Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Persze vannak kepek csak az oregnel elfelejtettem kepet csinalni. Osakaban meg Kyotoban is felkeresek par szervizt:-)
jelentkezem :-) jovo heten feltoltom a kepeket. Eleg szar az internet elerhetoseg. Mondjuk ez is meglepo...
ezek a vonat indulasi idopontok is erdekesek. Mindjart 9.18kor indul a vonat. Es tenyleg percre pontosan akkor...
az elso vacsora is jo volt a heten. Azt hittem hogy lazac mert aztmeg meg is eszem nyersen. Erre megnyugtattak hogy nem az. Nyer lohus mindenfele fuszer nelkul. Erdekes volt az ize. Konkretan ragoztam vele
Még, még kérjük az élményeket! Képek is lesznek?
Legyen, megnézem, hátha lomtalanításkor kidobnak egyet valahol...:-D
Minden modell-évjárathoz lesz... :-D Suzukihoz is ! :-D
Jó lesz,tetszik.Bár a motor lehetne inkább Suzuki.
Már a gyári első beszerelés ha európába jön más beszállító még váltónál is mint a japo belpiac?
Magam részeröl nagyra értékelem a megosztott beszámolóidat.
Beszelgettem ma egy oreg motorszakival itt kinnt es erdekeseket mondott a suzukirol. Az oreg most 77eves es 58 (!) Eve suzuki szerelo es suzuki szervize van. Mostmar az unokaja a fo munkaero de meg o naphosszat ott uldogel.
Allitolag a suzuki az egyetlen aki az alkatreszeinek tetemes reszet belfoldrol oldja meg. A tobbiek kina es korea valamint taiwanrol inkabb.
rakerdeztem a bandit valto problemara es azt mondta hogy talalkozott mar o is vele de abszolut nem jellemzo japanban! Elkepzelheto hogy nem csak az attetel de az anyagminoseg is mas ill. Egyszeruen nem is japanban gyartjak az oversea alkatreszeket..mondjuk ez csak feltételezes, de azert erdekes volt ahogy kerestek az alkatrészt es csovaltak a fejuket hogy ez nem japan modell hanem "oversea"es ahhoz aztan rohadt nehez barmit is szerezni..
kb ugyanaz volt mint mikor mi akarunk egy japan belpiacos gephez egy nem standard alkatreszt beszerezni :-)
Nem szeretnék kapufát rúgni Rudi!
30 és punktum!
Irjad:-)
Otletes a motor kepei menuben.konnyu a keeses.
De sok a melo vele.
jó, itt most csak képet látsz..:-D beszúrtam ami a kezem ügyébe esett..
Faja....bar ez a gpz nagyon hasonlit egy 14 es daytonara.
Mi az a nyomott ár...? :-D 50 eur?
Lehet kritizálni, kinek hogy tetszik a webáruház tervezet... Most még be(le) lehet szólni... :-D
Ugyanitt Honda Monkey nyomott áron kerestetik!
Bánom is én...
Azóta egyébként fejben ez a lista , illetve a hozzá tartozó kísérőszöveg továbbfejlődött egy sokkal magasabb szintre...Vagy alacsonyabbra?
3 csavarkulccsal szétszeded, legyél már kreatív :)
jaja a cabin bag-be be is férne
igen ami a kihajtó tgen van és középen az 5ből.
24331-48B03
GEAR, 3RD DRIVEN (NT:25)
Ez biza 25 fogas. Már az, amelyik a kihajtó tengelyen van.
Hozhatnál nekem egy szakadt Honda Monkey-t, ha nem nagy gond
Mindjárt megszámolom!
Sziasztok,

Többször téma volt már itt is hogy mi a jó lánc, dugattyú és egyéb alkatrész. Most hogy ittkint vagyok japánban és van egy kis szabadidőm, gondoltam egy tolmács segítségével (mivel nagyon gyehenán beszélnek angolul, vagy egyáltalán nem)feltérképezem a japán "motoros szokásokat".
Elsőre tök érdekes hogy nemigen látni normálisan szépen berendezett műhelyt. Nem adnak az ilyenekre. De nagyon nem..
Mindazonáltal nagyon megfontoltak és precizek a szerelésben (legalábbis amit pár nap alatt láttam eddig)
Kérdeztem őket a láncról:
itt is főleg az RK, EK és DID megy. Mutatták hogy mi a különbség köztük és hogy a kawa eredtileg EKval jön ugye, de a DIDnek az EK szállít be :-). Az RK ról annyit mondtak hogy az alacsonyabb ár és minőségi kategória és a kisebb gépekre teszik.
Dugattyú:
Prox-ról már hallottak és párat beszereltek több helyen, de az igazság az hogy japán belpiacra nem is jön ez (legfeljebb ha valaki kinntről ezt hozza). Origi gyártói dugókat használnak, de legtöbbet Wiseco és Wössner megy (ez mondjuk marha érdekes sztem).
Voltam egy hivatalos Suzuki szervizben is akik közvetlen kapcsolatban állnak a gyárral és az alkatrész ellátás közvetlen a gyárból jön, nagyon rovid idő alatt.
Rákérdeztem a bandit 3. fogaskerékpárra és meglepődtem mikor azt mondták az általam vitt egyik cikszámra ilyet nem tudnak beszerezni, mert ez 25 fogas mig a japán változat 24 fogas?
Na mondom fanya.... Apropó, a 3. fogaskerek (nem tudom hogy a hajto vagy hajtott) tényleg 25 fogas?
mek haza karira, előbányászom a képeket és beszkennelem.. ott vagyok nyakig gittporosan.. :-)