Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Köszönöm a tapasztalatmegosztást. Tudom abszurd a helyzet, hogy itt van a fiókban az összes diagnosztikai müszer a digitális szinkronteszterrel egyetemben, és kénytelen vagyok mégis megérzésekre támaszkodni és "fülre hangolni"...
Anélkül, hogy nagyon beleokoskodnék:
Nálam 2000 rpm körül gázadásra megcsuklik az egyértelmű jele a dús keveréknek. Ezt először 2500 feletti hágókon tapasztaltam (relatív dúsulás miatt)
Többek között ezért vettem az üveggyertyát. Többszörösen ellenőriztem, állítottam, csak hogy kiismerjem hogyan működik ez a gyakorlatban. Ha alapjáraton pötyögve megjelenik a sárga égés, akkor már egészségtelen. Ha ~1/3-a sárga égés, akkor már csuklik a gép alacsony fordulatról gázadásnál. A legegyszerűbb teszt nálam, hogy ~50 km/h-ról 2 személlyel 5.-ben csuklás nélkül kell megindulnia egy Banditnak. Amíg ez megy, addig a pilotok rendben vannak

A fogyasztás ilyen emelkedését viszont nem a pilot okozta nálam sosem, sokkal inkább a légszűrő állapota...
Csak amolyan hangosan gondolkodás...vajon megállja -e a helyét az a magyarázat mi szerint azért emelkedett meg drasztikusan a gixer fogyasztás az elmúlt párszáz km alatt, mert az elején "fülre behangolt pilot csavarok" már spuri tisztító hatása miatt "bedúsúltak" kb egy literrel (5.5-6 ról 6.5-7re) kúszott feljebb fogyasztás...2000res fordulat környékén néha csuklik is egyet a motor ...
(nyilván ha volna lehetöségem már üveggyertyáztam volna egyet, de a második feljelentés után ezt most kicsit jegelem...jövöhéten már otthon leszek a motorral, és ráaggatom az össze müszerem, addig max fülre megpróbálok egy kicsit visszavenni...)
Nem szoktam a kettot egyutt, de majd kiprobalom.
Autopalyan vagy megy a zene vagy fuldugo. Kis utakon zene es/vagy navigacio. Vagy semmi, csak a szel.
Kicsit hangosabb mint a C2...Bekapcsolok egy kis halk zenét és öröm boldogság. Egyébként klasszisokkal jobb az aerodinamikája. És a látótere is panorámásabb. Városban felnyitva sem tépi hátrafelé a szél. Persze ebben nagy szerepet játszik a vérnyúl is.
És azt hallod a 75 forintos füldugón át?
A Schuberth titka az, hogy a nyakadnal igen szuk es igy kizarja a hangokat. Emiatt nekem allandoan "klausztrofobiam" volt benne.
A Nolan atlagos buko, egy sima 75 forintos fuldugoval sokkal csendesebb, mint a Schuberth. A kommunikaciora meg ott a 10000 forintos kinai az e-bayrol, hibatlanul mukodik.
:-)
nem nagyon hangos a nolan?
Semmi... a C3-as. De az com-al közel 200 ezer.
512ml száranként azt írja a louis
Sziasztok!

2006-os évjáratú 1.2-eshez létezik szervizkönyv?

Esetleg abban tudtok segíteni, hogy a teleszkóp olajcseréhez szükséges feltöltési érték megegyezik a 2001-2002 évjáratúakéval? (szintet felülről 105 mm-re beállítani a rugó nélkül)
Enyém pénzt nem ér, pipa sincs rajta, stb :)
A tiéd az már csak a "suzuki gyűjtőtől" állapota miatt is tuti :)
Bevallom, én óvatos vagyok az ájánlatokkal...
10 pozi árára kuksizz rá!
Ez az Srácok! Induljon a licit!
Akkor ezek szerint nekem fizetnem kéne érte, hogy elvigyel?!
Megállapodni?
Ingyen adom, ha megtalálom :)
Mi űberelte a régit?
Köszönöm szépen. Azért van miből válogatni.
Ha esetleg Zöldivel nem sikerül megállapodni, akkor a tieid is alku tárgyát képezhetik?
Ezekbe azonos a trafó a cikkszám szerint...

Nekem nem olyan régről van az ebayröl egy komplett szettem... a gixerhez vettem, de közben sikerült gyárit is vennem...
nincs a helyin a program tengely vagy a tűgőrgős csapágya ici picit log ez már elég ............ vékonyabb a proram tengely másik végén a zéger gyűrű igy egy-két tizedet tud mozogni ide oda ha forog a kerék az ezt szépen a helyi tartja ..de mikor meg áll a kihajto tengely ,,a fogaskerekek mindig az elenkező irányba feszitik a program tengelyt a léptető villákat... elö feszitik ...így a be marásba neki feszűl az egyes villa pőcse az oldal falnak.......... és máris nem forog el a program tengely .remélem érthető
Ez a trafó elméletileg fix kábeles, nem bontható. Épp ezért gyanús az oxid gyűrű kirakódás a bevezető körül. Szerintem megsérült a szigetelés.
Igen a Shcubert mechanikája és ideje lejárt.
Vettél újat?
Hát...bevallom ezekhez a dolgokhoz "alfabéta" vagyok!
Schubert C2 nyugdíjazva!