Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ezt mar en sem birom
A s1000rr galeria alatt is allitotta, hogy ebayes a fekkar rajta, kozben meg olvashato rajta a rizoma felirat, mellesleg 135dodo
Miért csökken az ellenállása ? Mi az a dolog amitől könnyebben forog a lötyögős tárcsa ?

De igazatok van :)
Jezusom....
Dehogy vagyok ebben a teoriaban. Ennyi marhasagot osszehordani, mar ne is haragudj. Mondd mar meg miert forog jobban kisebb ellenallassal a teljesen uszo tarcsa? Mert 3x megkerdeztem, nem olvastam ra valaszt
Itt a valaszod is, szolj ha forditsam
True full-floaters move on the carriers, this allows them to self-center in the caliper for reduced brake drag and "float" unimpeded for unrestricted expansion and contraction during repeated thermal cycling. The only serious down side is a bit of rattle that reminds you these are indeed full-floaters.
Cáááápa gyere kérlek. Mondd el neki!
Abban a teóriában vagy ugye hogy a lötyögős tárcsa visszapofozgatja a betéteket és dugattyúkat ezáltal csökken a súrlódás? Mitöl pofozgatná vissza a betéteket?
Giroszkóp hatás, nem fog a tárcsa oldalirányba mozdulni ha csak nem üt a tárcsa, de feltételezzük hogy tökéletesek a tárcsák.
Vígeeeem.nevetek.
Komolyan mondom.... Mit irtal le? Semelyik kerdesemre nem valaszoltal, csak visszakerdeztel.
Itt van meg egy, gondolom tudsz vmennyit angolul, h ertsd. Ott a leiras is, brake drag vs no brake drag... De biztos mindenki hulye http://youtu.be/jJPCy2AsULo
mit gondoljak végi, én leírtam, most várom a te véleményedet. Mi változik attól hogy a tárcsa lötyög? Miért távolodik el a betét a tárcsától ?
Ne legyel mar ilyen ertetlen, valaszolj arra amit kerdeztem. Mit latsz a videon? Milyen elonye van a teljesen uszo tarcsanak? Mert ugye a ketto kozotti kulonbseget mutatja be.
Gondold végig mechanikusan. Nem nehéz. Csak probald meg.
Hat ezt a tudast loptad de nem jo embertor :D
Akkor fejtsd ki hogy miert nem szorul a kerek a lotyogos tarcsaval ? Hogyan tavolodik el a tarcsa a vetetektol? Megzomul amikor tudja hogy nem fekezel ?
Mindent nem fogok neked,elárulni. Baszod. Azt hiszed lopom én a tudást?
Nem latom rosszul, nezd meg a videot. Meseld mar el nekem, hogy mi elonye van a teljesen uszo tarcsanak a video szerint a gyari megoldassal szemben?
Akkor a dugattyut huzza vissza ami ezaltal nem fesziti a betetet a tarcsanak. Munkahenger nem mozdul sehova mivel a gixxereken nem uszoagyas nyergek vannak :D fent meg tugo tolja vissza azt a kart illetve a karmantyu.

De ugy katom te nagyon okos gyerek vagy, hallgatom hogy miert is kezd el lotyogni illettve mi az elonye a lotyogos tarcsanak es mi a hatranya ? Miert szorulhat a videon latott kerek?
A betétet nem, hanem a fékmunkahengert. De kapisgálod.
Rosszul latod a dolgot, a betetet a karmangyu huzza vissza.
Gondolj bele, megporgeted a kereket a tarcsa nem fog oldaliranyba megmozdulni ha csak nem üt valamerre.
Hazaerek megnézem. Nem akarom a mobilnetem leszopatni. A lötyögést invitálod?
Mert szted a verseny tarcsak miert lotyognek minden iranyba ha nem azert, hogy minel jobban es gyorsabban el tudjon mozdulni a betettol?
Láttál már tyúkot megíjjjedni? Elkezd kotttyogni. Valami hasonlóra gondolnék.
Na tehat akkor miert is kezd lotyogni a tarcsa ?
Én inkább a minél gyorsabb, jobb fékpofa és tárcsa kontaktra gondolnék mint főbb előny.