Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ha van egy kis idöd...
A tartalmasabb hozzászólásokat is érdemes végigfutni...
Nekem az a tapasztalatom, hogy mikor kiveszed a tengelyeket, cseréled a lapkát soha nem az jön ki mint amit kikalkuláltál...0.02 de volt hogy 0.03 mm eltérés is volt a csere után, meg sokszor akkor is ha csak kivettem a tengelyt, meg visszaszereltem, nyomatékrahúztam...szerintem senki nem tudja rá igazán a választ, a végefele olvashatod a ködösitést is vele kapcsolatban..."ha nem tudom a választ akkor az elhanyagolható?!" Persze biztos csak én csinálok belöle nagy ügyet, amúgy meg pont ezért nem kell babrálni még jó értéket mérsz.
A szivó 0.15 mm-el teljes optimális!
A 0,2 mm-es kipufogohoz sem nyúlnék. Az még benne van a türésben. Legfeljebb szezon végén rámérnék megint. Van aki megbojgatná, és berakná középre, de szerintem ami a toleranciában van azt hagyni kell. Mondjuk sokat segít ha pontosan vezetted az eddigi méréseket, és lászik, hogy melyik érték merre mozog, és mennyi km alatt... Esteleg ha látod rajta a számot, bár az szerintem a csésze alatt van, akkor egy 0,05 mm-el vastagabbat be kell tárazni...ha nem tudod a 16 szelepnél úgy összecserélgetni, hogy ideálisabb hézagok jöjjenek ki, mert ugye az sem tilos. Csak ehhez is ki kell venni a tengelyeket, lehúzni a csészéket, és megnézni a lapkákat, aztán egy kicsit kirakózni... van mikor sikerül.
Köszönöm István a felvilágosítást. Most mértem ki a hézagot a mérőmnek 0,05-ös léptéke van és tudtommal a lapkákat is ilyen léptékben gyártsák. Van egy jó szervizmanuálom hozzá és abból olvastam ki hogy a kipufogó hézagot 0,20 - 0,30 mm a szívó pedig 0,10 - 0,20 mm. Most a kipufogónál én 0,20 mm mértem a szívónál pedig 0,15 mm. Most milyen értékhez ragaszkodjak a kettő kötött hogy az a legideálisabb legyen a motornak?
A lapkák gyárilag is különbözö méretüek lehetnek, mert ezzel kompenzálják a a gyártási tolerancián belüli értékeket. Ìgy ez egy körülményesebb mutatvány. Szétszed, hidegen hézegot mér. Ahol kiesett, akkor tengelyek ki. A lapka értéke leolvas, meg meg is mér, majd helyette a hézegnak megfelelöen kisebb vagy nagyobb rendel, majd mikor megjön akkor beszerel, újramér, és remél hogy jó!
Szia István! Tudnál nekem segíteni? Lenne egy szakmai kérdésem...A szelephézag lapkák a bandiba egyforma méretű vagy a gyárban is hézagolják és más más méretett tesznek? Ha egységes méretű akkor meg tudnád mondani gyárilag a szívó és a kipufogó lapkák méretét? Előre köszönöm a segítséget!
Viszont aszem nagyobbak szal lehet az segg is.
Jó hát akinek van az általában nem így nyilatkozik, az én hozzáállásom is megváltozott a témához, de hát nem vagyunk egyformák
Bőrgúnyát, csizmát, kesztyűt is azzal lehet a legszebben letakarítani
Már tud egykerózni BMX.szel :D
Pistától kaptam :D
Megtisztelsz :)
a fogadást elvesztetted...
Fogadjunk még nincs gyereked, ami a babának van azt még nem seggnek hívjuk, az a kuffernál kezdődik
Jók a fotók...
Filléres neppertrükkök, chapter 13 :D
Babaseggtörlő.
Engem az érdekelne, hogy lehet ilyen tisztává varázsolni a motort.
Az ülés alatt pl. a kis helyeken. Az enyém hihetetlenül poros, de kiöblíteni csak nem fogom az ECUnál, meg az akkunál.?
:S
Kb egy hete van meg :)
Triálmotorom van :)
De NEM eladó :)
Pár hónappal korábban teszed ki, Ganjával leboltolhattad volna!
Én motort keresek,csak nem ilyet!
Enduród legyen!Az érdekelhet.Ugyanis december végétől tegnapig tartott csak a robogó őrület nálam.
Ha alkudozok mit kapok?
Van egy ilyenem, ha valaki motort keresne
Még én adtam el neki :D
Köszönöm!
Németül vannak rajta a megnevezések, gyártó Motoplastic s.a., most rákerestem, Puig-ot dob rá ki, de nem tudom, hogy az e...mindenesetre jó :) logo tényleg nincsen rajta.
Csak a márkaszervízt tudnám ajánlani, viszont k.r.va jól néz ki a motorod, az egyik legszebb Bandi, amit láttam!
A plexid honnan van? A puig árul hasonlót, de a Tiéden nem látom a logo-t, bár lehet vak vagyok!