Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nagy pénz?
Mérési pontonként 200-300 forint, plusz kiszállással együtt a jegyzőkönyvkészítés egyösszegű, mondjuk 10-30 zer, de neked magánszemélyként, valszleg olcsóbb.
Ha ennyit nem ér meg neked, akkor felesleges is erről többet beszélni.
Máskülönben egy normál háztartással kifejezetten kicseszés a 3 fázis. 1 fázist sokkal könnyebb elosztani.
Nekem is csak a villanyautó töltőre van használva, de amúgy erre sem lenne létkérdés. Szimpla 32Amperrel bőven működne minden.
nekem is bakony megszakítók voltak (c16) pedig kb 25 évesek lehettek, sosem voltak lekapcsolva, hiszen a bejövőn b25volt és sokkal előbb lever a b mint a c
inverternél is csak dísznek van a kismegszakító mert semmi értelme nincs az inverter 100x gyorsabban letilt mint ahogy a megszakító leoldana
Én 10 éves panasonic szünetmentes akkut hoztam el a radarból selejtezés után, nálam még ment 5 évet egész jól. Bár az is igaz hogy nem ciklikus üzemben, csak szünetmentesként.
Amúgy ezt is ők találták ki, hogy csak 3 fázison lehet betáplálni. Szintén a lehúzás miatt.
Régebben ment egy fázison is elég nagy teljesítmény, csak elkezdték csökkenteni az engedélyezettet, most meg valami olyan teljesítmény a limit amiért nem éri meg szórakozni ezzel.
Holott a szimmetria miatt csak annyit kéne tenni, hogy a szomszédot a másik fázisra akasztják.
német t-com ilyeneket használt, 5 évesen gombokért adták 90%-os állapot felettiek, évente 2 tesztüzem van benne
de sajnos a legfaszább savas se bír többet 600 ciklusnál
Sokszor csak annyiról van szó, hogy más fajta műanyag dobozt engedélyeztek azóta és csak azt fogadják el, meg kollégának kitalálták hogy csak a tetőtartó alatt lehet az óra, nem lehet benne kanyar.
Ezek az előírások amúgy rendben is lennének, új létesítés esetén, de meglévő amúgy jó berendezést átrakatni azért mert évente új szabványt találnak ki, nem túl tisztességes.
Illetve az is elfogadom hogy fadobozos, 40 éves bakonyművek-es szerelvényeket szabványosítsanak.
Egy szóval lehúzásról szól az egész...megint.
Ez jó duma lenne egy villanyszerelőtől pl. de ne feledjük, mikor ezeket csinálták anno, akkor szabványosak voltak... 3F is nagyon kevés háztartásba kéne, ha nem lenne ez a visszatáplálósdi buzulás.
Azé letöltöttem az adatlapját, mielőtt megtoltam... max 52 A. Kimondottan powerbank akku, 1800 A max. kisütővel és 12 év élettartammal. Nem is olcsó, 150 felett darabja. Csak sajna ezeket már levetette a T, ezért jutottunk hozzá kilóra. Sebaj, lesz másik 😁
96V/180Ah pakk volt egyébként, a 12/280 nem elég semmire.
szerintem ilyen sosem fog a portára belépni, egész nagy pénzeket kérnek ezért
van 3 fi relé elméletileg megvéd mindentől is volt tesztelve szépen lever egy minimális szivárgásnál is
amúgy szakember csinálta anno a lakást 4 szakaszra van bontva de csak 3 nulla van a 4 szakaszhoz, ilyet én is tudok
napelemnél meg van leválasztó kapcsoló, majd vágatok egy saválló táblát hogy napelem van aztán akit ezután is megbasz az áram meg is érdemli
nincs kártya nincs utalás, gyerek meg nem akar a céges számláról kínába utalni
kp van szarásig csak utánvéttel meg nem küldi a sárga
Ilyenkor sajnos a rokonsag hullik meg aki rosszkor van rossz helyen.
En pl. Mas utan soha nem dolgozom villamossagot, es mindig rendelek jegyzokonyvet.
Arról nem beszélve,hogy a lakástüzek 90%ban elektromos hiba miatt következik be,sok biztosító már eleve nem fizet ha nincs meg az érintésvédelem,aztán még ott van az ilyen ini féle rendszer,feltételezem nem hogy az érintésvédelmi felülvizsgálat nincs elvégezve még jelölve sincs hogy miféle rendszer van ott,így azon felül hogy picsánbasz majd néhány tűzoltót az áram és ezért felelnie kell még a biztosító sem fog fizetni.Veszélyes játék ez.
Elmondom neked a tutit.
HA villanyszerelsz, hívj a munka végeztével egy érintésvédelmi szakembert, méresd meg. Ezzel duplán biztosítod magad, olyant is látni fog amit te nem, és megméri azt, amit esetleg ő sem vesz észre.
Amikor kész lett a medi, én nem restelltem kihívni a faszit és megmérettem vele a saját munkám.
Hát itt a faszi több hibát is elkövetett. Azt sajnos senki nem akarja tudomásul venni, hogy a biztonságtechnikai - vagy az azzal összefüggő szabványokat/előírásokat VÉRREL írták...
Ezt a szerencsétlent is megkurta az áram és leesett a létráról. Vagy tizensok éve a szomszéd utcában volt hasonló, ott a kőműves a vakoláskor az állványon állva megfogta/hozzáért a légvezetékhez, megrázta, leesett, meghalt. Ott maradt a két pulya, a mama szokás szerint alkoholba fojtotta a bánatát, aztán a szemem láttára összetűzésbe került a rendőrökkel, az micsoda látvány volt.
(Ja, a ház a saját háza volt...)
lehet akkor ide is migráltak (gondolkodós)
http://www.panamera.hu/
Az pakisztánba van.
valahol a neten találtam régebben egy céget,hogy valahogy felújítják és helyrehozzák az elhasználódott akkukat(szemeit körbeforgató)
Duma ez az utalas nem lehet dolog.
aki nekem csinálja 5 évet ad
ellenben kb 200 ezerrel drágább mint az aliról rendelve
de se utalni nem tudok se top balansz így van bukó 200 ezer meg 5 év gari a 0 helyett
Örök élet hát, de csak 1 év garival 😁
Neked is a véredben van?
🤣 http://youtu.be/ga0wUYxkb8E?t=172
a kád és a zuhanyzó gégecső között volt mindig a csipkedés
nem tudom mit csináltam de elmúlt 😂
úgy néz ki genetikailag vagyok ilyen kibaszott ügyes mert érteni nem értek hozzá
Ahhoz pont semmi köze a levert földelésnek, a kád nem attól rázott.....hazánkban TN azaz nullázott rendszer van, régen NEFH azaz nullával egyesitett földelő hálózat......amit levertél az potenciál rögzítő földelés, ott a nulla körül van valami hiba......
nem kétlem
nekem pl a földelés nem lehetett valami fasza mert rázott a fürdőkád, amióta levertem még egy szondát nem ráz
néha hiányzik is hogy csipkedje a lában úgy megszoktam az elmúlt 20 évben