Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az nem lesz soha. Az, hogy a kieső bevételt valami más jogcímen, de beépítik az árba az lehet, de hát...
Ott a KÁT.
Mi a hőtárolós kályháról váltottunk klímás fűtésre és kimondottan fűtésre optimalizált klímát ajánlott a kivitelező , aminek van extra halk funkciója is , ez mellett nyugodtan lehet aludni , abszolút nem zavaró ! 🤫
Most nem értelek.
"nem kell napelemmel fűteni"

előtte meg:

"szóval a napelem sokkal gazdaságosabb mint egy másfajta fűtési rendszer "

Lehet, hogy nem olvastam eléggé visszafelé, de...?
Azért a klímás fűtés szerintem nem valami jó, elmegy de a fasznak van kedve hallgatni ahogy brummog és a folyamatos huzatban lenni 🤔🤔
a fűtési szezon első-utolsó hónapja légkondiról ment
nekem csapnivaló a szigetelés emiatt sokat kell fűteni(hűteni is), de hihetetlem összeg lenne a hibák kijavítása emiatt sosem lesz
magyar pénzben napi bejelentéssel heti 2-5 nap ahogy igény van rá
buzi rendőrök mindenhol baszakodnak aztán nekem van 2 nehéz pótkocsis traktoros jogsim
ami nem ugyanaz ami az a-b jogsi mellé adnak
Várom azt a pillanatot, mikor a házilag termelt áram jövedéki adó köteles lesz, a nem engedélyeztetett napelem telepítés meg bcs 😁
Nehogy azt gondoljátok már, hogy ti majd csak úgy ingyen energiát használtok fel... 🤣
Jogszabály nincs. Elvileg a szerződésben van olyan kitétel hogy máshonnan nem vehetsz áramot ha szerződésben vagy velük, de ez a bíróságon nem állná meg a helyét.
Csak ahhoz van joguk, hogy ne termelj be nekik a hálózatra engedély nélkül. Azt meg nem teszed.
Milyen pénznemben értendő az a 30 ezres traktorista fizetés ?! 🤔
Átmeneti időszakokban azért elég jól elviszi a klímás fűtést. Főleg hogy nekem elég reggel 2 órát meg este néhány órát járatni és akkor már kellemes a lakás.
0 fok alatt kezd kevés lenni, de az meg nem gyakori, és rásegítésnek akkor is jó.
Persze mindenkinek saját dolga mivel akar szopni, de én soha nem kezdtem volna motorozni ha autózni olcsóbb lett volna, horgászni eleve el sem kezdtem, sátraztam régen ,de azért mert durván olcsóbb volt mint bármi más, lakókocsizni sem kezdtem pont azért mert mire lett volna pénzem már nem volt olcsóbb mint az apartman.
Villanyautóra mondható hogy hobbi, de ezért a pénzért csak egy szar BMW-t kaptam volna ha nem villanyt, addig meg azért nem süllyedek 🤣
nem kell napelemmel fűteni
arra kell használni amire való:
ha süt a nap akkor ki lehet váltani vele az elektromos fogyasztók többségét
nekem 8x375wp panel van ez elég arra hogy kiváltsam a havi 200kwh áram fogyaszrásomat sz év 8-9 hónapjában minimális tervezés kell hozzá
pl a mosogatógép gonbját meg kell nyomni kb 8x hogy ne reggel 7 kor mosogasson hanem 11-kor ugyanez a mosógép is
bár ha meglesz a nagyobb akku akár éjfélkor is moshatunk 5 adagot is....
ismerek full szigetes tanyasiakat, évente 10-15x kell bekapcsolni az aggregátot és megoldanak mindent, kivéve a fűtést

fűteni nem lehet vele nálunk, ezt el kell fogadni
a legszarabb hónapban 50kw termelés volt nekem ez spórolósan 10 nap
3x túlpanelezéssel ki lehetne húzni az évet, nyáron meg fél utcának adni ingyen áramot 😁
24 panel meg azért egy átlag vidéki 70 es évek után épült házon elfér
de értelmetlen addig ezt meglépni amíg van hálózati áram vagy aggregát
mert 16x60 ezerért jó sok áramot lehet venni
Normális kempingben sokkal nagyobb a hely, bőven van autónak, asztalnak, székeknek stb., voltunk 2x zsúfoltban és az tényleg gázabb volt, de többnyire elkerített helyek voltak főleg az olaszoknál.
Gazdaságosabb, de ha a biztonságosan folyamatosságot is beletesszük az egyenletbe - amit nehéz forintosítani - akkor már voltozik az eredmény.
Egy jó hőszigetelésű, kellő mértékű házban jól működő kondenzációs kazánnál a fentieket is figyelembe véve nem nagyon tudok ÉN jobbat elképzelni.

Azt azért hozzá teszem, hogy ismerve a Magyarországon jellemző tetőméreteket, az arra elférő napelem teljesítményeket, mert az nem jellemző az ára miatt, hogy valaki az egész félhektárnyi udvart beterítse napelemmel, illetve a Magyarországon jellemző házak fűtési igényét, ezért írom azt, amit. Vannak szélsőségesen szerencsés esetek, illetve ahol nem számít a befektetett összeg csak hogy szuper-sötétzöldek lehessünk, de ezeket az eseteket vegyük külön.
Az, hogy napelemmel hajtsuk a geotermikust, abban már lehet fantázia, de azt azért neki kéne állni számolni...
Be..... az új rendszerengedélyes invertereknek igen sok mindent kell tudni....

rendelkezik beépített WiFi (és/vagy LAN) modullal vagy külsőleg csatlakoztatott WiFi (és/vagy LAN) adapterrel;


rendelkezik legalább 4 db konfigurálható kontaktus bemenettel az AC oldali teljesítmény több lépcsős korlátozásához;


rendelkezik legalább 1 db RS-485 szabványt támogató csatlakozóval, amelyen keresztül az inverter modbus RTU kommunikációra képes;


rendelkezik feszültségfüggő hatásos teljesítményszabályozással.

Vajon ezek minek, ha nem akarnak beleavatkozni.
erre nincs semmi konkrét jogszabály
hogy lehet-e egyéb áram termelésed ha rá vagy kötve a hálózatra
Nem a kempingezés a kérdésem hanem a kemping.
Had jöjjön. Óra nincs buherálva, máshoz meg nincs közük. Aztán semmi közük hozzá ha 2 hónapot német országban dolgoztál, azért nem volt fogyasztás. 😁
persze csak 10 évvel ezelőtt is 2 milla felett lett volna a központi és a gázszámla meg 15 ezer volt ennek harmada a melegvíz+ főzés
fogyasszon fele árban az új rendszer akkor spórolok 2 milláért 100 ezret évente és 20 évig egyetlen bonyolultabb technika sem működik
4 konvektorra meg eddig volt egy mágnes csere 6 ezerért meg egy őrláng fúvóka tisztítás pár ezerért
és tuti nem felét eszi a központi egy jobb kazánnal sem
Szerintem hatékonyabb a központi mint a konvektor.
Pl a kondenzációs kéménybelsője műanyagból van annyira nincs hő az égésterméknél.
nekem nem készült el anno mert elfogyott a keret
aztán eddig mindig az a számítás jött ki hogy sosem hozná vissza az árát a központi fűtés, bár komfortosabb lett volna a ház de ez nem mérhető pénzben
a ház ára se nőne hiszen amióta cigó az egxik szomszéd felére csökkent az értéke, és ez várhatóan még kevesebb lesz
szóval maradt a napos megoldás, ami egyenlőre még ismét nem feltétlen éri meg
miután meglesz a sávos áramszámla meg a bruttó elszámolás akkor egyből felértékelődik az akkus rendszer
és bár a mr hasitasi ezekben nem hisz attól még be fogják vezetni belátható időn belül
Laszlo mindig atesett a lovon.
De legalabb nyomtatott nekem görgőket. 😆
A komplett futes megvan mar 15 eve,gaz es vegyes egyutt,annyi hogy azon amit sporoltam a rezsicsöki felett abbol le tudtam faragni a kondenzacios arat,az meg egy 40% al fogyaszt kevesebbet.
Es tavasszal erkezett 10 erdei tölgy.
Ez ha ilyen telek lesznek es tenyleg spor van a kondissal akkor 3-4 evre eleg a futes olcson.
Addig meg csak kifut a nagy energiavalsag es lemegy az ara mindennek IS. 😆
Az igen, megint átestünk a ló túlsó felére!😁
Nekem simán csak tetszik az amit látok belőle, nyilván kirándulás szinten, nem amikor életvitelszerüen muszájból kellene benne élni.
Mint írtam, pont az ilyen balatonparti Hunguest szállodák nem vonzanak, na meg stillszerűen fogalmazva nem is az én fajtámnak való. Jó kis csendes vidéki környezet, aztán reggel kipihenten elindulni a természetbe, ez kapcsol ki engem igazán, szerencsére ehhez párt is jól sikerült választani 30 évvel ezelőtt, mert ő is magamfajta.🙂