Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Pár km-t egy mecseki kanyarig...
600 köbcm az eltérés meg egy lórugás....
régebben alig volt érdemi áreltérés a kettő között egyértelműen a nagyobb a jobb vétel
ma már más a helyzet, használtban viszont lehet még nem nagy szórás
erről is volt több polémia itt a fórumon anno, melyik jobb miért éri meg...

sztem a nagy... megunhatatlan és kimotorozhatatlan átlagos földi motorosnak...aki inkább túra-sport orientált...
Sziasztok! Új vagyok még itt. 10 éve ültem utoljára motoron, de végre úgy alakul minden, hogy jövőre venni fogok egyet. Mindvégig nagyon hiányzott a motorozás. 650-es Bandit a kiszemeltem, és lehet, hogy új. Van-e valami rossz tulajdonsága az újabb Banditoknak, valami hátránya a régebbi évjáratokkal szemben, esetleg kinek van itt 2-3 évnél nem régebbi motorja? Mekkora különbség van a 650-es és az 1250-es között? 180cm 105 kg vagyok. Egyelőre ennyi, majd még biztosan fogok béna kérdésekkel jönni, előre is kérem a türelmeteket!
Mikor?
Dehogynem,lattam.
Juttatod eszembe,még sosem mentem 1200-assal sem.
Legközelebb cserélhetünk ha lesz kedved
Juttatod eszembe,még sosem mentem 600 meg 650 bandittal....
Menjél vele az 1200 után közvetlenül!
Az 1200-es sem sokkal keményebb :)
De legalább rém egyszerű!
A 650 eleje amugy is egy sorscsapas, en nem gyengitenem meg gyengebb csillapitassal.
40 korul meguszod.
Köszönöm! Kíváncsi vagyok holnap mit mond a szerelő.
Bármelyik boltban kapsz, ha jót akarsz akkor 15-ös ha jó a gyári akkor 10-es. A Putoline és még pár gyártó többfokozatúnak jelöli pl. 10-20, 15-25 stb, ilyenkor a kettő közöttit kell érteni.
Köszönöm akkor rendelek belevalót!
Mindegy, egy csillapító olaj nem egy nagy történet ha belegondolsz, igazából egy sima egyfokozatú motorolaj amit 50-60 évvel ezelőtt az áfor kutaknál kapni lehetett.
És márkában mit javasolsz vagy tök mindegy?
Sziasztok!

Na megvan a benzinfolyás oka. Hívott a szerelő. Tömítést kell cserélni a 4 karbiban, és a benzincsap is kuka... Holnapra kapok árajánlatot. Kiváncsi leszek...
A 15 lenni jó.De rugó is kéne bele.
Vagy egy partvisnyél.
Igen, hintázni fog nagy eséllyel, a sima tubusosokba én általában 15-öst teszek, de volt akinek 20-as kellett.
A csillapítása lesz rosszabb? Vagy miben lesz más?
Ez független a rugótól mivel a Tiéd ha jól tudom nem szelepelt hanem csak tubus van benne így a 7.5 szerintem is gyenge lesz. Mondjuk feljavíthatod keveréssel, de ahhoz kéne 15-ös.
10-est ír bele... De progresszív rugóhoz kell majd elválik. Egy próbát megér ha már itt van a polcon.