Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jó kérdés Amikor vettem még nem volt tervben a motor eladás. Az utcai motorozás befejezése mellett azért döntöttem, mert most már csak és kizárólag a párommal és csak külföldre járunk, viszont szinte mindent bejártunk ami elérhető távolságban van (Ausztria összes tartománya, Szlovénia északi része, Olaszország északi része, Horvátország (teljes Isztria), teljes Montenegro, Szlovákia...stb). A legnagyobb bajom, hogy már úgy ülök fel a motorra mint egy eszközre, ami ahhoz kell hogy eljussunk a célhoz és nem a motorozás élménye miatt. Így sokszor nyűgnek
érzem az egészet. Egyre többször jön a gondolat, hogy inkább kocsival menjünk, amiben nem ázunk szét, nem rohad ránk a ruha...stb. Ezekkel az érzésekkel nem látom értelmét erőltetni az egészet.
Ha élményre vágyom, kimegyek pályára Supermotozni, az teljesen feltölt
Ezért nem hülyeség a túrabakancs. Teljesen vízállóak és másra is lehet őket használni, ha már olyan drágák. Mondjuk aki sokat motorozik, annak biztosan jobb egy rendes motoros csizma.
Eddig olcsó xar motoros csizmában nyomtam, esőben ráhúztam esőcsizmát, amiben képtelenség váltani. Ezért döntöttem úgy veszek egy tisztességeset. Valóban nem olcsó (60k Ft), de tényleg megéri az árát, ha úgy vesszük egy nem vízálló olcsó csizma is legalább 25k
Az időjárással kapcsolatban valóban szívás ez az év, szinte többet mentünk egész évben esőben mint szárazon...
Ha abbahagyod az utcai motorozást,hogy mész el a Silvrettára(jelzem szép,jó) és hová használod a vízálló csizmát? Terepen vagy aszfalton hobbizol?
Az idei év ilyen. Ha vigasztal, mindegy mikor lett volna a túra, szinte biztos, hogy sok eső lett volna benne. Pünkösd környékén volt egyedül szárazabb időszak. Alpinestars Web Gore-Tex nem olcsó, én túrabakancsokat használok motorozni (szar időben), mivel azok másra is jók.
Ne is mondd az esőt... Júliusban voltam asszonnyal egy nagy karikán: Sasfészek-Krimml-Kühtai-Kaunertal-Stelvio-Livigno-Garda tó..stb Majdnem 1000km esőben, a Stelvión még a hó is esni kezdett. El akartam menni a Silvrettába is, de egy 500km-es szakaszt töröltem, mert annyira szar volt az idő.
Még tavasszal szereltem a gépbe markolatfűtést, azóta többször mondtam magamnak minek költöttem erre, sosem fogom használni. Na ezen a túrán három napon keresztül be volt kapcsolva. Isteni találmány
Más: aki valóban vizálló és kényelmes, jól szellőző csizmát akar venni, annak bátran ajánlom az Alpinestars Web Gore-Tex-t. 5-re vizsgázott
Nem hiszem, inkább fostorgós turista vagyok mint versenyző
Remèlem, a motorozàs azért jobban megy!
Többféle módon. Ha nem megyek messze akkor a vállamon átdobva egy kameratáskában (ha rövidre van véve a szíja akkor nem zavaró) Hátizsákban, a hátsó ülésre leeresztve a súly, így ez sem zavaró, nagyobb távon tanktáskában.
Hogy szállítod a fotomasinát motoron? Van vmi spec? Vagy egy egyszerűbb gép és nem igényél nagy macerát...
Motorozni és fotózni is szeretek.
Csini,a háttér is!
Na most talán megy a kép is:
Voltam, többször is. Ez a kép is valahol ott készült a környéken:
Ilyen képekkel csak felhergeled a társaságot!
Ha már sör
Idén ilyen szeszélyes a nyár mindenhol.Jó helyen dekkolsz,Rossfelden voltál már?
Nézek időjárás előrejelzést, de ha akkor nem indulnák el, amikor eső várható, akkor idén nem mentem volna egy métert sem június óta. Szinte minden megázás idén be volt kalkulálva. Eddig legalább relatív meleg volt, de most már elég hideg az eső 2000m környékén
Ha legközelebb erre lesz kedved motorozni, akkor betársulok. Szálláskeresésben is tudok segíteni, van egy magyar panzió a közelbe, a tulaj motorozik is :-)
Egészségedre!
Időjárás előrejelzést nem nézel?Bár a hegyekben bármikor jöhet a zuhi.....ha 15 foknál nincs hidegebb+fog az aszfalt is,olyankor nem tud annyira zavarni az eső,hogy ne élvezzem a motorozást,ha fázom akkor kezdek frusztrált lenni....
Most megiszok egy jó Prágai sört és akkor ha legközelebb arra járok mesélsz nekem majd a szép helyekről.
Kerülni kell (ha lehet) a fizetős utakat, van rengeteg látványos hely, ahova érdemes elmenni és nem fizetős. A felkapott fizetős utakat különben is szezon előtt és után érdemes felkeresni hétköznap. Akkor még élvezni is lehet. Máskülönben egymást érik az autók, motorok, nagy a zsúfoltság.
Neked kicsit könnyebb mert az Alpok lábánál lakol. Én így vagyok a Kárpátokal mondjuk itt külön nem kell fizetni a látványutakért. És jóval olcsóbb mint Ausztria. Persze ahogy látom azért főként Német Holland túrázók vannak többségben nekik meg sem kottyan kifizetni 25 km 15-júrót. Őszintén szólva én sokkalom de a mi fizetésünk már csak ilyen.