Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

És a másik asztalnál a lengyel csapat ? Mert ők is így jártak
Hajra magyarok!
VB t nyert a vízilabda csapat
Ha ez így van, akkor csak egy lehetőség maradt: a pofád nem tetszett neki... ezt el tudom képzelni 😄
Na ne beszélj már hülyeségeket, pláne ne okoskodjatok olyanról ahol nem voltatok. Esèlye nem volt levenni hogy honnan jöttünk mivel oda sem jött hogy megkérdezze mi a faszt akarunk.
http://youtu.be/i820hl-C0Nw

Tessék. orosz rendőrök angolul.
Ugye.
Sosem dolgoztam vendeglatasban, plane annyi ideig, hogy egyaltalan elkepzelesem legyen errol a rutinrol.

Ugyanakkor azt bizony mondom nektek, hogy angolul megszolalo magyar es angolul megszolalo cseh/szlovak/lengyek igen konnyen megkulonboztetheto, de ahhoz egyreszt angolul is tudni kell, masreszt evekig kell oket hallgatni, hogy a fuled raalljon. (nem is csak a kiejtes, hanem a hagsuly arulkodik)

Persze nem kizart, hogy direkt ragaszkodik a lengyelhez es amugy beszelne angolul. Eleg abszurdan hangzik, hogy valakit egy ilyen bejaratott turistaszopato helyre felvesznek ugy, hogy nem beszel legalabb egy idegen nyelvet. Nem egy verocei kavezorol beszelunk.

No mindegy, mindenesetre erdekes.
Az, hogy hogyan viselkedik, meg hogy amugy a rutinjaval mit vesz le a vendegekrol, az ket dolog.
Egy pincér, aki idegenforgalmi helyen dolgozik? Fél perc alatt levette, hogy magyarok vagytok...
Voltál már itt ? Mert ha nem akkor inkább engedd el. A vendéglátósok 5%a tud angolul. Mondja lengyelül, megkéred hogy angolul és folytatja lengyelül. Az étlapot mutogatva tudunk rendelni. Persze ez lehet a szűk merítésünk, 4-5étteremrenalapozva és csak kifogtuk.
Nem hiszem, hogy az angol kiejtesbol saccra ne mondja meg, hogy mifele vagy. Ezt csinalhatja evtizedek ota naponta, csak szolok.
Tömeg az tényleg nagyon zsúfolt, ma megyünk Krakkóba. Ez az irány eddig kimaradt, délre nem akartunk menni mert kurvameleg van. Az majd szeptember. Románt nem szeretem, Erdély nekem olyan mintha hazamennék, oda sem nagyon megyek motorozni 🤷🏼‍♂️ Osztràk dràga, Szlovén már volt idèn. Montenegro-Horvát is. Albán lesz szeptemberben.
Ez nem lehet mert nem tudja hogy magyar vagyok. A motorom rendszámát nem látja, nem kiabàlunk magyarul. Angolul szólalunk meg. Azt tudja hogy nem lengyel vagyok, de hogy mi azt biztosan nem.
Na mindegy, szép hely, különleges de nem motorozós.
Ja, Volhínia, Káin-Ábel.
Az pont a német egyesítés elött volt,de nem érdekes.Akkor volt az a szokás hogy a szétválasztott kelet és nyugat ide jött találkozni.
a 2008as válságunk után kurva jó volt a balaton, minden évben pecáztunk, alig volt nép senki nem foglalkozott semmivel sem
tihanynál nagyon fasza parton fekvős-bokorba szarós partik voltak
most már nincs olyan hely ahol pecázni lehetne annyi a nép, bár ebbe besegített az is hogy a strandoknál nem lehet pecázni még éjjel sem
de akkoriban a kemping is tök olcsó volt alig volt sátras ember volt úgy hogy egész kempingben nem volt 20 sátor, lakókocsiból volt inkább több
Mondjuk nem tudom mit lepődnek meg. Ha horror árak vannak, akkor elfogynak a vendégek. Gyerek koromban is voltak ilyen hullámok, amikor a német egyesítés után a fehér térdzoknis, műbőrszandálos németeknek hirtelen lett pénze és ellepték a Balatont, és az árakat is ehhez szabták.
Akkor fogtuk magunkat, reggel korán lementünk egy hűtőtáskával, este későn meg visszajöttünk Budapestre. Közben a legnagyobb költés az a pár gombóc fagyi volt amit nem lehetett hűtőtáskában tárolni. 😁
A magyarok a kiszáradt rántott húsos zsemlén, és szalámis szendvicsen edződtek, velünk nem lehet kibaszni a 2000 forintos lángossal 😆
Hát igen, mi még kezdők vagyunk, mert nekünk motor is kell hozzá, bezzeg te már fotelből is simán... 🤣
A Lengyelek testvérnek tartják az ukránokat. (mi meg nagyon nem)
Németeket sem szeretik a Lengyelek, miután jobb oldali a kormányuk, és nem akarnak se az illegális migráns betelepítésnek, se a buzipropagandának lefeküdni, ők sem.
Szóval inkább ukránul kéne megszólalni, akkor lenne kinyalva a seggük.
eddig ezt inkább a tótoknál tapasztaltam, h nem akarnak a magyarral szóba állni se, a lengyel meg a múlt évekhez képest jelentősen drágult, ezért nem voltunk most és már két éve is olyan tömegek voltak Zakopaneban meg Krakóban, hogy nem is vágyunk oda
mostanság nem szeretnek minket az északi testvéreink 😅
Túl orosz fóbok szerintük mi meg túl orosz dédelgetők vagyunk innen lehet a sértődés(kezeit széttáró)
Ha németül szólaltatok volna meg fél percen belül fújogathattátok volna az asztalra tett zureket 😅
amibe van 5 kanyar az már eleve nem lendületes(fetrengős) A nyíl egyenes ami lendületes(kezeit széttáró) Valamikor majd csak megtanultok ti is motorozni 😅
Na itt is megmutatkozik a közöttünk lévő különbség(gondolkodós) Az egészből a csirkeszárnyat szeretem a legjobban az a legvékonyabb azt lehet enni csontostól, mert úgy átsül.(meghajlós) Az egyik kedvencem(kezeit széttáró) Ja most értünk haza. Mondjuk nem kellett messziről jönnünk csak a szomszédból(fetrengős)
mondjuk ott én is többet járok mint majd ezen az új hídon(gondolkodós) Ha számításaim nem csalnak én sosem fogom látni ezt a hidat(kezeit széttáró) Mondjuk futbal stadionba se jártam még pedig a 14 év alatt felépítettek belőle néhány tucatot 😅
Értem. Csak mert hátha az elmúlt másfél év miatt bunkók a polákok a magyar turistákkal... Passz, én nem jártam még ott.