Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

kisujjamon én is nagyobbra hagyom egy kicsit a körmöm mert azzal tudom a száradt fikát kipiszkálni az orromból(kezeit széttáró)
18 év alatt mióta itt lakok a szar hálózat miatt mindig van totális áramszünet. Ha szél és vihar van a fejlámpát már készítem is magam mellé mert tuti el fog menni az áram. Van amikor napközben csak úgy a semmitől is vannak pillanatnyi áramszünetek. Na olyan, hogy csak 1 fázis ment ki olyan még csak egyszer volt kb. 2 éve(kezeit széttáró)
van olyan régi házam ahol még a porcelán csavaros van benne és még lehet hozzá biztit is venni(fetrengős)
nekem meg van a 3 fázis asse tudom mire jó(kezeit széttáró) Most amit újítgatok házat ott csak egy fázis van 32 amperral(gondolkodós)
Bár oda meg akarni fogok egy h-tarifát
nekem még van is valahol két ilyen panaszonik akksim legalább 10 évet kibírtak. Én a csónakmotromat hajtottam vele a pecákhoz valami bankból selejtezték időszaki leselejtezésbe, náluk szünetmentesként használták ezeket. Nagyon fasza volt csak egyszer kíváncsiságból ráraktam a mérlegre 42 kilót nyomott 😅 Azért kerülgetem még valahol mert nincs kedvem kidobni olyan bitang nehéz 😅
A 75 amperos optimám tudja ugyan azt nyújtani csak ott a két akksim nincs 40 kiló(fetrengős)
"ő csinálta mert ilyen érdeklődő típus volt"
Ini basszus, sírok! 🤣
Ezt majd a nyomozó megmondja neked, amikor lekísérnek a fogdából, hogy az előzetest elrendeljék.
Pl a rendőrség,miután többek között itt is ecsetelted már eleget hogy mit hogyan csináltál rajta,sőt ugye többször azt is leírtad ha mondjuk megráz valakit az legyen az ő baja.Szóval igen hamar gyanusított lennél.
a bizonyíthatóság nem egyszerű
mert ki tudja bizonyítani hogy azt a vezetéket ki csavarozta be rossz helyre?
A halállal járó gondatlan veszélyeztetést simán rádhúzzák, csak mondom. Te azokat szeretnéd hülyének nézni, aki esetleg húsz éve napi munkavégzés során ebből él.
utoljára tavaly 125 ezerbe fájt egy ilyen számlával mondjuk volt benne villámvédelem is(kezeit széttáró)
De ha kawát megkéritek van hozzá jogosultsága és műszerezettsége ha nem idegesítitek fel nagyon egy pusziért és egy ebédért megcsinálja 😅
A sokféle kivitelezési megoldás tényleg azt eredményezte, hogy amikor változtatni kell, akkor mindig az aktuálisra kell módosítani.
Én a telekhatárost jónak gondolom, ahol előkertes beépítést ír elő a településrendezési terv. Ahol utcahatáros, hát ott ugye ez nem működik.

Magát a rendszert én nem bántom, hiszen a technikai örökség, a sokféleség miatt erre nem lehet egyenmegoldást kitalálni, az, hogy a jövedelemviszonyok meg olyanok amilyenek, hát az kellemetlen.
Kell nézni azt is, hogy az új építésűek már azért egy kottára vannak kialakítva.

Nem nagyon akarok azzal előhozakodni, mert tudom, nem mindenkire vonatkozik, de egy mérőhely szabványosítás ára kevesebb, mint egy évnyi Sopianae cigi ára.
csak érdeklődés szintem
ha pl a napelemes rendszerem valakit agyonver akkor ki lesz a hibás? hiszen az csinálta akit megrázott
pl ha az asszony nyúvadna ki akkor simán azt mondom mindenkinek hogy ő csinálta mert ilyen érdeklődő típus volt
hozzátenném hogy kb minden melóban részt is vett legyen az napelem felhelyezés tartószerkezet hegesztés vagy vezeték huzigálás
kertész a végzettségem én nem értek semihez sem, asszony varrónő az mégiscsak jobban műszaki szakma 😂
Különben kb. ugyanaz, mint a gázzal: 5-10 évente kitalálják, hogy most bent lehet csak, kint nem, aztán kint lehet csak, bent nem, most asszem épp a telekhatáros doboz a menő - a vicces, hogy mikor végigmész egy utcában, mindenféle verzióval találkozol 🤣
... de ha egy közfalat arrébb akarsz tenni 2 méterrel, és útban a 20 éve ott lévő gázóra, azt nem teheted arrébb annyival, kirakatják veled (gázterv, szerelők, átvetetni, mondjam mennyi ez?) Szóval elmehetnek a faxomba 🤣
Ha a bővítés miatt a mérőhelyet is szabványosítani kell, az tényleg szopás. Nekem is kéne, de amíg megfelel, addig nekem nincs is rá kényszerem. Akinek meg kellene a többlet, hát, annak bele kell nyúlnia a zsebébe.
Egy mai új építésnél én is rászánnám, de nem fogom a mostani - egyébként minden igényt kielégítő - renccert 100 ezrekért módosíttatni. Plusz ugye nem 100 lenne, inkább 500, mert akkor mindent IS átgentelnének a mostani előírások szerint. Magamnak meg ugye nem csinálhatom meg...
De én nem ezt mondom???
Éppen mert azt akarom, hogy senkit ne üssön meg az áram, és mert inkább jól szeretnék ez miatt aludni, ezért leellenőriztetem a saját munkámat. A mérést úgy is kuncsaft fizeti, akkor meg?

Lehet hát másképpen is csinálni, éppen itt naponta olvasom a fotelvirológusokat, a fotelpolitikusokat, a fotelnapelemszerelőket, fotelvillanyszerelőket.
Az öntudat az kb. a holdat veri, bennem sajnos (vagy szerencsére?) nincs ekkora, én önmagam felé is bizalmatlan, megalkuvó személyiség vagyok, és műszeres emberrel leellenőriztetem az elvégzett munkát. Zöldkártya sem kell, vannak szerelők akik fülre és szagra beállítják a robbanómotort, CT és röntgen sem kell, vannak vajákos asszonyok, stb.

Mondjuk ha szobafestő lennék és legfeljebb az árnyalatot rontom el, oda nem hívnék műszeres embert jegyzőkönyvezni. Abba nem haltak bele.
Baszhatod a papírod, engem az jobban érdekel, hogy ne üssön meg senkit a villany - és nem is szokott. Ezért nem kell kenni senkire semmit.

"a tévedhetetlenségedben hiszel" - miért, lehet bármit is másképp csinálni? 😅
Igen feláras, de ABBAN az időben nem volt számottevő az egész beruházáshoz képest. És nem volt rossz befektetés így visszagondolva.
Most?
Emlékeimből élve 32 A-ig ingyen/alap.
75-32=43A * 3500 HUF az 151 ezer kerekítve. Pluszban.

Ha új ház, ott már simán lehet számolni 800 ezerrel /m2 áron, vagyis egy 100 m2 ház 80 misi, és ez csak a ház. Plusz a telek meg faxom, esetleg vagyonszerzési illeték, ilyesmi. Ebbe ha ha csak ennyi pénzem van, de kell a 3*25A, akkor inkább 10 napig én robotolok a kőműves mellett, de megspórolom ezt a pénzt.
Már a 3x16-hoz is bővítés kell...
Ha te a tévedhetetlenségedben hiszel mondjuk a családod kárára, akkor semmi baj.
Amúgy amikor ilyent csináltam, ott a papír, hogy megfelelt, és x idő múlva baleset van, hiába akarják rád kenni, én nevetek egy jó nagyot, meglobogtatom a papírt, köpök egy nagyot arra, aki esetleg ezzel próbálkozna, és kijelentem:
-kapjátok be gyíkok, én leléptem!

Meglep, hogy egy állítólagos villanyszerelőnek ezt nekem kell elmesélnem.
Nem, pont azt írtam, én nem foglalkozom* - mindegy. A te eseted irreleváns, mert 3x25 már feláras, az nincs mindenhol, és nyilván nem is mindenkinek érné meg.

*annyi, hogy mikor 7végén sül a kaja, megy a mosóprogi, közben az asszony addig kocog a futógépen - akkor nem kezdek el a garázsban hegeszteni 😅
A hülye az mindig és kétséget kizáróan te vagy. Sajnos te már ott elrontottad az életedet, amikor születésetek előtt felfaltad a saját ikertestvéredet abban a kicsi helyen. Ez egy.
A másik pedig az, hogy lehet közlekedni még a T-modellel is, ha éppen van érvényes forgalmija, ez nem kizáró ok, de pl. újként már nem helyezheted forgalomba. (Talán OT rendszámmal, de ebben sem vagyok biztos, ehhez nem értek annyira.)
a 3x16 is vérszegény, bár a háztartási gépeket viszi de pl egy gyorsdaraboló vagy egy nagyobb sarokcsiszoló simán le tudja verni akkora az inrush
Nekem 3*25A.
Te foglalkozol azzal, hogy mit ne indíts egyszerre.
Nekem az elmúlt 30 év alatt meg EGYSZER SEM kellett ezen gondolkodnom.