Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Akkor miert van, hogy kulonbozo fokozatokban kulonbozo feszultseg ertekek mennek az ECU-ba?
Valamit csak kell csinalnia?
Van meg egy PropTech modul benne, ezt eddig nem mondtam, mert kikotottem.
Csak megcsinalom a Lambda szondas merot, es megnezem a kipufogoban az elegetlen uzemanyagszintet ugy, hogy valtoztatom az ECU fokozat bemenetet.
Kivancsi vagyok, hogy fog-e tortenni valami.
Jelenleg igy nez ki, probapanellel, meromuszerrel, ellenallas es dioda hidakkal egy nagy kavalkadba kotve.
nem sok idöm van mostanában ,, mert sok ameló .. de enek a fokozat szabályzonak utána jártam Banditon ..............

SEMMIT NEM ÁLLIT se a gyujtáson se semmin
http://adamoto.hu/LED-hatso-la...

Bár ez komplett lámpa, én ilyet vettem hibátlan minőség, lett volna az E-bay-en kínai is olcsóbban, de attól idegenkedtem, olyan fusermánynak tűnt az egész...
http://www.pbalu.hu/bandit/ban...

Erről vélemény? Hozzáértők? Tapasztalat esetleg...
ha meguntad az egyetlen kulcsot, irj.. lucifer0820@freemail.hu
irj: lucifer0820@freemail.hu
Nem tudom, hogy mit csinál, de előgyújtás eltolásával lehet szabályozni a teljesítményt. Akár a fordulatszámtól és/vagy a fojtószelep állásától függően is.
Köszi,gyakorlatilag én is itt tartok !Valahogy idegenkedem a led-től,persze nem csak az ára miatt!Azért köszi!
Van komplett fehér burás LED-es hátsó lámpa, de az drága. Külön csak fehér burám nincs.
Udv mindenkinek.
Meg mindig a jeladommal szorakozok.
Lehet tullihegem a dolgot.
Nem tudom, hogy mit csinal az ECU-ban a bemenetre adott feszultseg.
1-esben 1.782 2esben...blablabla
nem ez a lenyeg nekem. Mit csinal?
Eltolja a gyujtas idejet?
Karbis, tehat a keveresi aranyt nem buzeralhatja.
Ha eltolja a gyujtast, akkor ez teljesitmenyben jelentkezik?
Esetleg logassak bele a kipuba egy lambda szondat, es merjek beinditva fordulaton egy optimalis lambda jelet (500-600mV)?
Itt egy tablazat :
1-es sor: alltalam mert ellenallas fokozatonkent
2-es sor: az ertekek kozotti kulonbseg
3-as sor: a neten talalt optimalisnak mondott ertek
4-es sor: ennek az ertekei kozotti kulonbseg


(ui: bocs, nincs ekezetes billentyum, csak a cegnel)(ott meg nem netezek)
köszi! majd jelzem ha kell a cucc!
Szia Zöldi!Lehet hogy rossz ajtón kopogtatok...Keresek sima fehér hátsó lámpa burát,de semmi!Esetleg Nálad,vagy valami ötlet?
Az a 150-200e a motorjavitásra inkább 300+... Én mán csak tudom..:-)
Ja, ja. Akkoriban még nem szórakoztak olajba áztatott smd ellenállásokkal. 6+1 vezeték ment a sebesség fokozat érzékelőtől...
Nincs az a pénz, amiért azt a kávét lenyelném.

Inkább ezt, vagy ezt:

mert ez nem müanyag
Gyári új volt ennyi.
Elméletileg akörül amennyi a te elképzeléseidben volt :P
1200-es cucca. Vettem egyet közben.
Csak hogy bosszantsam magam, mennyiért adnád, és meg van-e minden kulcs?
1200-es Bandité nem jó neked?
Ezt én sem értem.
Ez egy 31 éves műszer (működő) fokozatkijelzővel:
http://skodalista.skodaoldtime...
http://skodalis
ta.skodaoldtime...

Ja és első, hátsó/fék lámpa kiégését és az alacsony akkusav szintet is jelzi (persze ehhez olyan akksi kell amiben van jeladó...)
Súgóékat hívd fel (bajai bontó). Ha lesz náluk, akkor szerintem kb. olyan 30-40eFt-ért tudnak majd adni.
Öööö. izé,
Kicsit sokkolt az összeg.
Ez ilyen drága?
Akkó nem kell erőltetni.
Asztem valami 15-20 környékén megáll.

Valakinek bontott?
Nálam bontott cucc nagyon ritkán akad, jellemzően ha haverok odahoznak valami, hogy "addmáel."
egyet tudok, egy komplett zárszett kucsokkal inazumára 80 ezer ft volt tavaly.
Üdv márkatársak, jó reggelt mindenkinek!

Jelentem elkészült a fokozatkijelzőm. Illetve félkész, de működik.
A jeladót kibeleztem (ellenállások kivéve), és mivel 5gangos a jeladó, 6g-s a váltó, ezért egy kis elektronikai csalásra volt szükség.
Mivel üresben 5V-nak kell a computerbe menni, és nekem a 6-ikban hiányzó jelet kellett megmókolni, ezért egy ellenállással beállítottam a 6-ik fokozatnak a megfelelő feszültséget (otthol fel van írva, asszem 4.66V), így üresben és 6-ban is 4.66V-otkap a computer. A többi feszültséget beállítottam a megfelelő szintre, mehetett rá a dióda hálózat, majd a LED-ek (5 LED, amik egymás után világitanak, 1-ben 1, 2-ben 2..., 6-ban nincs LED, ami nem baj, mert legalább 6-ban semmi zavaró-nem zavaró fény nem jön a műszerfalból).
Még az 5 LED helyét kell belőni. Gondolkodok rajta, hogy az üzema visszajelző alá műgyantázok egy tartót, vagy beépítem a fordulatszámmérőbe.
A project eddigi költsége 0huf, mindenem volt otthol. Ha meg kellene venni, ca. 2-3000huf-ból kijön.
Zöldi kolega!
A jelenlegi állás szerint pillanatnyilag nem kellene a 6-os jeladó, viszont egy másik kérdés kezdett foglalkoztatni.
Egy kulcsom van a géphez, és szerintem nem a saját gyujtáskapcsolója van benne. Nincs kormányzáram, meg olyan hülyén-ferdén van a gyujtáskapcsoló felfogatva.
Van-e Neked bontva (vagy bárkinek) Gyujtáskapcsoló, tanksapkazár, ülés-zár kombó, lehetőleg eredeti kulcsokkal?
Ha igen, mipénz?
'napot.