Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az jo,akkor sosehalok meg,jo lenne neha a magany,de ilyen nem volt meg.
Nagyon.
Mennyire?
Zéró emisszió.
Aztán még el sincs adva.
https://player.hu/tech-3/a-fed...
Légkondi,az jó!
A sokszor beszélt hibát követed el megint.
Az okés, hogy TE elvackolsz a jófogáson meg a lomisnál vagy a haveroktól beszerzett akármivel, de ez csak- és kizárólag a te igazságod lesz.
Én eddig azt hittem, hogy általában a napelem és a lakásfűtés problémáit feszegetjük (mert megoldani mi tutira nem fogjuk). Én is mondhatnám, hogy minek az magánhasználatú autó, mert én meg tudom oldani munkaidőmben a problémáimat, de nem mondom, mert ez csak rám igaz (itt).
A lényeg, hogy egy úgy működő (de nem olyan és az) mint a tiéd, sok pénzébe kerülne általában a felhasználónak. És azt kellene visszaspórolnia.

Ha azt veszem alapul, amivel a napelemes cégek csábították a megrendelőjüket, hogy AKÁR tíz-tizenöt év alatt megtérül. Ha, és ha, na meg ha, na majd akkor leszel a MOSTANI pénzednél, vagyis nullában, majd utána kezd hasznot termelni. Ha.

Vannak kényszerek, mert ma már úgy kapsz használatbavételit, ha legalább 25% a megújuló vagy valami hülyeség, de a kényszer az most nem vitatéma.

Szerintem, és most erősen nyomom a billentyűzet gombjait, hogy SZERINTEM.
És a sok kókányolástól leégett házat?Mert erre a biztosító sem fizet.
Lement a kemping-lakokocsi,megin gyün a legkondi? 😆
pl a melegvíz
nekem gázbojler van, vettem 12 ezerért egy használt de full rozsdamentes hajdú bojlert, kicserélem a fűtőszálat 1000w körülire sorba kötöm a gázbojlerrel aztán ha 30 fokra melegíti fel a nap a hajdúban a vizet az megy a gázbojlerba, ha 80 fokra akkor meg az, mindenképp kevesebb lesz a gázfogyasztás, mindezt max 20 ezerből
és emmivel se néz ki szarabbul a hajdú bojler mint a gázbojler, szerintem még fiatalabb is tőle
a klímát használtam vettem 120 ezerért, de nam sokat használták a ventillátor lapátok full fehérek voltak szerintem alig ment, a napelem meg a ktm árából lett, a mostani akku bővításért kell megdolgoznom
a napelem nem megy tönkre, 20 évet lazán bír, a többi kacat is bírni fogja ezt az élettartamot, az akkut optimálisan töltve-merítve simán bír 20 évet, az inverter a gyenge pont, az jó ha 10 évet bír mert hoki kínai, azt meg már egyre több helyen javítanak
Meg kell várni hogy sok tetőn ott figyeljen,aztán jöhet a feketeleves.
Nem ingyen van, mert az az államé amúgy.
Ezt csak megjegyzem, de lépjünk ezen át. Túl.
Az állam úgy működik, hogy aminek az ellenőrzésére vagy a behajtására bizonyos mértéknél (a haszonhoz képest arányítva) többet kell fordítani, akkor inkább azt valami más módon szedi be.
Én tudnék erre a jelen időből ellenpéldát is, de arra meg az a kivétel van, hogy szociális- meg humanista (ind-) okok miatt.
Egész biztos hogy be fog következni valami hasonló.
szerintem a verebek hangosabban csiporásznak mint ahogy a klíma zúg, (és ez egy hoki gree klíma, gyereknél a daikin úgy ment hogy nem is lehetett hallani a nappali pesti alapzajban, azt mondta csak éjjel lehet hallani hogy megy)
plusz ha nem automatikus akkor be tudod állítani melyik fordulat a neked legkevésbé zavaró
amúgy maxi fokozaton se fűt semmivel sem jobban mint közepes furulat körül
Én úgy számolom, hogy mert alapvetően VAN fűtés minden házban, és most házról beszéljünk és ne lopott fás vaskályhás putrikról, ott egy napelemes, akkus, hűtő-fűtő klíma rendszer kiépítése olyan költség, ami szerintem akkor fog megtérülni, amikor már tönkre is megy, vagy legalábbis igen sokba kerül.

A sajátoméból kiindulva - minden gázzal megy - a HMV és a konyha az éves gázfogyasztás 20-30%-a lehet tehát a maradék fűtés a 75%-a (átlagoljunk), de ugye ezt sem lehet teljesen megspórolni, hanem csak egy részét. Minél kisebb részét, annál később térülNE meg. Lehetne persze a HMV is bojler meg a konyha is elektromos, csak hát ugye itt alapból nem úgy van az elektromos hálózat, tehát ennek a problémának a megoldásának a költsége is hozzá adódna, aminek meg kellene térülnie...
Tehát aki nulláról indul, annak lehetségesen kedvezőbb lenne (de szerintem ott se lenne ez jó ötlet) de alternatív fűtést akkor is ki kell építeni, csak akkor talán egyszerűbb és olcsóbb lenne, mint utólag.
Huzat mindenképp van, hisz ventillátor hajccsa keresztül rajta a levegőt... meg emiatt persze zaj is. Persze ki lehet bírni, ha emiatt ócó a fűtés...
Miért? olajkutat se fúrhattál magadnak... pedig az olaj a földben pont annyira ingyen van, mint a napsütés. Az energia feletti uralom az hatalom és üzlet. Miért gondolod, hogy a nappal majd másként lesz, mint az olajjal? Persze nem holnap... előbb szép lassan kell adagolni a népnek, meg aztán az olaj még működő biznyic, nem aktuális lecserélni.
havernak épp most csináltál meg hogy a klíma össze van kötve a padlófűtéssel, a legnagyobb gree klíma tudja ezt is
enyém nem tudna egyszerre 2 helyen fűteni, de láttam már több átalakított klímás rendszert ami a vizet fűtötte, sokkal olcsóbban mint amennyiért a hőszivattyúkat telepítik
napelemmel nem oldod meg a teljes téli fűtést, én se avval oldom meg
évente 8-9 hónapot spórolok a villannyal(mert nem fogy) és ősszel-tavasszal elfűtöm egy részét a légkondival, hiszen éves leolvasás van
plusz amennyit süt a nap annyit megy a légkondi, szóval sokkal kevesebb gáz fogy plusz a villany számla is kevesebb
még kell pár év mire optimalizálni tudom a rendszert, hiszen nulláról kellett kezdenem, van pár buktató amire menet közben jön csak rá az ember
szerintem pár éven belül fele lesz a gázszámlám a villanyom meg negyede, ehhez a melegvíz előállítást is át kell alakítani meg venni egy villanyos főzőlapot
Mi nem is tudunk mással fűteni már , a hőtárolóst kidobtuk ! 🤔
Én írtam az előbb.
A mérnök, a társadalomtudós és a politikus elgondolása elég ritkán esnek egybe. Vagy egy irányba.
Itthonra nem is a legtökéletesebb választás, igazából csak a marketing tolja meg a kivitelező hogy eladjon klimát. A hátrányait senki nem emliti - rajtam kivül.....én elsorolom az összes nyűgjét, magyarország még nem mediterán ugyhogy lesznek napok amik alkalmatlanok a klimás nonstop fűtésre aztán tegyen mindenki saját belátása szerint.
Pedig Tesla ezen dolgozott ! Minden háztartásba ingyen energia ! 😉
nincs huzat full felfelé van irányítva, ott ülök előtte de hajam se rezzen
napközben elmegy az a kis zaj, ventillátor kb félállásban pörög, a páraelszívó 10x hangosabb tőle, és éjjel ki van kapcsolva