Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tasi.osztom,Nálad a pont!
én mennék, lesz ez még ígyse
Most délben ütőfényes napverés de csak 12 fok.
Asszem ha úgy alakul lemosom oszt csá tavaszig.
Jah már süt de kib...tt hideg van,tegnap aszittem dobogókőnél esni fog a hó.
itt már süt a nap , most zúgott el vagy 5 motor az úton ...
Baszki, mi ez a ködös fostalicska idő?!
mondok erre valamit a véleménye nem publikus de hasolatal probálom fel vázolni a helyzettet ..

kis hazánk

10 millio

ebből 1. 3 millio gyerek . tanulo ELTARTOTT
3 .7 millio nyuger , rokant ELTEARTOTT
0. 7 millio mokka , ELTARTOTT

most figyelj

4 .2 dolgozo vállalkozo ..

ebből bérből és fizetésből élö 3, 8 millio átlag neto kereset 106 700 ft
kb 370 000 ezer nagy iparos , vállalkozo ,, stb

ha hozzá vágjuk a iparosokat , válalkozokat a . 3.8 millio éh bérért foglalkozotakhozz .. az átlag bér ugrik 293 500 ft ra

jajjjjjjjjjjj

még hozzá kell tenni a 3. 8 bérből és fizetésből élök 72 % -nál nem éri el a 75 000 netto jövedelmet az átlag kereset

forás HVG

szoval ki lehet jelenteni hogy 10 milioból kb 6 millio semmit nem tesz a levesbe // a nyugerek amit bele tetek azt már rég eltapsolták . ott fent //
fen maradó 4 milkábol kb 3 miilio termel éh bérért .. napi szintü problémákal küzd

kb 400-500 élösködik le veszi a hasznot és van kb megint 300-400 ezzer aki azzért van meg fizetve kicsit jobban a kizsákmányolok által hogy üse , verje hajszolja az a szerencsétlen 3 millio embert

EZ DEMOKRÁCIA .. vagy eltartotak országa .. esetleg modern rabszolga tarto társadalom .. mert az ugye ne felejcsük el .. hogy a nyuger MA MAGYARORSZÁGON A LEG JOBB FOGYASZTÓ !
egy koruak vagyunk .. ki vetük a részünket .még rendesen a szocrealba ...

téged ezzek a szabályok meg ölnek . de a te munkád és piacod megint a gazdag válalkozohoz kerűl .. ö még gazdagabb lesz te pedig kereshetsz vén felyel mást ... mert a nyugdijra nagyon ne számoljunk ....
Így van és ezért írtam, hogy ki kell vívni a megélhetést ami a tőkésnek is érdeke hisz ha nincs fizetőképes kereslet akkor nincs kinek eladni sem a terméket és nincs profit és akkor nincs tőkés sem, tehát vívni kell egymással oszt majd meglátjuk mi lesz.
Csak nyugodtan mert igazad van, nem fogok újabbat venni, ha kötelező lesz abbahagyjuk.
és a rohadt buborékok is felfele mennek
Azért ez nem ilyen egyszerű. Ugyanis az fasza, hogy gépekkel, robotokkal ócsóér` gyártja a szarját, csak éppen ha a melósok nem keresnek pénzt, akkor nem lesz, aki megvegye a szarját. A gyárosokra meg nem támaszkodhat, mert nekik ugyan lesz pénzük, csak éppen nincsenek annyian, hogy eltartsák a gyárát. Szóval komplikált dolog ez..
Ezt magam sem foglalhattam volna jobban össze :)
de most akkor mi van ? síránkozunk amiért előre megy a fejlődés ? lehet hogy az ütem túlzott és olyan az irány ami egyeseknek nem tetszik de mindez nézőpont kérdése , a motorok és a motorozás meg persze a motorszerelés is fejlődik , új dolgokat kell megtanulni , megszokni , új szerszámok, műszerek kellenek stb és ez mindig is így volt és így is lesz, ne legyünk már azon felháborodva hogy a víz lefele folyik meg ha iszom a sört egyre kevesebb lesz az üvegben
Köszönöm!
demiért is fejlödöt tovább ? mert as szaros melos nem tudta az érdekeitt a tökésel szembe állitani ..

lehet hogy most egyszerübb az élet és kényelmesebb .. de 1 percel nincs több idöd mint 100 éve


záro szoként mondok valamitt .. az az ember aki elégedet az életével és tárgyaival .. MINDIG BOLDOG ...az aki mindig ujat akkar és mindig azt figyeli hogy szerezhetné meg a leg ujabbat .. öröké kudarcba éli az életét .. mert mindig van egy másik akinek ujabb és jobb van ....

ez tapasztalat
persze hogy értem ammit mondasz ... 12 éve vagyok a vasutnál ... elöte 17 évig épitési vállalkozo voltam egy cégnél csendes tárként .. melékbe meg mindig ott volt a motor mokolás
ehhez hozá füzve ép most mondta Tsanyi hogy rá kényszeritik ezt a mindent figyelö rendszert és a leg ujabb ketyeréket ....

nos semmi jogom teoriákat gyártani .. de egy ilyen kamion nem két filér ilyet szerintem Sanyibá csak sulyos hitelel tud magáévá tenni ... amenyiben nem tudja a forgalmát vagy a bevételeitt ugy meg növelni hogy a kamion részletei ki jöjenek .. abban a pilanatban .. már a tönkre menés széles mezsgyéjére lépet .. ugyanis kevesebb pénzből kell meg élnie egy mindig bövülö és drágább társadalomba ..

Sanyi bocs hogy veled példálozok .. nem személyeskedés vagy basztatás bocs
Ezt mindenki tudja nem csak Te, de attól még hogy fejlődünk nem lehet rosszabb senkinek, anno párszáz éve a géprombolók is hiába gyújtották fel az üzemeket ahol gépesítettek mondván a gépek elveszik a melójukat akkor is tovább fejlődtünk és elértük, hogy ma már sokkal kényelmesebb az életünk mint párszáz éve, most így lesz csak azt kell kivívni, hogy attól, hogy az én melómat elveszi egy gép ne haljak éhen.
Pontosan és ez volt még 20 éve nem csak én hanem minden kis maszek. Úgy fest nem emlékszel a 90-es évek elejére.....nem volt meló, nem volt lehetőség szinte semmire és bárki örült ha akármilyen melót talált. Az akkori helyzet mindenkit (kivéve a szerencséseket akiknek megmaradt a volt szoci melóhelyük és továbbra is ott lébecolhattak) rákényszerített ma elképzelhetetlen dolgokra.
itt a probléma el beszélünk egymás melett .....
szerintem kell egy elektronika azzért is ha nem elég inteziven baszom az asszonyt rám szol hogy mélyebbre és ütemeseben ...

itt az ember ki váltása a cél baleset van a leg ujabb vezetö nélküli metron ,vonaton ,, .. nincs már messze Sanyi is munka nélküli lesz .. mert a teknika olyan szintre felylödik hogy egy robot pilota a nap 24 orájában oda visszi az arut ahova ép be programozták ...

és a tökés gyereket nem fogja érdekelni hogy Sanyikának nincs munkálya .. ez sokal jobb lesz neki .. hisz nem lesz náthás nem strálykol .. és nem kér fizetés emelést .. amig ki nem huzzák a konektorbol visszi az árut ....

nem tépem a szám ... nem látok az orotoktol távolabb ..

de nincs harag .. ez az én véleményem .... és az is lehet kurva roszul látom ..... DE SZERINTEM MÉGSE !
ZIL témában kihagyhatatlan film
http://youtu.be/rS23-bwG-tQ
inkább erre nem mondok semmit ... nem te vagy a hunyo .. de például az emlitet zilel el basztál volna egy családot egy trabenton át haladva .. szerintem szépen csücsükélhetél volna vagy pár évet ...

és miért mert senki nem kényszeritett arra hogy egy szar közlekedésre alkalmatlan zilbe be üljél ......
" leg jobb leg modernebb volvo fék semm véd PL...." Nehezen látod be, hogy bármennyire is nem szeretnéd, az utálatos elektronika sokszor jól jön - tessék, ez mind Volvo:

-"sávváltás- / holttérsegítő":
https://www.youtube.com/watch?...

-"lejtmenet assistance":
https://www.youtube.com/watch?...

-ráfutásos balesetek ellen:
https://www.youtube.com/watch?...

-távolságtartó elektronika:
https://www.youtube.com/watch?...

Folytassam?
látod ez itt a probléma .. nem látok az orrotoknál tovább se te se Sanyi se se se

a ráfutásos fék távon be következö balesetek 92 % nem a jo fékek hiánya miatt van hanem a meg nem engedet követési távolság és az emberi figyelmetlenség .. a 20 éves fékel is meg lehet állni a ha vezetö figyelmesen a forgalmat figyeli és mindig fel van készülve a fékezésre ... HOPPPPPÁ

a leg jobb leg modernebb volvo fék semm véd PL kamion és kis teherautó ráfutásos sáv elhagyásos balesetek ellen ha pl ... a fasz kalap kamionos kis áru szálito a reggeli virslijét nyomja be épen ...

ne feled én is áru szálitó vagyok fél évente vizsgázok és fél évente teljes orvosi kivizsgáláson esek át .....

a kamionos zabál cimü /vezet 45 % ban járul hozzá a baleseteknek ki alakulásáért ugyan akkor a régi és rossz fék szerkezet 3 % ban ... hoppppá