Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Koszi, elfogadom a beismerésedet.
Hogyne érteném, de te még mindig nem... nem az a kérdés, hogy nekem kell-e vagy nem, hanem 5 éve nem volt az autóban, most meg benne van alapból. Mert 5 év alatt ennyit fejlődött a technika.
A motorra igénytelen vagyok. Ha arra pörögnék, akkor egy pár éves BMW F900-am lenne, vagy valami sor3-sor4 japán, talán sor3 angol.
Mondjuk az ma már tényleg ritkaság. De a vezetéstámogatók (is )nagyrésze nem tartozéka az alap modelleknek
Mindent, ami kopik, forog, mozog, nem cserélhecc ki... egy külföldi úton egy évek és km ezrek alatt kidörzsölődött kábelköteg is meg tud szopatni.
Van ám, sőt olyan is van hogy a hátsó ablak tekerős egy e73-ban :D az igazi fillérbaszó németnek biztos olcsóbb volt pár száz euróval.
Tehát azért mert nincs benne, neked nem is kell és ezzel megmagyarázod. Szerintem meg nagyon is gáz, hogy neked egy ilyen autóban nincs. Ami neked van az a legjobb, ami nincs az nem is kell.
Érted már ?

Egyébként ha tudni szeretnéd, egy subaru foresterrel járnék.
Az öreg lom motoroddal te nem vagy igénytelen ? Csak én vagyok igénytelen mert nem érdekel az autó mert az nekem csak egy közlekedési eszköz. Érted már ?
Hol? Melyik?
Na kérem szépen,ha öt éve nem fapadosat vettél volna,akkor most nem sírnál hogy ezek nincsenek benne.
Nem,ha veszek egy használtautót,akkor ezek kapásból cserések.
Ezek nem alapfelszereltségek. Extrák, melyek bizonyos felszeteltségi szint felett benne vannak(pár éve már alsóközéptől modelleken belül) fapadosba nincs. Ez jelenleg is igy van, jónéhány tipust végig néztem, viszont én a minél felszereltebb autót szeretem igy nálam az alapmodellek kiestek.
Ja, extraként valszeg lehetett volna kérni anno - de a maiakban már eleve benne van. 5 év az autóelektronikában ennyt jelent.
Ha veszek egy használt autót vagy motort, olajcsere, folyadékok, vezérlés csere/ellenőrzés alap dolog. Lehet ezt máshogy is.
Így ahogy lököd, tezsvírem. Na ezért kell új autót venni, ha tud az ember, nem használt lomot 😁 vagy ismerősét, ahol tuti az előélet.
"Már az 5 éves is elavult... az enyém bő 4, de nincs benne pl, sávtartó, követő tempomat "
Na de nem azért nincs benne mert már 5éves,hanem azért mert csak egy 3-as,és valószínűleg ez extraként kérhető,baszki a kollégám hármasában még tempomat sincs,mondom ilyen még van?
Na utoljára... aztán feladom 😅
Már az 5 éves is elavult... az enyém bő 4, de nincs benne pl, sávtartó, követő tempomat - ezek nekem nem is kellenek, de attól még tény, hogy az űj autókban ez már ott van, az én 4 évesemben meg nincs.
Az ember mindenfélét olvas, egyik autó így szar, a másik úgy, mindre van rémtörténet - de ha a közvetlen környezetedben fordul elő, az jobban mellbe vág. Ha holnap eltörne a főtengelyem, és milliós++ javításba lennék kényszerítve, akkor valszeg a köv. nem BMW lenne...
Motorom? Elavult, sosem mondtam, hogy nem. A lapátom is öreg, meg a talicskám is, azok se érdekelnek.
Arra, mivel járnál, azt írtad, a jelenlegivel. Ha azt mondod, egy új Lexussal, csak épp most nincsenek meg rá a feltételek, akkor igényes vagy, de így, hogy teljesen kielégít egy öreg lom, akkor igénytelen. Érted már?
"Sztem ezeknek a mai verdáknak 200 az, amíg nem kell hozzájuk nyúlni, akkor viszont egy csomó dolgot cserélni kéne"
Azt kell cserélni ami elő van írva.
Tehát akkor az előélet ismerete 0.Szóval nem tudni lett-e cserélve,ha igen akkor mikor, ki illetve mire cserélte ha cserélte.
Honnan tudjam? Németes autó, 4 évesen közel 200 ezerrel hozták be. Volt valami szervizkönyv pecsételgetve, de azt tudjuk, mit ér.
Sztem ezeknek a mai verdáknak 200 az, amíg nem kell hozzájuk nyúlni, akkor viszont egy csomó dolgot cserélni kéne - de a német inkább eladja, és vesz újat. Nyilván ő nem akar lehasznált fossal szenvedni.
Na most nálunk a 200-hoz kellhet 10 év - vagyis a 10 éves 200-at futott egy lehasznált fos 😁 (azt most hagyjuk, hogy az itthoni 10 évesek mind vissza vannak tekerve, azért van bennük kéccáz 😅)
F, mint fejlődés.
Úgysem.
No,a szendvicskeksz egy szazassal olcsobb lett. 😆
Most ezzel azt akarod mondani, hogy olyan vagyok mint te ? 🥺
Dehogy az a baj.
Ahogy teszed.
És ezzel a mostanival is csak ÖNMAGADNAK akarod bizonyítani, hogy igazad van.
De mire?Most ezt komolyan kérdezem.
Újra kérdezem.Vajon volt már benne cserélve?Ha igen,mikor és milyen szakember csinálta?Feszitőgörgőre ugyanaz érvényes amit már írtam a szíjra is.
Miért,láttam benne hasonlót?Na és erre miből sikerült következtetni?