Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sztem tőlem kérdezte, csak tán leesett neki is, mondjuk nekem is meg kellett nyitnom a képet nagyban, lássam mire gondolsz
Nálam aktuális, mert ha tényleg egyszer leváltom a suzit, akkor jelenleg az s1000rr a legesélyesebb Gyári kipuff marad?
Látom nem nagyon vagy tisztában a távolságokkal vagy pedig kurvanagyot köpsz. Transzalpin 300+ km, Erdély meg még messzebb van. Magában a 300+ km nem sok, ha több napra megy az ember, de nem az a délután munka után elszaladok távolság. Cápa se gondolom 2 napra megy mikor elmegy kanyargászni.
Nem érdekel, nem szeretem az ilyen licences motorokat.
Viccesen az országhatárra gondoltam, de akkor nem ment át :-)

Nos most rohannom kell, de ha még este felé aktuális a téma, akkor első kézből adhatok személyes tapasztalatot K5-K6 vs. S1000RR-rel kapcsolatban, ha érdekel valakit egyáltalán...
Huhh,Erdélyben?
Egy köpésre van.
Van ott sötétszürkével az a szerpentin Szeged alatt...egész hosszú
Ott az autopalya de most komolyan, itt hol keressek kanyargos utat?
Nekem az egyenesekért kell mennem Utálnék máshol lakni, bár a Mátra fele ellenék.
Dehogy, még csak hétfőn küldtem el nekik szervizre a rugóstagot, sztem 2-3 hét mire mehetek hozzájuk. Majd jelzek, aztán ha van kedved, jössz.
Ha ma érted, akkor én nem valószínű. Most fel is adom a napot, megyek dolgomra. Este bányató, ha marad idő, de szigorúan kocsival.
A táti rémísztő ne hayd ki hétköznap 8-körül.Még fehér cápákkal is ütközhecc.
Majd látom mikor végzek a Zenithnél, de ha már ott vagyok, akkor vmerre biztos csavargok egyet.
Tényleg, én is ismerem Louinak már k9 van, majd kifaggatom. Azt olvastam, hogy még mindig a k5 az Isten neki
Ti nem kavarodtok bele ebe a kákba meg ellekbe?
feljön - az álltítmány kimaradt. (Elnézést az MSZP-s fogalmazásért. )
Enyém -1+3 K5 vezérnyűvel 12cc deficittel is olyan simán harmadikban. 4.-ben is, igaz, hogy akkor olyat bele kell rántani, hogy kiakad a vállam, de feljön.
Én csak itt a környéken szoktam menni. Dobkő, Tbánya, Fehérvár. Ha innen tovább merészkedek, akkor Felvidék. Erre szokta futni az időből hétköznap este.
Én pont ismerek egyet. Most egy K9 van neki azt hiszem. és most egy sárga fekete "káöt ezret" árul hahun. Még mindig a K5-t Isteníti!
Fasza, köszi! Az első képre gondoltam én is az s1000rr-rel kapcsolatban. Az "utcai" tartományban nem kicsit jobb a k5.
Kinek mi a felhasználás, én mondjuk max egy -1 +2-ig mennék el a /55ös gumival, akkor még megmarad a 300as végsebesség is (gear commander szerint ez a setup 13500as fordulatszámnál valós 300.8 kmh), egy jól beállított motorral gondolom ott már meg van az emelgetés 3.ban is.
Jó helyen laksz, nekem menni kell kurva sokat egy jó kanyargászásért. Hétvégén ki is megyünk kicsit transzalpinára meg a transzfogarasra, kíváncsi leszek milyen. Merre szoktál menni? Csak ha már megyek a zenithez megcsináltatni a futóművet meg berakatni a hátsó rugóstagot akkor után kerülök egyet pest körül is, kopjon a gumi széle is.
Kár hogy a K3 nincs az utolsó ábrán, de a másikon látszik.
K8-nál csak 7000-nél kezdődik a bugi, de 8000-nél rögtön stabilizálódik is a helyzet.
K9-t vissza "szelídítették", annál 6500-tól már jóság van, ami majd 8500-ig el is tart.
K5 alul sokkal kajakabb, 5700-tól lehet próbálkozni, 8200-ig öröm-bodottá - arany-középút, lájkolom!
K3 kb. hasonló 5200-tól jön a viccfaktor és olyan 8000-ig ki is tart. Annál az a gond, hogy 9000-nél elkapja itet a dögvész.
K1 ugyanaz, mint a K3 csak abban a pillangó néha buziskodik, ez még ad neki egy pici pikáns utóízt.
Meg volt, meg volt a 299, de Kecskemétig kell menni, hogy meg legyen. Ha én ültem volna rá 290 se lett volna meg.
Én nem ezt nevezem értelmes tartománynak, feleslegesen hosszúra van véve a motor. A gyári áttétellel a motorok vért szarnak, hogy elérjék a végsebességet (legalábbis alattam), gyakorlatilag az 5. és a 6. fokozat is csak erre "megy el" és az embernek az értelmes sebesség tartománykora 4 sebességes motorja marad. Nekem így nem tetszik. Én első sorban ezért rövidítettem, nem azért, hogy elmondhassam, hogy 4.-ben is feljön gázra. Ez csak mellékhatás, de jó vele basztatni killert. Természetesen a pofont az ember visszakapja, mert amikor el kell menni az országba "túrázni" akkor meg attól k.... szét az ideg, hogy kiesik a blokk és 220-al csoszog az ember haza a nyolcason és nézni kell a tükröt, hogy kinek vagyok útban. De erre az a válaszom, hogy erre a célra másik motort kell venni, a sportgép meg legyen sportgép. Nálam nem közepe miatt kell eldobni a gumikat. A döntögetős játék azért jellemzően 200 alatt megy. Ott kell élnie a motornak. Az enyém él is és ha másért nem már csak az áttétel miatt is vigyorogva szedegetem le a többit. Mások (úgy látom) máshogy gondolkodnak, hosszabb a motorjuk, így nekem könnyű dolgom van, csak a gázt kell húzni.
Én pedig úgy emlékszem, az új zx10rnél is elmondták, hogy alól emiatt lett halovány, kapott egy új rendszert, beállítást és már jó is. K9től felfelé se sokkal erősebb meg pörgősebb, mint pl az enyém, mégis gyengébb középen.
Jójó, de pl a k6 gyárilag is eléggé jó motor volt motorikusan (értsd gyári kipuff, áttétel).
- természetesen, viszont a k5-öt pár hónapig azzal használtam, tudom milyen volt (ha meg L2-t vennék, abba bele kell kalkulálni egy rendszert, pc-vel, így meg már nincs messze egy akrás s1000rr)
- így van, ezért kaptam enyém hátra a +1-et, a rövidítés majd ezek után jön, 300zal úgyis ritkán közlekedek
- gyári értékekkel tényleg nem, ha már feldobsz /55öt hátra akkor pontos lesz az órád, nyögvenyelősen meg is volt úgy is a 299 gyári dobbal is
- legjobban elköltött 20ezer forintom volt, sokkal jobb lett a középtartomány, pedig amúgy se volt szar
- úgy szoktam, bár közben rájöttem, hogy kuplunggal egyszerűbb, meg nem kell neki a 100as tempó 2esből, elég a kevesebb is
Bár amilyen most lesz év végére az enyém, annál tuti nem jobb egy gyári vagy hozzá közeli új sem. Alig várom, hogy bekerüljön hátra az Öhlins, elől az újraszelepeltetést, meg megkapja a padolást. Aztán jövőre csönd van, max apróságok
Igen, de ez nem feltétlen baj. S1000RR is rövid löketű, aztán mégis van nyomaték, mert rövidebb a váltó és nem 7000-rel indulnak a kigyorsítók, hanem 9-el. Mióta pofázok róla, hogy a motort forgatni kell. Nem rinyálni, hogy kevés a newton, hanem oda kell rakni a váltót, ahol van elég.