Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Oké, de akkor 3t-s járgánnyal miért nem lehet 1t-s futót cibálni?
A szabályt azért hozhatták hogy egy 3,5-es kisteherrel is vontathass egy futót.3500+750=4250kg.
Egyébként fura egy logika van ebben. Ha nehéz pótkocsit vontatsz, ami azért kockázatosabb, mint a könnyű, akkor 3500kg a szumma, míg a könnyűnél meg lehet szumma 4250kg?! Na mindegy, ha így, akkor így
Hmm.. most meg találtam egy olyat, amiben az van, amit te állítasz. Ez fura, mert én gkv szakoktató is voltam anno és nekem is ezt tanították, illetve mi is ezt tanítottuk. Oké, hogy az már majdnem 20 éve volt
http://www.jozsaautosiskola.hu...
2. melléklet a 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelethez
„B” kategóriával vezethetők

A 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi, amely a vezetőn kívül legfeljebb nyolc utas szállítására tervezett és gyártott gépjármű
Az előző pont szerinti gépkocsiból és 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó (könnyű) pótkocsiból álló járműszerelvény. E járműszerelvény megengedett legnagyobb együttes össztömege legfeljebb 4250 kg
Az első pont szerinti gépkocsiból és 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meghaladó (nehéz) pótkocsiból álló járműszerelvény, feltéve, hogy a pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vontatójármű saját tömegét. E járműszerelvény megengedett legnagyobb együttes össztömege legfeljebb 3500 kg
Az ilyen gépkocsival, "B" kategóriás, nem kezdő vezetői engedély birtokában könnyű (a forgalmi engedélyből megállapíthatóan legfeljebb 750 kg megengedett legnagyobb össztömegű) pótkocsit korlátozás nélkül szabad vontatni. Az összekapcsolt járművek megengedett legnagyobb együttes össztömege így elérheti a 4250 kg-ot.
Nem jó, ez a nehézpótra vonatkozik.
Légy a vendégem, tessék: http://www.csigajogsi.hu/nehez...
Izgulni én sem izgulok, mert nincs olyan kombó, amire ne lenne jogsim
Lustavagyok mar megkeresni a paragrafust
Ez nem így van, de ha neked így teccik
Szerencsére van C,E is a jogsimban, úgyhogy nem izgulok...
Kivéve ha könnyűpotot huzol mert akkor 4250et huzhatsz b-vel
Az általános az hogy 3,5 után baszhatod a B-t.
Már késő...
Tévedés. A B-hez akkor kell az E, ha a szerelvény megengedett max össztömege meghaladja a 3.5 tonnát. Legalábbis magyarországon így van.
Persze, a kocsi korlátait be kell tartani, az alap. Most az általános szabályokról tépjük a szánkat ippen.
Persze, a kocsi korlátait be kell tartani, az alap. Most az általános szabályokról tépjük a szánkat ippen.
Sok a kombináció mert a kocsi teherbírásától is függ attól is hogy fékezett vagy nem,spec cseszhetem a 750-es fékezetlen futót ha nem akkora a kocsi hogy engedélyezezett.a gastra csak 540kg-ig vihet fékezetlent,fékezve 1 tonna de semmi körülmény közt nem haladhatja meg az együttes 3500 kg-t ha csak B van.
Nem kell, B-vel húzhatsz nehézpótkocsit mind addig amíg a futó össztömegen kisebb mint az autó saját tömege és a futó össztömege és az autó össztömege 3500kg alatt marad. Nem kell hozzá se E se C, csak B. A németeknél 4250kg-ig mehet ugyanez a játék ( ezt rosszul írtam többször ), mert ott a jogosítványba beírják gond nélkül az B+E-t, amihez nálunk viszont külön vizsga kell.
Ha jól emlékszem, te kolléga vagy, ugye?
De, azt igen. Már helyesbítettem is :) De C kategória nem kell, ha meghaladják a 3,5 tonnát a nehézpótkocsival együtt. Csak E. Az viszont alapállás, hogy!a futó nem lehet nehezebb a kocsinàl :)
Pedig neki van igaza, csak 3.5 van a 750-nél nehezebb futót B+E-vel lehet vezetni és ehhez a kategóriához nem kell a C, direkt a nagyobb futók miatt találták ki.
Ehh, most látom, mit írtam. Helyesbítek: a szerelvény össztömege valóban nem haladhatja meg a 3500 kilót nehéz pótkocsi esetén, ha csak B-vel vontatsz. Ha a B-het van E kategóriád, akkor viszont simán. Valamint a könnyű pótkocsi 750-ig nem számít bele. Tehát könnyűvel 4250 lehet. Így pontos ez a része. De 3750 nincs. 3500 kg van. :)
Lehet a 3750-el hibáztam és 4250-et ad a német külön vizsga nélkül, nem úgy mint nálunk.