Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát ott nem voltam még sose... mi ha elmegyünk ilyen messze, akkor már kimegyünk a tengerpartra 😃 de itt biztos ócóbb volt a szállás 😅
A hidig erdemes motorral menni,a tobbi hatt olyan mehhhhh.Sokaig.
ja
itt(kezeit széttáró)
Maslenica,Zadartól visszább.
Amúgy gondoltam, hogy ott körül, az van annyira tőletek, amit mondtál. A muslinca nem tudom, merre van 😄
hát én még a drakmás időszakban voltam kint akkor 0,75 ft ért lehetett venni egy drakmát ha ott váltottál akkor 1 az 1-ben váltották 😅
görögben 23 éve voltam már az árakra nem emléxem de annyit tudok, hogy nem volt egetverő a kiruccanás (kezeit széttáró)
a benya most is olcsóbb kint(kezeit széttáró)
Azt nagyon megjegyeztem, hogy görögben a giros pitában 300 drachma volt, kövi évben meg majd 3 juró 😄 ami 4x ár. Horvátoknál azé' nem lett ekkora difi.
ja muslincán vagy hol a tökömbe egy ilyen velencei tó méretű tengerszakaszon zadartól 30 kilóméterre. Bár igazából minden nap máshol voltunk csak a szállás volt ott.(kezeit széttáró) majdnem, hogy legtöbbet zadarban voltunk(kezeit széttáró)
A cigi meg a benya itthon ner biznyic, az azé drága 😅
Annyit tudok azok az országok akik átváltottak euróra azok a váltást mind nagyon megkeserülték eddig még(gondolkodós)
Nincs olcsóság kint. Van néhány termék ami olcsóbb. Az az ájkosz cigi amit szívok itthon nálunk 2000 ott 1500 az szignifikánsan olcsóbb. dohányboltjuk nincs élelmiszer boltban árulják zárható rekeszből, meg kassza alatti fiókból. Az üzemanyag ami még mérhetően olcsóbb. a sörök drágábbak a borok és az égetett szeszek kb. ugyanaz mint itthon. a nutella olcsóbb átlagosan 4-7 száz forinttal, egyébként a kozmetikumok a tisztálkodási szerek papíráruk minden eben-guba. Ha most össze kellene gyúrni a két ország árait azt mondom a bolti vásárlási árak megegyeznek. lehet kiragadni mind két országból olcsóbb és drágább termékeket összességében az árhullámok szépen kisimítják egymást(kezeit széttáró)
Akkor beszopták a horvátok a jurózónát, ott is drágult minden. Fagyi tavaly még 8-10kn volt, ami 400-450 Ft volt, a sör meg spanyolban is pont ennyi - vagyis meglett a nyugati árszintjük 😄 keleti bérrel. A benya ugye tavaly olcsóbb volt kint, mint itthon (nyilván nem a hatósági áras)
De tudom a benzint is a fogyasztói kosaram tartalmazza azt is 😂
Szóval Ott úgy van, hogy tök mind1 milyen kút és tök mind1 hol található a benzinnek és a gázolajnak egységára van. Egy koszos falu mellékutcáján lévő INA kúton is ugyan annyi az üzemanyag mint az autópálya melletti shell kúton(kezeit széttáró)
Benzin 1,44 euró(540 ft) Gázolaj 1,33 euró(500 Ft) Mondjuk 1 hét alatt amíg kint voltam kb. 20-ast ment fel a gázolaj ára itthon 580 ért tankolom amikor kimentem nálunk 563 volt(gondolkodós)
Dobozos karlovacskó sör 1,1-1,4 euró(fejét fogó) 412-525 ft) A fél lityis náluk van 0,33 as is. Az ozujskó szerintem hajszál híján jobb sör bár egymás mellett gyártják egyiket károlyvárosban a másikat zágrábban. Metróban viszont sokkal olcsóbb, ott 0,7 euróra kijön ha 20 tálcával megveszel. ha 5 tálcával akkor olyan 0,8 ha 1 tálcával akkor is 1 euró alatt van. Minden máshol qrva drága a sör még pet-ben is.(kezeit széttáró) Ha már fagyi az 2 euró(750 ft) jégkrém magnum minőség 2,5 euró(940 ft) mondjuk az nálunk is(kezeit széttáró)
Mi igaz?
Nagyon roviden?
Te hüje vagy (szokás szerint) ezzel a "múlt századi technikával" kb. 4x annyit szednek be a külföldiektől, mint ha matrica lenne - és kurvára nem érdekük, hogy olcsóbb legyen, mikor ennyiért is tömve van.
Nyögd má ki, hol voltál...
Sokkal nagyobb lóvé ez így,miért tüntetnék el?
ja tényleg azt elbaxtam nekem a magyarországi szakasz a fele volt a távnak kábé(gondolkodós) Ha végre kibaxnák ezeket a kapukat és nem a múlt évezredi technikával szórakoztatnák a nagyérdeműt akkor pár ezer emberrel kevesebbet kellene eltartani a rendszernek akár olcsóbb is lehetne a pálya(gondolkodós)
Foglaltak volna máskor.Soha nem megyek és jövök hétvégén.
hát baszod gondolom így volt foglalásuk(kezeit széttáró)
A hülye.Bulgária felé pénteken szombaton?Rajzanak a törökök mint a sáskák.
Csak azt nem mondtad, hol voltál... egyébként nem 1400 km-ért fizettél 24 rugót, hanem csak kb. 1000-ért, mert kb. 2x200-at biztos mentél itthon. Ne km-re számold, hanem úgy, hogy össz. 2x mentél pályán a héten ennyiért - így még drágábbnak tűnik 😆 Egyébként nem pályán 10 óra lett volna az út.
Engem érdekel ár, de a benzint nem tudod, a sör meg a fagyi meg engem nem érdekel. Bár talán a dobozos Karlovacko sör igen, viszonyításként, kis boltban mennyi? meg mennyi nagy teszkó méretűben? Nem iszok ilyet, de tudom, mennyi itthon, meg mennyi volt 2 napja spanyolban.
hát ja(kezeit széttáró)