Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Apropo magyar allampolgar csak nemet cimmel vehet nemet forgalmis motort?
Marad az itthoni.Az a legolcsobb.
Úgy van ahogy írod.Mindenképp kell 2 nyelvű adásvételi szerződést írni,azon nekem szerepelt a Km állás is.Természetesen hozhatsz párszáz Km-t futottat is de akkor a regisztrációs adóhoz még számolj hozzá 27%áfát. Szerintem az már nem bolt.
Ma szerencsem volt par km-t gurulni egy nemetbol frissen behozott Honda ntv650el,29 e kmes,full gyari,kardanos,nagyon finom kis muszer,ujabb elmennyel gazdagodtam.
Akkor 7 hónapos vagy öregebb 6200 vagy több km-es használtjárgányt érdemes keresni.
Km kikerülhető ha szerzek másik km órát kölcsön vagy rögzíti a dojcs az adásvételibe?
Már ha van olyan nekik.
Ha ennél újabbat szeretnék felejtős a kinti.
Igen, így igaz mivel 6000Km alatt van 27% ÁFA-t kell fizetni.Tuti infó az enyém is német masina volt.
Azt mar tegnap megtettem :)
Légszürőt is cserélj benne.
Egyetértek. De ez még nem a végső állapot, még alakítom hogy gyárinak tűnjön. Ha csúnya lesz, eldobom.
Olajozóm van és igen, a lánckenés apró nyomait kívánom megszüntetni.
Én ezt nem erőltetném. Nem szép
A lengővillát védenéd vele a ledobódó láncspraytől? Vagy minek?
Köszöntem! (10700 HUF most filterabc.hu-n a 2, az elég jó áron van. Csak még várok a válaszra, hogy valóban az "új" MA2 az olaj)
Megpróbálok összehozni valami belső sárvédő-láncvédő toldást, mely takarja a lánckereket is részben. Egyelőre így állok, faragom a hármas tömítőlemezt sablonnak. Ez még nem a végleges forma, úgy szeretném kialakítani hogy szép is legyen. Sablon majd lemezből kivágva, fényezve lesz.
Rendelheted. Én is most csináltam pár napja. 12 volt a kettő.
Üdv mindenkinek, a mai napon beléptem a táborba egy GSF 650S K9-el.
Bújom majd a fórumot, kis megerősítést kérnék rögtön.
Esedékes lesz egy olajcsere, ha jól olvastam az ajánlásokat, akkor ezeket néztem ki:
Olaj: Motul 5100 10W40 4T 4L
Szűrő: HIFLO HF138
Ha valamit benéztem kérlek szóljatok, illetve erősítsetek meg, mert rendelem is :)
Köszöntem
Igen, de azt írja, hogy kinn nettó árat fizetne. vagy ott vagy Magyarországon viszont forgalmi adót kell fizetnie.
Gratula az új vashoz! Sok élvezetes, balesetmentes kilométert! Tökéletes választás, a világ legjobb motorja!
Még nem néztem utána.De elvileg kötik.Legalábbis itthon igen.
Kint fene tudja.
Szerintem az ÁFA megfizetését nem kötik forgalomba helyezéshez, ha pedig már kint kifizetted (ott ahol a motort vetted), itthon nem kérhetik hogy újra fizesd be..

Luxemburgban pl csak 15% az általános áfakulcs. Ott mennyiért adják ezt a motort?
Forgalomba helyezéshez szerintem kell egy kinti lakcím is szerintem ez felejtős.
Kizártnak tartom hogy így ki lehessen kerülni az ÁFA megfizetését... akkor pl Porschet is mindenki pályázni venne és csak fél év után helyeztetné forgalomba.

Az ÁFÁ-t egyszer tuti meg kell fizetni.. itt csak az a kérdés, hogy hol érdemesebb.
Ennek is utananezek hogy lehet e.
Eccer kene a kupec akkorsincs.
Zoli!
Úgy nem lehet csinálni, hogy megveszed kint, majd pihenteted itthon egy ideig és közben pályán beleraksz 6000+ km-t? Majd közlöd hogy meguntad vele a pályázást és mégis forgalomba akarod helyezni. Sőt meg lehet variálni, hogy pályázni megveszi mondjuk egy ismerősöd, majd miután letelt az idő és a km eladja neked papíron.
Akkor még nem tudtam, hogy ez lesz, úgyhogy már tolom is föl a hahura
(Lófaszt:)