Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

No igen, azért a Fi relé is kifog néhány szakin 🤣
Hivatalosan kell egy érints védelmi jegyzőkönyv minden nagyobb hozzányúlás után. Ennek pedig része a mérés is.
Persze hozzám sem fog ilyen jönni. Amit kell én is lemérek, ellenőrzök.
Akkor lesz nálam ilyen papír, ha megszerzem rá a jogosítást és írok magamnak 😆
Hát a FI mostanában télleg elég biztonságossá teszi az otthoni villanyokat - de nyugi, az otthoni tákolók ezután is mindent megtesznek, hogy meghalhassanak! 😅
Hála a jó Istennek, tökéletes példát írtál. Az az ember, aki minden vezetéket egy színből használ, az egészen biztosan NEM szakember (volt).
Amelyik meg nem szakember által lett kivitelezve, az előbb-utóbb... Hát hogyan is van az a bizonyos motoros közhelyes mondás? Nem az a kérdés, hogy estél-e már, hanem az, hogy mikor fogsz?
Ha mindent megcsinálsz némi hozzáértéssel, nem kell méregetni. Nekem mondjuk szakmám, de nem azért nem ráz meg a villany, mert 40 éve tanultam, hanem mert odafigyelek a végzett munka közben. A villanyszerelés nem bonyolult, a színek sokat segítenek 🤣
Megint hülye vagy, szóval ez a beszélgetés itt ért véget.
Itt arról van szó hogy a 2023-as Teslával szabad közlekedni, a 2021-essel meg már nem, mert nem szabványos.
Ilyen alapon abszolut semmi szabály nem kellene....
Mindkettő kettős szigetelésű....ezért nem ráz....
Azt én is elárulhatom neked... szomszéd havernak valami 10/10/13 van asszem. Hiába van elég jól szétosztva, a 10 kevés. egy megy a konyhába, egy a fürdőbe - de ha konyhában süt a sütő, akkor KVt meg mikrót már nem lehet elinditani biztonsággal. Ugyanez a fürdőben a mosó-szárítogéppel-törölköző szárítóval.
Nálam itthon 1F 32 van, soha nem vertem még le túlterheléssel - nyilván nem indítok el MINDENT egyszerre, de 2 nagygépet soxor.
inkább azért mert egyre több az elektromos kütyü.
közlekedési balesetnek se kellene lennie, mégis van......
én úgy gondolom azért an egyre több mindenféle fiszem faszom exra védelem az élet minden területén mert az emberek egyre hülyébbek, meglepődnek azon hogy a kés elvágja a kezét meg azon is hogy megráz a konnektor vagy az elvágott hosszabbító

apósék házában minden vezeték fekete, még a föld is(már ahol van mert a ház 2/3 részében nincs is) mégsem volt sosem egy áramütés se pedig 2 gyerek nőt fel és se gyereket se felnőttet nem ért baleset
Rosszul kérdezel.
A jó kérdés az az, hogy mennyi áramütés van, ahol szabványos a hálózat és a berendezések.
Szerintem olyan nulla lehet.
kíváncsi lenék mennyi áramütés van a házban belül, vagy a házon kívül
pl fűnyír, betonkeverő stb
az a fura hogy a régi hajdú centrifuga szétrohadva ázott motorral sem rázott, pedig attól több vizet nem lehetett ráengedni, de a keverőtárcsás mosógép motorja se volt sokáig száraz
ez nagyon tuti cucc volt
és nem is néz ki szarul amin nincs 5 réteg festék, mert régen nem szedegették le festéskor
ha lehetne itthon kapni ilyet garanciával akkor mennék is megvenni már holnap: https://eu.nkon.nl/rechargeabl...
az alin is kb ezek az árak vannak, nem lennék meglepve ha ezt is a kínaiak üzemeltetnék
azt nem értem honnét van ez a sok grade b akku, mert egy 3-4 éve még a túltároltakat adták grade b akkunak meg aminek volt egy kis kapacitás eltérése, de mostanság akkora kereslet hogy nem tárolják fél éven túl, ennyi szart meg nem csinálnak
Nem is voltak ezek rosszak. Ezeket még tartósra tervezték
De még a szögletes bakony kismegszakító is jobb volt mint a schneider resi, de azokból már van pár elfáradt darabom.
És ha a szomszédnak más teljesítménye van? Állandóan számolgassák meg nyilvántartsák?
A szolgáltatónak gond a betáplálás, még így szopassa magát jobban?
Na ez viszont értelmes dolog lenne, de magán házban nem szokás.
Nem kell évente. Amúgy nekem még mindig fadobozos vackom van, amúgy teljesen jó, nem is kell cserélnem, csak ha olyan változás van, ami érinti a mérőszekrényt, teljesítménybővülés, napelem vagy ilyesmi.

De hangsúlyozom, nekem alapból mindegy, de az biztos, hogy ahány áramütéses baleset van Magyarországon, annak a 99,9%-a elkerülhető lett volna, ha a szabványokban (és a vonatkozó üzemeltetési és létesítésiben megfogalmazottaknak) előírtakat betartották volna.

Két eset van, drágáért de betartom, vagy olcsóért de okosabbnak hiszem magam a villamos szakembereknél.
Azt a lenőt ótvar retkes igénytelen körmöt,vááááá
jaaa
nekem ettől kicsit újabb van öreganyámnak volt ilyen
a kapcsolón is foszforeszkált a billenő közepe
az a vicces hogy az 50es évek végén feltették a kapcsolókat, és múlt évben akikor unokatesóm felújította a villamos hálózatot akkor vették le őket és egyik se volt rossz
Aliról én nem merek rendelni ilyesmit.
Inkább fizetek hazainak többet, akiről tudom hogy nem csesz át.
Bár a Hollandoktól fogok szerintem. Ez jó cég.
https://eu.nkon.nl/rechargeabl...
Aztán miért ne lenne jó a három fázis lakásba elosztva a terhelést és amikor áramszünet van de NEM minden fázison, hanem csak mondjuk egyen?
És.
A Skoda 1000MB is megfelelt az akkori elvárásoknak, de gondolom neked nem az van. A szabvány mindig finomodik, pláne, ha megjelentek a visszatáplálós, szigetüzemű kombinált lakóházak, arra talán mégsem jó a korabeli szabvány.
Nem arra gondolok, hanem a gömbölyűre amit még bakelit lapra csavaroztak fel, nem kalapsínre.
Most szedtem le 😆 és még kifogástalanul működött