Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az első házasság a szerelem diadala a józan ész felett.
A második házasság a remény diadala a tapasztalat felett.
A harmadik házasság a hülyeség diadala mindenek felett.
Koridok,hogy alakulnanak azt nem tudom,de lenyegesen tobbet szikrazna az tutifix!
ja és még kurva jo motor a pannonia ... ha nem sietsz
én is a lapos csavarhuzós emberke vagyok és az egyszerű ,,a zsigulis korszakból ... amire rá kellet döbennem , hogy folamatosan képezni kell magad mindenben persze ez itt egy motoros forum .. és itt ez a téma ............... de sajnos szinte mindenben bene van már a számitogép nincs már mesze a terminátor .

lényeg napra készen lenni .. amig a 123, 124 merciket simán szereled és diagnoztizálod ez már egy mai darabal nem megy ... mindent figyel ez a kurva fedélzeti számito ecu .... vennem kellett egy 200 000 ft os OBD 2 kütyüt amivel diadnoztizálom a nagy mergát ...
de itt meg kell egy kicsitt álni

valojában ez a szakma .. meg gyalázása .. persze kurva egy szerü . be dugod végig lapozod a rendszereket ahol hiba , törlöd ahol meg marad ahiba analizálod és a kütyü már irja is a képernyöre mi a hiba , hol aszakadás , mit cseréljél , stb stb
szerintem ez már nem szakma ilyett ahülye is tud csak amegfelelö gép kell hozzá ..
szerintem a tapasztalat a tudás a nagy foku gyakorlat többet ér .. persze ezzen szerszámok nélkül csak vakaroznál a motor felet
És tudod is használnia logarlöcsöt? Egyébként hagyjuk abba ennek semmi értelme a válaszotok alapján eldöntöm mit akarok mit köszönök ha hülyét csinálok magamból akkor hülye maradok,/mikor másodszor megnősültem akkor lettem igazán hülye/szegény Zoli meg nem röhög rajtunk!
Ha nem tudod, mi lenne a jó kérdés, akkor azt sem tudod, min fognak mosolyogni Egyébként ne nézzük le a másikat, pontosan tudom, mi a logarléc, én is már jó ideje növelem a földön az ökológiai lábnyomom
Mint ahogy téged is mindenki Szerintem egyébként te erre is gyúrsz
Én az 1970-es végén végeztem el a műszaki főiskolát. Abban az időben komoly számítógép nem volt a zsebszámológép is ritkaság számba ment. Logarlécet használtunk amit Te szerintem csak vonalzóként használnál! Az életem során megtanultam amihez nem értek azt nem erőltetem /ezért nem is hárfázok/ kérdezek és inkább teszek fel hülye megmosolyogtató kérdéséket csakhogy ne csináljak a végén hülyét magamból!
Én mindenkit megmosolygok.
"...de megmosolygom azokat kik a fél életüket a számítógép előtt töltik!..."
Ők meg megmosolyognak téged, amikor hülyeségeket kérdezel!
István,Yoss! Köszönöm a válaszokat!Valóban a fűtőművön a Dyno sem segít! A baj nálam kezdődik. 40 éves korom után lépett be az életembe a számítógép a számítás technika tudom most nagy hülyeséget írok szükséges rossznak tartom / bár az élet elképzelhetetlen lenne nélküle/de már frászt kapok ha Édesanyám szól nem találja a TV adókat stb.stb. Én még Rigán, Jawan, MZ-en Plé 20-ason nőttem fel! Nekem a ezek a dolgot miket írtok Dyno-Jet, Bazzaz Power Commander, egyebek teljesen kínai. Igyekszem én lépést tartani a dolgokkal nemrég még egy excel tanfolyamot is elvégeztem ezt használom is a munkám során naponta de megmosolygom azokat kik a fél életüket a számítógép előtt töltik! Mindegy utána olvasok a dolognak próbálok információkat gyűjteni és úgy döntök! Találtam egy képet ha még Szotyi nem talált motort! Szerintem ezzel is jó köridőket menne és megélhetésnek sem utolsó! No ezt kellene elvinnem Ago-hoz, hogy állítsanak az injektor térképen!
a srác aki a volt suzuki szalonnál szerel , annál voltál ? a neve Adorján Zoltán
Jót akarsz neki?
Ferivagyok elvileg közel lakik Debrecenhez.
sziasztok.
250-es öreges banditom nehezen, mondjuk, hogy szinte alig indul. :( debrecenben szerelőt ismer valaki? már nézte egy srác korábban, de ő nem nagyon foglalkozik régebbi gépekkel, így inkább becsületből próbálkozott, megnézte, kitakarította...egy ideig takarítást követően indult, de aztán megint piszok nehezen, majd magától sehogy. némi kis hidegindítóval jobban.
amennyiben tudtok régi vágású (és itt a gépre gondolok :) ) szerelőt, szóljatok
Örülök! Gyere máskor is !
Az enyémben volt kb 2-3000 km, mikor csináltattam. Nem bántam meg, azóta sem kellett hozzányúlni :)
olvass vissza millio választ kapsz

de menekülj...
600-ast kell venni!
xx-en elment 16ot a road 2... de ezt már kiveséztük párszor. ezen 10 re saccolnám az én stilusomban..
angel előbb elfogyott,de a mért érték félig saccolt igy pontatlan mert nem újkorátol kezdtem a futást. egyébként az angel jól teljesített a zizin is... el nem tekertem vele, de a visszaváltásoknál volt hogy csusszant picit,hiába utas meg 3 doboz fullon
Ettől függetlenül jó volt..
Szerintem Power Commander, Dyno padon beállítva a jelen ismereteim szerint a legjobb megoldás, de tudtommal a legdrágább is.
Viszont arra szeretnék újfent rávilágítani, hogy egy ilyen behangolásnál ne azt nézd, hogy mennyivel nőtt a max nyomaték, meg a max teljesítmény! Így nem is kell feltenni a kérdést, hogy ki fogod e majd azt a pluszt tudni/ akarni használni...idézd fel, hogy most milyen tartományokban "nyaggatod" az erőforrást! Ès itt van a lényeg, hogy ezekben a tartományokban (is) "erösebb" lesz. Dinamikusabban forog ki/le, gyorsul fel, kisebb gázra is határozottabban reagál. Ha már íven van tekintet, meg a motor, és látszik a kanyarkijárat, bátrabban lehet tüzet adni, mert eltűnnek a nyomatéklyukak, hirtelen terhelésváltások...Legalábbis egy jól hangolt erőforrásnál ezeket lehet majd elvárni.
Amit ajánlok szinte mindig azoknak akik rászánják maguk egy ilyen beavatkozásra, hogy a motor legyen a lehető legjobb kondiban. A gyújtás-gyújtógyertyák adjanak rendesen tüzet, a hengerekben legyen kompresszió, a szelepek zárjanak rendesen, a vezérlés legyen jelen. A szenzorok ( pl fojtószelep szenzorok ), legyenek értéken. Legyen szinkronban a befecskendezés, és legyen tiszta a légszűrő. A lánchajtás legyen jó állapotban. Nyilván ezek magától értetődő dolgok, hogy egy egészséges motort kezdek el sportoltatni, nem egy rokkantsági nyugdíjast.
Ezt barmikor ma is megteheted,kar hogy a legtobb cucc s&s harley koppintas blokk kore epul.
Vaztol kezdve a legutolso francig mindent megvalogathatsz.Bar mundig egy csopper lesz belole.
Ha nagyon sok pénzed lenne megbizhatnal egy custom ceget hogy egy K5 ezres blokk kore keritsen ami neked bejonne.
Meg zsebbenyúlás
Őszintén szólva én majdnem bármit el tudnék képzelni alattad, de choppert/cruisert nem igazán
Az jutott eszembe milyen tuti lenne ha vegigjarhatnam a mkp+kiegeszito gyarakat es rabokhetnek,hogy ilyen futomuvet,olyan vazat.blokkot,fekrendszert,idomzatot,vilagitast,ulest stb kerek,micsoda gep jonne ki belole? Szinte biztos lenne benne mellenyulas.