Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát én nem néztem meg, pedig itt az Excel a notin 😄 de most, hogy beszélünk róla, én mindig olyat használtam, hogy 50 Ft-al oszthatóra végződjön az ár, mert úgy jobban nézett ki, meg nem kellett Forintosokkal baxkódni, és így a netto-brutto is kerek volt (amíg 25 volt a Tréfa)
Kerekítés függvény.
Ki is próbáltam, erőt vettem magamon és fel keltem a gép elé.
Hulye vagypk, en azt figyeltem, hogy tudpim az eredmenyt es azert lett a fejemben a a kerek fuggveny.
https://maszol.ro/belfold/Elet...
ez elég durva, hallottátok?
nem is gondoltam,hogy egy új dácsiára vágysz(gondolkodós)
Hát sztem meg bármelyik, de ez a kettő biztos nem 😄 mert pl. egy kerek.fel 2,1-re meg 2,9-re is 3-at ad, és ha szabványos kerekítést szeretnél, akkor ez nem jó.
De ezen télleg ne vesszünk össze, annyi szép más dolog van a világon! 🤣
KurvaéletfaszaM3-as.......mindig van valami nehogy hazaérjek amikor gondolom. Beállt mint a szög, semmi mozdulás negyedórája.......
ezek egymáséi lettek az idők végezetéig......
Az szerintem a kerek.fel vagy kerek.le függvény, de ezen ne vesszünk össze.
Akkor ez lehetett a ket halvany, egymasnak ellentmondo emlekem alapja... Valami effele derengett. Neked is koszonom!
Nem ilyen egyszerű. Ha a celle formátumot 0 tizedes jegyre állítod, és beírsz pl. 2,6-t, akkor 3-at fog mutatni, de továbbra is 2,6-al számol. Ha azt szeretnéd, hogy 3-al számoljon, akkor külön cella és egészrész függvény kell (vagy valami ilyen, 10 éve nem használtam)
Koszonom, akkor nem felejtettem annyit, amennyit gondoltam.
Ugyanez van a motorokkal is.
Ahol a tizedesjegyek számát állítani lehet, ott alap a kerekítés, ha a tizedesjegyek számát nullára állítod.
Igen reg dolgoztam Excellel es nem is palyazom az allasra, ugyhogy ha megengeded, csak a kivancsisagom okan megkerdeznem: a cella formatumanal a tizedeshelyek kikapcsolasaval kerekit magatol az Excel avagy kell ra valami plusz muvelet/fuggveny?
Nem,te azt írtad hogy a 10 éves általánosítva egy lefosott szar.Most már csak ködösítesz.A kutya nem mondta hogy nem érezni az éveket,én azt mondtam hogy azért mert 10éves,nem törvényszerű hogy szar is.De ha már itt tartunk,én pl ha választanom kéne,az ártol eltekintve hogy a passát ami itthon áll vagy egy 0km-es dácsia duster mondjuk,hát nem kéne gondolkoznom.És nem azért mert vw vagy dácsia
Jött az új kolléga, tanítsam be. Jó. Állítólag tudja használni az excel-t. Pláne jó.
Egy munkáját ellenőrizve láttam, úgy oldotta meg a kerekítést (három cella, három érték, az egyikben hányados) egy eredménycellában, hogy látva az eredményül kapott érték nem egész kitevőjét utólag beírta az egyenletbe, hogy a végeredményből vonja le, így egész szám lett az eredmény...
Pedig nagyobb hidd el,az emlekek megcsalnak.jo sokaig volt 1,4 16v fastra kombi,kisebb,a H nak meg jobb az ulese,es holott csak egy atcsomagolt G mert a padlo ugyanaz megis nagyobb belul.
A J az mar szukebb fos,a K megint jobb,a pözsi fele meg passz.
Elavult?De mihez képest?Egy mai autóhoz képest?Mert ez sem fedi a valóságot.
én észre sem vettem 10 évig hogy nincs a kormány középen
amúgy nekem pont kényelmes így
g astra mentem többet sok különbséget nem éreztem a fék jobb mint az f astrában van ez biztos
más kocsival nem mentem
alhambra galaxy ami tényleg észrevehetően faszább
nagyobb, feljebb ülsz elöl 2 db 160 kilós mangalica test is lazán elvan
egyes golf, renault 5 megvolt régen de akkor még 80 kiló se nagyon voltam
zsiguli után az is jó volt
de nem is ez volt a kérdés... én is járkálok az öreggel, mostanában azzal többet, de átülve az újból egyből ézem az éveket.
Ezt nem bírom a 12 örörrel (két hatökör 😁) megértetni.
Probaltal mar 1-es golfban ülni?
Az F aszma is kisebb-szukebb mint a G-H.
Ne kezd hogy nem,mindegyik volt/van.
A hoki eltolt kormanyrol meg ne is beszeljunk. 😆
ez rossz szemlélet
mert ezen az elven haladva arra lyukadunk ki hogy örökké szart használunk, hiszen mindig lesz újabb.....
egy 10 éves karbantartott kocsi ugyanolyan jó mint 10 éve volt
ha akkor jó volt az embernek akkor most is hiszen az ember 10 év alatt nem sokat fejlődik
pl galaxy ugyanavval a blokkal van kéttömegű is meg sima is
itt gondolom kb mindegy mi van benne
de amit ehhez terveznek nem mindegy, de a hülyék elbasszák mert azt hiszik ha nem pörgetik kevesebbet fogyaszt
egyedül az f astra ami el tud menni akár a holdig is 1500-as fordulat alatt
😂
Fóccvágenyes haverom is egytömegűre cserélte - mert ő is olyan mint ti, mindenkinél okosabbnak hiszi magát 😁 eddig ment vele kb. 80-at, még megy.
Hiába mondtam neki, hogy azt nem véletlen rakták bele a hüjje svábok. Ráadásul az általa használt fordulat tartomány 800-1200, mindig legalább egy fokozattal magasabban van a váltó, mint kéne 😄Majd meglátjuk.