Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

nekem egy központi fűtés dupla annyiba lenne mint a napelem akkuval meg a légkondi
plusz nincs is olcsó fa a környékből
románból még mindig lenne de nagy tételben ami nem 2-3 kamion fa
szóval a napelem sokkal gazdaságosabb mint egy másfajta fűtési rendszer
Az hogy megállsz pihenni útközben mert fáradt vagy a vezetés miatt az nem minősül vadkempingezésnek.Szóval lehet hogy a rendőr meg fogja kérdezni hogy mit csinálsz,te meg elmondod hogy 8órája vezetsz elfáradtál és pihensz 1 órát.
Svedek?
Rothasztott capa monzerv is vót?
Bármerre nyugaton ilyen estben nem te döngeted az asszonyt, hanem téged Zsanettoz meg az osztrák csendőr 😅 Mindenütt tilos már az ilyen jellegú vadkempingezés. Talán egyes nagyob kutak parkolóiban még lehet, nem tudom, sose érdekelt.
De azt nem te húztad oda Opellel 😁 mobil ház, le van telepítve... de akkor meg nem ugyanaz, mint egy apartman, csak kisebb? 😅 és attól ad szabadság érzetet, hogy műanyag a fala, nem tégla?
Amit én béreltem, az drágább, de az is 50 m-re van a víztől, ebből 20 maga a part 😅 ja meg svédes reggeli meg vacsora is benne van 2 emberre.
Mar boven visszahozta.
A gazon meg a 21 ben vett 5 erdei köb hozott annyit hogy tudtam venni egy kondenzacios kazant.
nem akarom gyorsan csökkenteni mert jön az áram kommandó
és mivel nincs egységes állásfoglalás még erről a (fél)szigetüzemről így inkább ne jöjjön
a gázon van havi 30+ ezres spórolás, szóval hidd el több hasznot hoz mint a ktm motor hozott
vagy neked az angol beteg, az mikor hozza vissza az árát?
havonta 8 helyett lesz 6e,de befektetsz 1,5m hogy ezt megspórold?
Állampapírt kéne venned.
eddig 8 ezer volt
most lesz kb 6
jövőre még kevesebb
a gázzal van több spórolás a 184 köbméter helyett most 130 se lesz
egy izmosabb télen ez lenne 150 de a gázbojlert is villanyosítom ami havi 30 köbméter szóval lesz kb 120 köbméter gázam meg 50 kwh villanyom havi átlagban
terv szerint
aztán ki tudja
nagy akku nélkül 5-6 év alatt visszajött volna az ára így tuti lesz 10 év
ami nem tetszik benne hogy a gyerek 22 fokon bőgeti a légkondit aztán ha traktorozni vagyok majd megfagyok otthon este
Legutobbi horvat körnel 8 korul indultunk lefele senjbol,kijutottunk a varosbol,a 2.-3. kanyar utan az egyik szelen levo kiszelesitett megallon allt egy lakoauto,kinn volt ket nyugagy,a tenger fele nezett,kell a fenenek kemping.
Annyi hogy egy sajat epitesu nem feltuno igy olyan helyen is otthagyhatom ahol ki van tablazva hogy lakoauto tilos.
Ugyis a terv estig motorozas.
Viszont ha a semmi közepén azt mondja hogy rohadtul nincs kedvem tovább menni,akkor nem megy tovább és van hol aludnia,vagy gondol egyet hogy meg kéne döngetni az asszonyt akkor csak hátra megy aztán mehet.
Sanyi, azt mond el légyszíves mi abban a szabadság érzés hogy minden irányba max 3mèterre tőled van egy lakókocsi, lakóautó, sátor.
Nekem a lakóautózás vagy a sátrazás akkor ad szabadságérzetet ha kimegyek a semmibe és egyedül én vagyok ott vagy az én baráti/haveri/ismerősi társaságom.
Nem 30? Vazz, 20 éve is 12X2.5-es 6 személyesben voltunk 3 lakóhelységgel a + ugyanakkora elősátor, most két szoba nappalis 4 személyes wc-fürdőset béreltem napi 26000-ért.
Köztük én se... a hobbista idiótákkal viszont türelmes vagyok, mivel nekem is van hobbim 😁
Semmivel se rosszabbak csak éppen 6 négyzetméter nem 30... fenének van kedve egy nyomorúságos szűk lukba lenni
Ezt se értem Igazán nekem 4000 Ft itthon a villanyszámla plusz vagy 6000 a hálózati díj azt meg úgyse tudod megspórolni... a 4000-el meg mikor jön vissza? 100 év?
Sokan nem értik a lakókocsizás lényegét.
Attól, hogy közvetlen a parton van és hajnal 2-kor is pár lépés és a vízben bugyborgok meg az egész........., de akinek ez nem megy át annak továbbra is hiába.....amúgy semmivel nem rosszabbak már vagy 15 éve mint egy apartman, mondjuk az utóbbi pár évben mi is oda mentünk, de most nosztalgiázunk. 😄
Ööööööö, ez nagyon nem gagyi, az osztrák moteleknél tisztább jóval na meg ahogy írtam, a kempingben a szabadság érzése az ami adja, akinek ez nem jön le annak értelmetlen az egész, nekünk volt 2 saját lakókocsi utána tizenévig telepített bérelt lakókocsi mind közvetlenül a tengerparton, ja és nyilván klímások voltak már úgy 2006-tól.
Ja,es mennyi a villamyszamla havonta,tizes?
Tehat nem olcso.
De jo.
Ertemen.
folyamatban van
csak összeszedni 1,2 millát eltart pár napig a 30 ezres traktorista fizetésemből, de a szüretek végéig meglesz
jövőre már tényleg alig lesz villanszámlám
Oszt me nem vetted meg ha occo?
tudom hogy drága mert most akarok nagyobbat venni
nagyjából 100 ezer ft 1kwh akku de ha utána számolsz olcsóbb mint a telefon akkuk az aliexpresszről
Mindenből faxa az akkus, de amíg egy mobilban 5 dkg akku van, egy parkszájdban 40 dkg, adddig egy villanyautóban 800 kg - ez azért annyira nem faxa, felboríccsa a kőccségvetést. 😁 Az akku ugyanis drága - jelenleg még.