Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ahogy már írták, ez igazából nem sok mindenre jó, folyamatos festékfújásnál nem bír többet 3-4 bar-nál ami csak valóban garázsra jó másra nem a légkulcs meg felejtős, meg sem tekeri még a gyenge kínait sem terhelésnél. Inkább venni használt nagyobb kompresszort és ahhoz már lehet venni szerszámot.
Majd egyszer. Talán. Vagy nem.
Amibe egy váltás kerülne mindenestől, abból a pénzből két évig elmotorozgatok a GS-sel. Jó ez nekem.
Annyiból megvan egy dl átiratása, inkább azon az ösvényen lépdelnék
Jó az a kompresszor, csak pár éve még 50€ volt akcióban. Èn festettem is vele sokat, gumit is fújok, spray-zek, lég-pisztolyozok, de légkulcsot nem vettem hozzá, mert azokon világosan rajta van, hogy milyen légnyelésük van, és ezt az a pici nem tudja...Nyilván puffertartállyal lehet ügyeskedni, de én a mobilitása miatt vettem...
Egy 5 db -os szett (pisztoly, festöcucc, pumpáló, tömlö, ...) is kb 30-40 €.
budiajtónál tök felesleges hisz úgy is olajfesték kell különben minek kellene ? olajleválasztó szűrő a csavaros kompresszoroknál van dugattyúsnál semmi értelme az olaj a kompresszorban van nem szabad kijöjjön mert akkor már meghalt a cucc
Na még egy kérdés: ezeknél a kis olajkenésű kompresszoroknál ha gumit pumpálok vele vagy festek, akkor kell hozzá olajleválasztó szűrőt is venni? Vagy budiajtónál mindegy?
Van pár kupac mindenféléje.
Egy ilyen kompresszor,meg a 16-17-ezres légkulcs együtt azt eredményezte hogy a kocsi kerekét félóráig ütlegelte egy csavart és nem szedte le.
A levegőmennyiség kevés nem a nyomás.
rendes gyerek lehet , gondolom nem a tizediken lakik
elmegy nekem is hasonló készletem van persze a kis komprival nem fogsz 3 kamiont lefesteni egy húzásra de egy retyóajtó 3 nekifutásra menni fog , végülis előny a kis tartály hamar megtelik
Tudja a tök,valószínű,nagy dög dugók vannak benne mint egy motorban.
Van autógáz tartály,tűzoltópalack meg amit lehet nagy fémlomot azt összegyüjti öcsi mert szereti halmozni.
Légkulcs: http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/ipari_gep_barkacsgep/legkulcs/erba_legkulcs_keszlet_310nm_dobozos_18020_2296367189.html
Szerintetek egy ilyesmit otthoni célra, alkalmi garázsmunkákhoz meg szabad venni? Ősszel rászánnék öszesen kb. 50-60 ezer forintot egy kis kompresszorra, pisztoly-készletre és egy létező legolcsóbb légkulcsra:
http://technorollshop.hu/kompr...
http://technorollshop.hu/kompr...
annak a hengerfeje nem vízhűtéses ? mintha láttam volna olyat..... nekem a szerelőgödörben van 2 darab 40-es tartállyal függőlegesen állnak egymás mellett a tetejükön a kompri meg a motor oldalt a nyomáskapcsoló meg nyomásszabályzó másik oldalt a villanyoskatulya
Ilyen rábát bindzizett öcsém valami ikaruszról az már kéthengeres,van egy ifa cucc az egyhengeres,van 2-3 féle nagy tartály.
Csak az épület hibádzik amibe be kell rakni.
nem ez az egyhengeres de elég nagy dugesz van benne
A kéthengeres?
nekem is levegős van 700 Nm a Lincosos bigyesz asszem 17000 volt valameik karácsonyra leptem meg magam vele , variátor meg lendkerékanyáknál igazi megmentés nem kell trükkös blokkolókkal játszak igaz abból is csináltam párat a légkulcs korszak előtt , mondjuk kislánckerék levételkor néha kevésnek bizonyul olyankor marad az izommunka na de a kompresszorom viszont saját termés rába kompresszor replika meg hidroformotor régebben egy 3 kW-os 3 fázisú motor volt rajta frekvenciaváltóval (állíthattam a fordulatot) de aztán egyszerűsítettem már nem is mondom hogy a frekvenciaváltó is saját gyártmány de abban nem volt dácsia alkatrész sajnos
Átlagos szakbarbarnak mint én kihasználatlan lenne.
Öcsém is kivétel,aszongya gyorsan szetkapja a motort,hozza a dewalt.
Kézzel is leteptem a második legszűrtarto csavart.Meg jó hogy kijott kétperc alatt és van tartalék csavar.
Nekem ki van építve a levegőellátás. Puffer tartály, nagy átömlő képességű csövek, levegőelőkészítővel, szabályzókkal. Garázsiparban nagyon hasznos szerintem. Csiszoló szerszámok, fúró, turbómaró, légkulcs, lefújó pisztoly, lemosó permetező, festő pisztoly stb De ha kevés a hely, meg nem lenne kihasználva, akkor tényleg egyszerűbb az elektromos.
A legnagyobb probléma ezeknél a levegoellatas.Van névleges többször Nm és kulcs itthon nagyon olcsón,de egy szemelykocsi kereket nem tudom,levenni mert csak egy barkácsáruházas kompresszor van itt,egy komolyabb cucc ötven-hatvanezer.
És az esetek legtilobbsegeben kereket fajok meg port vele évi kétszer kéne.
Az enyém a gyártó szerint 700Nm-es. A produkciója láttán ezt el is hiszem. Ezért is csak lazításra szabad használni.
A cégnél használunk 1500Nm-eseket, amire az is kevés, oda hidraulikus Hytorc kulcsokat használunk. Az már 2-3000 Nm-t is odatol neki ütés nélkül. És mindezt meghúzási nyomatéknak. Igaz ott a csavarméret M72 és felette.
A lényeg, hogy ezt a gagyinak kinéző cuccot 17k-ért adják és megdöbbentem az erején. Sajnos ritkán csalódok pozitív irányban a szerszámok kapcsán, de most sikerült. :-)
A jobb ütvecsavarozók 200 nm vagy felette.Dewalt 54e,260 Nm-es.
Èn hosszú "unszolás" után egy elektromos ütve csavarozót vettem...szerencsére nem szakította el a teló aljában a csavart, ami összefogja az egészet meghúzáskor. "Félelmetes" szerszám, csak remélem, hogy nem kell sokszor használni. Az árát nem írom le, mert Feri megint kikezdi! ;-D Neki biztso van egy ilyen dácia öninditóból csinálva! ;-D
"kék vonal a lényeges"
De a banditod, meg a tuningolás utáni mérés...ha így hasonlítunk össze, akkor nem leszünk túl hitelesek....