Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én autós vonalon mozgok, a mi általunk forgalmazott-javított márka megmondta,hogy a magyar piac éves szinten akkora, hogy egy ebédidőben legyártják az igényünket.
Hidd el nem a magyar szarrágásért gyártanak motort.

Szerinted mennyire érdekli a cégfejest japánban hogy itt nálunk káeurópában hitvallás hogy nem veszünk csak használtat?
Na jó de előre fizetteti meg.
Nem hinném hogy az amerikában eladott motorokon bukna a Suzuki
Ha 2,5 millió lenne egy új 1000-es motor akkor is inkább használtat vennének már az emberek, de már arra sincs pénz.
Engem sem és ezért írtam, hogy szerintem sokakat nem fog ösztönözni itt, Magyarországon.
Engem ez nem érint. Valszeg az elkövetkező 10 évben nem veszek új motort. Ezt is csak azért vettem mert tudtam, hogy több ilyen nem lesz. Legalább egyszer érezhessem az új motor örömét.
A Brembo csak az L2-től van. Az L1 műszakilag azonos a K9-el.
Azt elfelejtettem írni, hogy csak 3-400e forintról lesz szó...
Amit az USA-ban elad annak a nyereségét itt (Európában) fizetteti meg. Az autógyárak is ezt csinálják (pl: Merci)
Amúgy most a suzu árat csökkent majd, hogy fenntartsa a piaci részesedését, adja bukóval a motorjait.Bár ettől a magyar nem fog új motort venni...
Egész európában a béka segge alatt van kifejezetten a literes sport szegmens.Emellett a magyart haggyuk is mert még a térképen sincs a gyáraknak.
Ezenfelül a USA piac ahhoz képest iszonyat nagy torta vámok és a többi is teljesen más.
Mondom............ha annyi fogyna itt mint amikor 120 havi ingyenhitelre lehetett ropiratörni bárkinek akkor nem lenne ekkora árkülönbség.
És a brembo lehet nem diszkontáron adja a csillivilli ezüstfestéket a féknyereghez.
Ez még meg is állná a helyét ha az USA-ban árat emeltek volna. Ott most is 14000$ alatt van egy sportmotor.
Mondjuk azt kifejthetnéd, hogy a K9-es és az L1-es GSX-R1000 között mi volt az a fejlesztés ami azt indokolta, hogy a K9-et meg tudtad venni 2.99 millióért az L1 meg 4.2 millióba került.
Mert a fényezésen kívül tök ugyan az a két gép.
Azért ehhez nem kell túl nagy logika.Ugyanakkora fejlesztési és gyártási költségek mellett vagy darbszámot kell növelni vagy árat a nyereség eléréshez.Mennyiség nem lesz és azt nem gondolod hogy csak a két szép szemükért a sportmotorrajongóknak fogja bármelyik gyár adni a motort.
Mi megyénkben 3 új eladás....szinte semmi....
Az azt jelenti, hogy kb. megyénként 1 év/új motor eladás
Nem csodálom hogy bezárnak a szalonok.

Értelmes -értsd fiatal jó állapotú- sportmotor pedig azért nincs, mert már tőlünk viszik ki külföldre.
Akkor térjünk ki a kikönyökölt zx10 blokkomra is, vagy a barátoméra, akinek eltörött a hátsó kereke polgáron, esetleg a böszörményi egykerekezős gépre aminek letörtek a motor felfogató fülei, beszéljünk a néhány szétrobbant generátorról meg arról hogy néha ott is van üres a váltóban ahol nem kéne

Volt 40,000-et futott Ducati nálam nem volt a motorjának baja. Nem dicsérem, de nem is a legjobb motor...
Idén a Suzuki 27db motort adott el Magyarországon. Robogótól a nagyokig....
A Honda többet de nagyon leállt a piac....
Ducatinál a 10 000km az élettartam felét jelenti.
Egyébként én minden alkalommal meglepődöm amikor magunknak vagy ismerősnek autót/motort veszünk, hogy milyen szar a piac. Nem a 8-10 vagy az 5-6 éves gépekkel van a baj hanem a 2-3 évesekkel is. Hiába van pénzed egyszerűen túl nagy elvárás, hogy egy 3 éves gépjármű ne legyen törve és műszakilag, papírilag rendben legyen. Vicc. Hetek, hónapok mennek el a keresgéléssel.
Én inkább 10,000 km-eset vettem (szintén 2008-as) olcsóbban
Ezt se használták 2 éven át, adtak hozzá közel 1MFt értékű extrát...

2 hónapig néztem GSX-R-t (K5-6) de egyik se volt olyan állapotban hogy megvegyem, pedig mind 40,000-et vagy kevesebbet futott.
De hát valahogy csődbe kell menni nem? Ha válság van és senkinek sincs pénze mi a megoldás? Magyarországon ilyenkor emelik meg 30%-al motorkerékpárok árát! Hátha nem adnak el többet az életben.
Én tavaly vettem 0km-el a ZX-10R-t. Egyszerűen 2,6-ért nem lehetett otthagyni egy 0km-es 1000-es motort még ha 2008-as gyártású is. Láttam olyat mit 2.6-ért árultak úgy, hogy 10 000km volt benne. Arról nem is beszélve, hogy akkor már 3,2 millió volt egy GSX-R 600!
nem is írtam, hogy új vasra gondolok, egy 2001-esnél a 2005-ös is újabb pl.
Szia!

Az teljesen jó! Köszi;)
Több éve nem láttam olyan embert aki új motort venne. Azt is ritkán aki 1-2 éveset féláron.
Haver mondta tegnap hogy az utolsó 1000 ember egyike vagyok aki kp-ban vett egy 2005-ös kommersz autót
vagy épp pénz kell nekik ezért olcsóbban adják, vagy csak mert szabadulni akarnak tőle, hogy vehessék az újabb paripát.
Akinek van esze tavasszal hirdet. Egyet tudok hogy elkelt, annak is minden oldala járt már a földön
Én a kocsi hirdetését is levettem karácsony előtt nincs az embereknek erre pénzük.