Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szo sincs arrol, hogy nem ertunk egyet - bar jol tudjuk, nem teljesen igaz a "nem szaguldozni akarok" kitetel. Azt kellene latni, hogy a rendszer mindenkepp ellenunk dolgozik. Es amikor azt hisszuk, hogy mi tudunk tenni ellene, akkor is magunk ellen teszunk. Olyan hir sosem lesz a TV-ben, hogy a rendorok megint gusztustalan modon szivatjak a vasarnap piknikezni igyekvoket. Olyan viszont lesz, hogy ujabb motoros gyorshajto. Aztan, ujabb rendszamot letakaro motoros gyorshajto. A hir indulatot, az indulat politikai elvarast, az elvaras szandekot szul. Semmilyen modon nem kerulhetjuk el a vegzetunket, mindenkeppen meg leszunk regulazva. A letakart vagy felhajtott rendszammal a sajat csatadat megnyered mostantol a "vegso szankcio" meghozasanak napjaig - mert valszeg nem fogsz trafiba szaladni. A vegso szankcio eljottenek idejet viszont valahanyszor feltoltod a "munkassagod" a netre egy nappal kozelebb hozod.

En igy csinalom: Nem motorozom popularis helyeken. Vasarnap lehetoleg csak asszonnyal lassan, a vadulas marad hetkoznap, akkor is csak koraeste. Kerulom a 3-ad rendunel magasabb osztalyu utakat (2008-ben mentem utoljara autopalyan motorral). Nem megyek soha ugy, hogy barkinek a kornyeken megfordulhatna a fejeben, hogy a tegnap latott (a rendszamot nem) orult g...ci en lehetek. Utcaba normalisan, a faluban nyugodt, ovatos embernek ismernek. A motor nem kirivo, nincs nagy hangja, semmi csicsa. Iden dogvesz van, de eddig 12-15e km-t mentem evente, az egesz Karpat-Medencet bejartam mar es meg soha nem volt semmi gond. Pedig.... tulzas lenne azt allitani, hogy finoman megyek.
Értem amit mondasz,és maximálisan igazad van! De: nekem marhára szúrja a szemem,amikor bújkálva lézerezik a "Tisztelt Biztosúúúr"! Civil személyautóból,civil kisbuszból, bokorból,árokból, kukából stb... Amikor csinálták Gödöllőnél az m0-át, MARKOLÓBÓL mért a ..zi! Ha mérni akar álljon ki a rendőrautóval,de ne civillel, hanem csíkos, fényhidas, police stb...autóval! Nem bújócskázni kéne,meg szopatni az embert,mert 50 helyett 67-el megy! Te is tudod meddig tart előzni egy ezressel,40-60-85-95,megelőztél két autót,már jön is a csekk,nem kis összegről. Nem száguldozni akarok,csak anélkül szeretnék motorozni,hogy minden útszéli autóban,bokorban,vakondtúrásban, trafit sejtek,keresek! Azt meg ne mondja nekem senki,hogy ő mindig 50-el megy LTB vagy 90-el LTK mert úgy sem hiszem el!
En meg azt mondtam, az a lehetoseg, hogy barmelyik kiskaput ugy zarjak be, hogy buncselekmenynek minositik a hivatalos azonosito megmasitasat, eltakarasat, olvashatatlanna tetelet, az a hatosag kezeben van. Az, hogy mikor fogjak ezt meglepni ket dologtol fugg: mikor, mekkora nemzetkozi nyomas es mekkora az "igeny". Amikor majd 3 kilos buntetest es 2 ev felfuggot adnak rendszam felhajtasert, akkor nem fogod felhajtani. Vilagos, hogy csak arrol van szo, hogy addig elvezzuk a kiskapukat, amig a lelemenyessegunk gyorsabb a burokracia malmanal. Mert egyebkent sem a rendorok, sem a birosagok nem hulyek. Mindenki tudja, hogy arrol van szo, hogy eleve gyorsabban akarunk menni a megengedettnel, de nem akarjuk vallalni az ezzel jaro szankciokat. Ezt nem fogjak engedni. Amig negyed ennyi motoros sem volt, addig nem torodtek azzal az elenyeszo szazalekkal, aki ilyen "problemat" csinalt, de most torodnek. Es minel inkabb reklamozod, hogy milyen okossagot kell csinalni, annal tobben csinaljak es annal elobb tiltjak be. Igy mukodik a demokracia.
Ha utolér egy olyan motort, ami 5.-ikben 300-at megy
Ha simán "elhagyod" akkor se több a bünti 30-tól. Leesett, nem vetted észre.
Végülis a szamaraskordéra érdekes lesz a lézeres trafival lőni.
Attól függ. Ha csak letakarod, akkor 30ezer (ez a minimum). De ha felhajtod, vagy átalakítod a rendszámtartót, akkor 30ezer plusz a forgalmit is elveszik ill. KPM vizsgára kell menni. Elvileg.
Cápa a rendszám miatt 5-30,000 között bírságolnak, gyorshajtásra még az én csupasz motoromra is 30-300k között jöhet a csekk.
Araboknál 70 Ft a benzin mégsincs szar állapotú motor/ótó. Máshol van a hiba arendszerben. Persze nem is 70,000-et keresnek.
Teljesen mindegy min okoskodunk, ugyis csak ido kerdese, hogy a torveny elvegye a kedvunk a svindlizestol. Minel tobben adnak otleteket, annal tobb ember fogja kihasznalni a kiskaput, amit aztan annal hamarab tomnek be egy az eddigieknel sokkal sulyosabb szankcioval. (Nekem is van megoldasom a problemara, de nem reklamozom.) Amig negyed ennyi motoros volt, addig mindent lehetett. Most uton-utfelen sz...patnak minket? Es ezert ki a hibas? Mi magunk. En a 1600Ft-os benzinre szavazok! Az osszes kozlekedesbeli problemat egyszerre fogja orvsolni. Kevesebb lesz a baleset, a gyorshajto, a szabalytalanul kozlekedo, kevesebb lesz a muszaki szabalyoknak meg nem felelo motor.
Mondjuk ezt simán kiszúrja a motorosjárőr és ha morcos hatósági jel megváltoztatása vagy mi a fene miatt csesz meg.
Be tudna vagni valaki az ide vonatkozo pontos torvenyi szentirast?
Mi a hezag?
Valami nem jó a rendszerben...
Köszi, de pont ma sikerült találni
Viszont elhagytam az egyik ülés csavart is. Az is kellene
Megoldottam a csavar problémám. Kiderült, hogy az összes Burgman robogóban is ugyanilyen csavar fogja a tárcsát. Így már könnyebb volt találni
Ötletes, hogy a keret fixen áll!
:):) nem rossz
Ha ők úgy,akkor én így! A rendszámot érthető okból nem hoznám nyílvánosságra.
Szia, nekem van ha meg nem talaltal.
KÖszi!

Úgy néz ki találtam egy ismerős kárszakértőt aki tud segíteni:)

Nem tudom, hogy a rendszámtábla kérdést már tárgyaltátok é, de ki hogy oldja meg ezt? Én lehet inkább úgy vagyok bele, hogy büntessen meg a rendőr azért, mert nem látni, minthogy 300e csekket kapjak. Most nagyon ráálltak a kocsiból mérésre hátulról , meg úgy általában a hátulról való mérésre!
Ti hogy látjátok? Igazából valami állítható megoldás kellene. A mostani is jól néz ki de túlságosan látható és nem állítható!
Én azthittem, csak a 954-ben van ilyen.
Ez így van. A kameratartó a max amit felcsavarozok oda...
9,2mm-re a kupaktól mérve a villahídig...
Örülök, hogy tetszik. A rendszámot rakd be a hátizsákba
Hali! Ja, úgylátom mindenki húzza a szarvát.Többekközt én is. De miért kell mindig találkoznom egy idiótával, (persze hogy autóval volt) meg fekete,civil,zsír új Octaviaból trafizó bunkkókkal! Amúgy köszi az emelőt,frankó!