Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

De nincs azzal baj hogy elmelegszik pályán hisz egy utcai sportgumi mint (pl a power) nem arra az igénybevételre van tervezve.Tehát amiatt elesni hogy a gumi túlmelegedés miatt kikúszik az ember alól egy kanyarban is annak a hibája aki tudta hogy ez nem pálya gumi,tudta hogy jó tempót megy és látta az előző alkalommal mikor lejött hogy a gumi szélei meg vannak olvadva és érezte is hogy már kigyorsításon csúszkál.Tehát ha valaki ezek tudatában pályán pofára esik utcaigumival sztem az vezetői hiba
Az esés legtöbbször a pilóta hibája hiszen a rossz gumit is ő rakja fel a motorra.
Ettől függetlenül a legtöbb sportgumi csak bizonyos határokon belül alkalmas pályázásra. Nyári melegben még közepes tempónál is elmelegszenek 4-5 kör alatt és akkor meglepetésszerűen elenged.
Nagyobb tempónál meg két kör is elég.
Vagy túl gyors, amit nem bír már a gumi.
ddt: én láttam kék zászlót többször is.
Egy esés elég ritkán a gumi hibája...Sztem aki a Pilot Powerre azt mondja hogy rossz gumi annak vagy nagyon rossz a futóműve vagy hiányos a tudása.
Viszont van helyette esőben üres zászlós bódé
3 éve nem láttam kék zászlót a ringen.
Akkor nem egy helyre járunk motorozni. Bár én mások szerint lassú vagyok az előttem menő zx12 kapott kék zászlót. 10 év alatt egyszer
Hungaroringes pályanapon nincs kék zászló.
De oda én se mennék vele.
Köszönöm a válaszokat !
99% hogy csak közuton lessz használva . Pályára nem hiszem hogy felmerészkedem .
Attól tartok folyamatosan kék zászlóval integetnének nekem
Ebben teljesen igazad van, de arra céloztam, hogy lehet döntögetni pályán széltől szélig nyugodtan, tapadni fog. Persze csak pár körig, amit az utcai gumi bír, mert ez nem pályára való gumi.
Nem is írtam h a majrécsík dönti el ki mennyire gyors. Épp ezért kell rendesen kiülni, hogy ugyan olyan döntéssel gyorsabban lehessen kanyarodni
Azt a szted pilot sport 2ct-t még mindig pilot power 2ct-nek hívják.

Ha csak nem erre a pilot sportra gondolsz, bár ezzel nem csodálom, hogy estél
A majrécsik hiányából lehetetlen következtetni pályatulajdonságokra, mivel pl. egy Michelin Macadam-ot is lehet terhelni a széléig, akár hideg aszfalton, utcán is, aztán pályán gyorsan elvérezne.
Még az utcai sportgumik is bőven kevesek komoly pályázáshoz, oda mindenképpen kell a slick. Valójában a szuper gumi utcán annyira nem is fontos, fontosabb a motoros. Pl. nekem nincs majrécsik, a /65-ös slicken. Aztán időnként felbukkan a tükörben egy haverom, aki 600-assal kifújja az orrom utcai /50-es gumin . Mondjuk ő utcán is olvasztja a gumi szélét, egyszerűen jobban be tudja osztani a tapadási kört, szarabb gumival is.
Ha ez lenne a pilot sport nem csodálom.

http://www.sportmotor.hu/teszt...


Eliég régi inkább túragumi pofára.
Azt tudom, hogy te mindig másról beszélsz, mint amiről szó van
power 3 és a power race soft tetszett, a pilot sporttal (2ct) estem is.
Foci, tenisz, kézilabda, súlyemelés....
Az övé Pilot Power 3, az enyém Pilot Power 2ct, te melyikre gondolsz a sport alatt? Mert ugye mindkettő power
A power jó de a pilot sport nekem nagyon nem jött be.
Szia! Nekem Pilot Power 2CT van rajta (k5 1000), igaz nem sokat mentem még vele, mert csak nem rég vettem a motort. 15 fokban is teljesen jó volt a tapadás, jól melegedett, egyenesben rántott gázra is szépen betapadt, emelte a motor elejét, max teljesen hidegen volt gond az 1. 2. fokozat teligázzal. Kanyarban hátulról szépen jött a visszajelzés, kigyorsításnál fokozatosan mocorgott a hátulja. Pályán még nem voltam vele, de előttem már mentek vele a ringen, a majrécsík hiányából ítélve nem hiszem, hogy gond lesz pályázáskor, pedig nekem is a gyáritól eltérő magasságú a gumi, mint neked (190/55). Ez kicsit rontja a gyorsulást, emiatt lehet, hogy kap egy eggyel nagyobb lánckereket hátra (akkor áll vissza a gyári arány), viszont kanyarodni jobb vele.
Üdv Mindenkinek !

A Kismikulásomtól " kaptam " a két gumit.
Irtak róla + és - véleményeket .
Ha van valakinek tapasztalata a gumiról szivesen venném .
K7 1000 re lessz
Attol pufokabb leszek.
Olyan macho szin kell.Ami csal.
Babarózsaszín!
Azért a garázsajtót csukd magadra. Mert a szomszéd hülyének fog nézni!
Tudnal mondani olyan szint ahol kisebb,vekonyabb izmosabbnak latszom a valosagotol?
Mer akkor tenyleg csal a szin.