap az újságírói helyesírási hibákról?
Úbaz+ pipi, te kiskorodban a meséket is elhitted? a királylányt, akit megkapott a szegínylegíny, meg a sárkányt meg a többit is?
A szemelyes nevmas neki ismeretlen fogalom. De ez nem is lenne baj, csak ne igy adna elo a hulyeseget.
Hát ezt rosszul tudtad. Én azért szeretem, mert egyből látszik az írásmódon, ki a művelt, és ki csak hiszi, hogy az 😅
Hogyafaxba ne tudná... még én is tudom, mikor külföldön vagyok valahol, látom, pedig nekem közel nincs olyan tapasztalatom, mint egy pincérnek. Tök másképp néznek ki a déliek, spanyol-olasz se egészen egyforma, a német-osztrák is felismerhető, meg a francia is (az leginkább a stílusáról, öltözékéről). Angol, északi az dagadt fehér és plöttyedt, meg a beneluxok is hasonlók. A magyart meg mindenhol felismerem, főleg a családost... és akkor ezek még meg se szólaltak 🤣
Kivel? Veled? Angolul? 😁
na nem kellett sok cikket elolvasni, máris egy hiba(kezeit széttáró)
A sztori az volt,hogy valami jutuber a pizzafutárnak adott 10 ezer dollár borravalót(kezeit széttáró)
A sírva fakadt helyett sikerült egy "sírva fakast" írni (kezeit széttáró) viszont Ő közölte először (meghajlós)
Mindig tudtam, hogy te okos vagy.
ha egy mondatban személyről, személyekről beszélünk én úgy tudtam azt nagybetűvel kell írni(gondolkodós)
ilyen helyekre én is járok rendszeresen de mindig rámutatok a kis adag édes-savanyú levesre, meg a kis adag szecsuáni csirkére. Ha mutatom úgy érti(fetrengős)
Az "Őket" miért nagybetű?

(Amúgy tisztességesen felmondtad a leckét.)
Itt??? Kicsoda??? (meglepődős)
http://youtu.be/JS7Vbl6CWJw

A srác kiejtése egyedi, én bár egy bejáratott pincérhez képest sehol nem vagyok (annak is a negyede), de amikor meghallgattam, én arra gondoltam, hogy ők VALÓSZÍNŰLEG francúzok.
...és lám.
mert annyi fáradtságot sem vettél, hogy bejárj általánosban történelem órára(kezeit széttáró)
először úgy kezdték ahogy mondod bele lövöldözgették Őket egy buldózer ásta hosszanti mély árokba, majd minden sorra szórtak néhány fándli klórmeszet. Aztán jött a következő adag azokat rájuk fektették majd azokat is le klór meszezték aztán annyi sor volt amíg majdnem megtelt az árok utána a tolólapos rájuk tolta a földet. Ment ez egy darabig de elég nagy probléma lett, mert elfertőződött a talaj meg iszonyat szag terjengett. A lényeg az volt, hogy magát a nyilkolást próbálták titokban tartani de ezzel a módszerrel nem lehetett. Aztán később valaki kitalálta a krematóriumos megoldást. Az életben lévőkkel kiásatták az elüszkösödött holtesteket és elégették Őket a kremókba. Majd a frissen gázzal le ölteket is egyből a kremóba vitték. A rengeteg hamut fellapátoltatták teherautókra azt meg közeli folyókba lapátolták bele(kezeit széttáró) A gázkamrásdi is csak egy későbbi megoldás volt előtte sok mindennel próbálkoztak, hogy mi lehet a hatékony megoldás nagy tömegek életének kioltására. Volt olyan, hogy bezsufolták az embereket egy teherautó platójára a kipufogó gázt meg visszavezették a raktérbe. Ez a megoldás úgy ahogy működőképes volt csak nagyon lassú munkaigényes volt. Ebből kiindulva találta ki valaki a ciklonbés módszert végül is az lett a befutó kremóval kiegészítve(kezeit széttáró)
A pincér több érzékszervét használ, mint egy. Ezt kéne elfogadnotok.
de lehet, hogy a gazdasági bejárat előtt parkoltak ott meg ugye nincs kamera(kezeit széttáró)
😆
A pincér NEM hülye. Persze ha a múlt héten kezdett diákmunkás, akkor esetleg igen.
De van neki annyi rutinja, hogy a kiejtésedből, ha nem is utcaszinten, de megmondja a világ melyik részéről való vagy. Plusz a ruhád, a fejszerkezeted, meg a tököm tudja még.
itt az alábbi, ha ezt hallod és nem egy Down-kóros beszél így, te is tudni fogod, hogy nem egy cseh- vagy egy magyar töri a számára idegen nyelvet.

http://youtu.be/jKtRrdZYwHk
nem tudom pont alant 2 hozzászólásomba is írtam, hogy nem osztom ezt a véleményt. Pl. A srác akivel voltam 13 évig angliába dolgozott mivel én legfeljebb csak alap szinten gagyarászom az angolt, Ő meg perfekt hagyatkoztam arra, had beszéljen inkább Ő 😅
Nem gondolnám, hogy ebből ki tudná bárki is deríteni, hogy mi milyen nemzetiségűek vagyunk(kezeit széttáró) Ha csak nem "Orbán a király"
feliratos pólóm nem árulkodik(szemeit körbeforgató)