Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem is a rendőr után mellém jött aki utolsó volt (3-an voltunk)hogy huzzunk bele,mert megindultak utánunk .De nemsokára úgyis lekanyarodtunk a fő útrol olyan szűk,kanyargós hegyi útra hogy az autónak akkor se lett volna esélye ha tudják merre vagyunk .
Lehet hogy én is "lezárom "a rendszámom !
Gondolom nem az volt a feladatuk.
A szélvédős ilyen volt,megállítottak,szóltak elengedtek.
Kitelepült megállítósok büntettek.
Attól függően hol meg mennyit mozog az ember, heti, de havi rendszerességgel tuti, bele lehet futni olyan szituációba, hogy valahogy rendőrautó keveredik az ember mögé a forgalomban, illetve a lámpánál. Na ezek a rendőrök se a piszkos rendszámért, se a lánccal takartért nem szóltak még.

A piszkos korszakomban mondjuk egyszer jöttek utánam messziről éjjel, mert azt hitték nincs rendszám, és egy 50-estől kicsit sok lenne az a tempó amivel mentem a sugárúton. Ők mondjuk lekapartatták a nagy műgonddal kialakított koszréteget a rendszámról, de ők se büntettek meg.
Valszeg mert valójában közuti ellenőrzés rohadt ritka.Utoljára motorral engem akkor néztek futólag meg mikor mi voltunk a soros EU elnökök és 300-al több rendőr nyüzsgött gödöllőn emiatt.Akkoris csak futólag papírok rendben és szevasz,jó a hangja a verdának.
Kocsival volt ezután mostanáig talán ha 3 ilyen,abból az egyik azért mert észrevették a repedt szélvédőt és irgumburgum mehetsz.
Jó öcsémet rá egyhónara ugynaezért megzsanettolták de ő volt a marha.
Tehát relatív kevés az ellenőrzés,képes trafinál meg ha nem látszik a rendszám tisztán nem tudnak utánamenni adatbázisban nem fáradnak a kereséssel hanem megy a kép autómatikusan a kukába.
Mert nem tetézték úgy mint én

Egyébként tényleg meglepő, hogy évekig lehet így járni, mindenféle retorzió nélkül.
Amennyi banditost ismerek mind ezt csinálja,egyiketse büntették meg.
láncos.....
Azért a láncot "trükkért" még nem basztattak?
Ilyen ut tulodali akcio nekem is volt,aztan utanunk szirenazva,az elso kettot megallitotta,mi megfordultunk es egy bokor mogul neztuk ahogy megbuntetik oket. Olyan is megesett,hogy az elso es a harmadik kapott buntilevelet,en meg a negyedik a sorban viszont nem.
Mondjuk 4 eve annyira biztonsagosan motorozom,hogy menet kozben meg a rendszamom is le van zarva.
Mi lakott területen belassítunk,de ott tényleg nagyon trükkösek a trafival .Az osztrák olyan sóher hogy még a fényképet is sajnálja tőlünk.Na jó ez vicc,de főleg kamionosoktól hallok olyan sztorikat hogy hogyan szívatják a magyarokat .
Az út tuloldaláról akart megállítani a forgalomban .Gondolom náluk is megvan hogyan szabályos a megállítás .Egyszer már itthon Lentiben a velem szembejövő Nivából akart megállítani rendőr.Mivel rögtön nem álltam meg gyorsan lebökött,kiugrott utánam futni. A mögötte jövő autós meg hogy el ne üsse a rendőrt,neki ment a Nivának .Elkérte az irataimat és vissza ment az autójukhoz és oda akarta adni gondolom a főnökének. Az rákiabált,vissza zavarta hozzám a papírjaimmal .Én ártatlanul,röhögést visszafolytva megkérdeztem tőle hogy mi a gond bíztos úr ? Azt mondja semi-semi, kezembe vágta a papírokat aztán otthagyott .
Nem járok ki büntetésért de mi úgy megyünk, hogy szinte sehol nem tartjuk be a sebeséghatárt csak a fix kameráknál. De a rend őrei mindig elbújnak egy bokorba és lefotóznak. Leveleztem velük, hogy küldjenek már egy fotót a gyorshajtásról sajnos nem teték meg.
Megnezni meg kell ez nem ie kerdes es ha legkisebb hiba is felmerul akkor cserelni kell, kenegetni felesleges szerintem.
A csapagyhazak meg rendesen meg tudnak zomulni, Ezért nem erdemes meg a ki be szerelessel csesztetni.
Ez az en velemenyem, persze lehet maskepp is ;-)
Vagy neked az elfogatóparancsot tovább tart kiállítani! :-D
Mindig ilyenek voltak,csak eddig mindig megusztuk .Mondjuk eddig úgy tünik én most is .
Mit csinálsz te !? Gyanús vagy ,te direkt kijársz büntetésekért ?
Az baj, hogy manapság már nem vagyok igazán meggyőződve, hogy elegendő mennyiségű zsírt tesznek bele...Nekem ahol azért dől ki csapágy mert beázott, ott a következő alkalommal zsírral (is) próbálom távolítani a vizet. Nekem ebből eddig még nem volt rossz tapasztalatom.

Nem azt írtam, hogy olajcserénkként vegyük ki a csapágyat, de ha gumiszereléskor ránézek, és nem forog tisztán, akkor adhatok neki egy esélyt, hogy lekezelem, vagy újat teszek be helyette. Azért azok az ötvözetek amiből a kerék van, nem olyan mint egy Danúvia blokk öntvény...

Nyilván én is tévedhetek...
Hogy lehet ide avatart feltenni? Mi a pixelméret?
64 ezer km van a csapágyaimban, köszönik, kitűnő egészségnek örvendenek. Pedig 2 éve csak nagynyomásúval mosok, nem pacsálok otthon. 4 perc, 1 óra helyett.
Bocs Istvan, mar megint vitatkozom:-)
-Amennyiben jol megtomod zsirral a csapagyat azzal tobbet artasz, mint hasznalsz. Erdemes utananezni hogy mit okoz egy tf50%nal nagyobb zsir adagolas melyhornyu golyoscsapagynal.
- Csak azert kivenni csapagyat hogy kitisztitani es megkenni tobb, mint eretnekseg. Csapagyhaz terror:-D meg melegitessel is
Miota ilyen zordak a labancok az artatlan turistakkal?
Én nem rég fizetem 160 jurót...Most megint várom a bírságot.
Összerakásnál majd erre is odafigyelek, de remélem a tengelynek nincs baja, törve még nem volt de Erdélyben sokat motoroztunk rossz minőségű úton.
Még ez lesz az első csapágy amit cserélnem kell ebben a motorban, a lengővilláét már kezeltem át amikor láncot cseréltem, a kormánycsapágyat is, ezt viszont nem akartam addig kiütni amíg nincs baja, bár ez is olyan hogy csak megrakott dobozokkal jött elő, ha nem volt súly hátul a kormányt is elengedhettem mert szépen futott.