Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

azt a pályázatot bármikor én is megcsináltam volna, a légkondis is megcsináltam pár éve
de hiába írod meg szóba sem állt volna veke egy kivitelező sem, csak akkor ha ő írja meg és nem ingyen
annyi a lényege hogy 300+ embertől beszedtek 160 ezret 50 killa a zsebben bármi is lesz belőle már nyertek egy szatyor pénzt
Arra sose fognak pénzt áldozni. Meg aztán okosba akarja azt is mindenki.....aztán ha baj van pislognak....

Ez a napokban jött téjékoztató mailben:

Tisztelt Partnerünk!


Az E.ON területén történt halállal végződő áramütéses balesetről adunk hírt. A kivizsgálás során feltárt események és tények tanulságosak lehetnek mindannyiunk számára.

Eset leírása:

2023.07.18-án 13:40h körül egy külsős villanyszerelő mérőhelyfelújítást végzett a Dunaszekcső, Gálhegy 6 hrsz ingatlanon.

Utolsó szerelési lépésként a fali tartónál megbontotta a régi MLC 25/10 leszálló csatlakozóvezetéket, majd össze szerette volna kötni az újólag kiépített csövezésbe befűzött új NFA2X16 leszálló vezetékkel.



A helyszínen lévő mentők elmondása alapján áramütésre utaló jegyeket találtak mellkasi tájékon. A falnak támasztott létráról kb 3m magasból leesett a talajra.

Sajnos az életét már nem tudták megmenteni.

Az elhunyt villanyszerelő nem szerepel a regisztrált szerelői nyilvántartásunkban.



Az esemény bekövetkezéséhez vezető tényezők:



1.1 A csatlakozó lekötésének igényét Társaságunk felé nem jelezte, arról nem volt tudomásunk.

1.2 Sajnos nem tartotta be a feszültség alatti, illetve a magasban történő munkavégzés feltételeit.

1.3 Megfelelő feljogosítás és szakképesítés hiányában villamos hálózatunkon munka nem végezhető!
Azért azt ne felejtsük el, a szabványosítás azért a magasabb biztonságot is magában hordozza...
Az a pályázat egy sima érettségivel kitölthető, ráadásul pont azokat az adatokat kéri be a pályázat író amit sorban beír. Nekem anno még ötven lett volna de hamarabb volt ha magam csibáltam meg.
ismerősnek 160 volt a pályázat írás a 100% támogatású napelemre
ha nem fizetett volna szóba sem állnak vele
elfogadták, csak nincs pénz rá, emiatt nem szerelik neki
ha agm akkor meg 0,1c
a savas amúgy is szopás, ne sajnáld egy percig se, az új jó ha kibír 2 évet ha ilyen 20% körül veszel ki belőle akkor esetleg kicsit többet
12v 280ah pakkot tudok csinálni neked a mostani akkumból ha nagyon kell 350 ért vihető
ha nem kell nagyon akkor nem ennyibe számolják be a másik akkuba amit tervezek venni
azt lehet terhelni/tölteni bőszen bírni fogja
Ja, szolgáltatónak ampervásárlás az külön dolog, de akinek kell arra is elmegy 100 körül
Attól függ hány mérőhely milyen messze megy a mért lakáseo csere varia van nincs, kábeles vagy léges csatlakozás stb....
Jó, igaz, de egyelőre beszéljünk az alapokról, van 100% állami támogatás, ha bizonyos feltételek megvannak, pl. a 3 fázis. Ha kell a 100% és nem teljesül valami feltétel, hát azt előbb meg kell oldani, de maga a napelem lehetséges a 100% támogatással. A gyorsító pénz az egy dolog, mint ahogy a szerelő letapossa majd a virágot a fal tövében.
De a gyakorlat az, amit írsz.
többtől hallottan 700 ezer körüli összeget a szabványosításra
Írtam, 12 V 180 Ah AGM., szünetmentesbe való. Az 1c-től messze volt.
Annyi nincs........de fél misiből nem jön ki ha komplikáltabb a helyzet
ha tudsz olcsó akkut ami örök élet az érdekel
de ha csak 20 évig bírja akkor is 😁
ez még csak a doboz
aztán kw bővítés, 3 fázis, h tarifa, esetleg b tarifa, mellé kisebb nagyobb átalakítások az elektromos hálózatban aztán máris egy jelentős összeg elment szerintem ez 1,5-2 milla közti összeg és erre jön a napelemes cucc
így azért nem olyan gyors megtérülés
Ha akku helyett, a szaldó kihasználásért fizetsz az órára 500+ezret akkor persze simán. De úgy hogy senki nem tudja mi lesz inkább veszek akkut.
Hádehát pikpakk megtérül. 🤔
ezért sem vágtam bele az 50% napelembe
500+ ezer lett volna csak az hogy kipakolják az órát a kerítésbe
milyen akku?
1c töltéstől többet nem sok akku visel el
Utolso elottit meg tudom erositeni, a 3F-ra kotes es a teljesitmenybovites zsebbol ment - fuggetlenul attol, palyazatos volt-e vagy sem. Nekunk is tobb, mint 2 honap volt csak ez a lepes.
Keveseknek volt ez ingyen... sokan pályázatíró céggel csináltatták ezeket, másutt meg a tetőt kellett előbb megerősíten, sokan meg a villanyszerelőnek is tejeltek, hogy sorra kerüljenek hamarabb. Asszem az 1F-3F átépítést is zsebből kellett csengetni.
...meg én már megtapasztaltam többx, hogy ami "ingyen" van, az hosszú távon mindig sokba kerül 😁
A cigó szomszédod fogja télen lopott fával visszafűteni neked azt, amit a napelemed termel most neki? Tudtok élni! 😅
Más. Amit írtam múltkor, hogy vettünk 5 mázsa 180 Ah-s akksit napelemhez - hát nem lett jó. Sajna szarok már, a kapacitás harmadát se tudják, bár a névleges fesz megvan rajta üresben. Hiába töltöttem 40 A-el, nem tért magához. Szerencsére várnak még szállítmányt, majd kicseréljük.
A támogatás miatt felborul a logika, ezt belátom. Ha ingyen van, akkor nem is kell figyelni a megtérülésre, akkor ajándék.
Uhh bameg,a madarasban fentről lefelé egy termék van,horizontálisan van diferenciálva a termékpaletta,hogy az olyan fogalmatlanok is megtalálják mint pipi akinek csak szemmagasságig ér az agya. 🤣
én nem szurkolok senkinek sem
nekem attól nem lesz jobb ha neked rosszabb
beszerzem az akkum és utána leszarom a villanyt a szaldót meg kb mindent is
szomszéddal egyeztetés alatt áll az energia csere program, én adok neki nyáron ő meg télen aztán nem is kell a hálózat
3 hónapig kell havi 100-150kwh aztán nyáron kaphat akár 2x ennyit is
de ha még lesz kedvem traktorozni jövőre is akkor gedzek még 8 panelt aztán szinte semmi villany nem fog kelleni
nem 25 km kell 30-al menni hanem végig 🤣