Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem is tetszik. Az eladó írta, hogy megvan hozzá a csutka kormány, azt egyből visszatenném rá, bár ami most van rajta az biztos kényelmesebb testartást ad.
1100-esből nem volt bukólámpás. Haveromnak van (750-es):
http://indafoto.hu/managertoys...
jó ..jó de nekem eredetiség számit ... itt kéne még 300 000 mindent vissza alakitani ....... karbi ,kipu,hátulja,kormány, kapcsolok , műszerfal,stb stb ............ amugy jó a bicigli
jelentem Pécsen iszonyatosan szakad a hó,ha így folytatja,holnapra világvége lesz!
szép ez a motor,tetszik nekem.ha tehetném tartanék 1-2 ilyesféle "veteránt". ez a fajta ami rejtett lámpás ugyi?
?
A rohadt fejit!
203000.
Ezért jó az ha az ember ismerőstől vesz autót, motort, láncfűrészt, kerti gépet stb, stb.Ha az ember ismeri a tulajdonost tudja, hogy nem simlis, trehány akkor lehet alkudozni.De szerintem ezeket a dolgokat lehet látni a környezetén is.Voltam olyan helyen is, mikor beléptem az udvarba már tudtam itt nem lesz semmiféle üzlet.Bár tudok más példát is:a szomszéd asszonyka ki igen jó bőr hatalmas kancsókkal birtokában van egy Opel Corsának.20 ezer km-el vette most 60 van benne.Az autó kívülről tipp-topp.Kérdezem-mikor volt olaj, szűrők, gyertya csere?Miért azt kell?válaszolta.Hát ilyen is van.Zoli 32 mennyi volt a Puntóban, mert képről ítélve igen egyben van csak az a baj, hogy Fiat.Alfa Rómeó az igazi./No ez csak vicc volt/ bár nekem az van.
Sajnos van bőven igazságod. És mindez a sumákok műve. Már eleve úgy menni valahová vevőként hogy vajon hol basznak át, -ennek a mocsok világnak köszönhető. Becsület és tisztesség még a magánembereknél igen is megtalálható, de neppereknél már nem igen....-tisztelet a kivételnek!
Csak tapsolni tudok a fogalmazásodért. Abszolút korrekt módon megfogalmaztad a lényeget Nézd: biztos vagyok benne, ha valaha eladó lesz a motorom a használt piacon, ugyanígy, gyűjtött mappában, minden elképzelhető papírt mellékelni fogok hozzá (Zöldi számláival együtt ) és a büdös életben nem fogom az órát tekergetni. Azt fogom adni, amelyet magam is elvárok mástól. Dekával sem többet, sem kevesebbet. Számomra így kerek a világ.
Minden lehetséges.
Csak az én tapasztalatom a pofátlan sumákolás.
Lekövethető a szervizkönyvön meg a számlákon teljesen korrekt módon. Egy becsületes eladó már az érdeklődő telefonbeszélgetéskor is nagy biztonsággal azonosítható, nem beszél félre, a kérdésre hogy mindent írásban is vállal-e, határozottan válaszol. A személyes találkozó pedig "mindent vitt". Véletlenül kimaradt a cd lejátszó kezelési kézikönyve, egy napra rá hívtam őket mert elég bonyolultnak tűnt. Sajnálkoztak és egy nap múlva érkezett postán. Mindezeket az apróságokat csak azért meséltem el hogy igenis létezik tisztességes, becsületes és normális eladó és a használt piacon nem kizárólag manipulált törött szarok vannak amiből 20km után kiesik a motor. Eleve nem szabad nepperhez és több gazdáshoz menni!
Èrtem én mire akarsz célozni, nem is régen szerintem Volt ez már téma. Azt hiszem magamat is azok közés sorolom akik bizlamat adnak az embereknek, és bizni akarnak másokban, de jaj azoknak akik azzal visszaélnek.
Azt tartom problémának az országban, hogy alapvetö emberi normák szerint élö emberek miért nem vetik ki magukból azt a pár csalót, ügyeskedöt, akik miatt napi szinten süllyed a szinvonal az ország megitélése.
Egy tegnap velem szembe jött példa. Szükségem vagy alkatrészre. Két forrásom van. Az egyik az ebay. A másik egy Magyar. Az ár szinte forintra ugyanannyi. Az német ebay-es kereskedö ad számlát a "áfás" árról. Van mögötte név, cím, elérhetöség, és egy általános garancia a feltételezésem szerint. Hazai viszonyok a feltételezésem szerint, van egy teloszám, egy" névtelen" email cím. Az ajánlatkérésre adott ajánlatban, nincs megszólitás, egyik esetben szett árat ír másik tipsnál darabárat, nincs aláirás, gondolom zsebre meg az egész, számla nélkül, garancia kérdése majd kilöki a biztosítékot...X tipushoz kéredezem hogy van -e cucc erre mondja hogy kisx-re már vittek, de mondom nekem nagy X-re kell...akkor jön a flegma ködösítés.

Komolyan mondom nem értem...Ezek után kitöl vásárolnál? Magyarság ide vagy oda. Ugyanakkor mindenki ismer megannyi kellemes embert akivel élmény az ületelés, és sok esetben ha nem veszel semmit, csak kérdezel, akkor is készségesek.

Nem hiszem hogy az ilyen kifordított szitukra az lenne az egyetlen megoldás, hogy egyre lejjebb szállítjuk az igényeik.
Mint az utcankbal levo ismeros neni.Az elso harmincezren a nivo sem volt megemelve.
Mindig szervizbe volt vive.
Es mivel laikus o oszinten hisz benne hogy cserelve volt.
De te nem voltal ott.
Honnan tudod hogy biztosan az es annyi ment bele?
Erre az a válaszom, hogy ezidáig még akárhány szervizen voltam, jelen voltam és az orrom előtt csináltak mindent (motorom esetében). Egyetlen alkatrész csere volt a járgányon, a hűtő kilyukadt, számla az iratok között és a hűtő szemmel láthatóan vadi új. Pusztán arra szeretem volna rámutatni, hogy csak egy kicsi műszaki és egy kicsi pszichológiai érzék kell hozzá és a -szavaiddal éve- szopórollerre futás esélye nagymértékben csökkenhet. Egy eladón igen is látszik, ha simlis. Elég pár jól irányzott keresztkérdés és máris érezhető hogy valami nincs rendben.
A bizalom jó dolog.

Ezt adtam el.

Persze a szervízkönyv ha adnak hozzá kamu.Meg a többi blabla is.

Valaki ha ráér kérdezze meg menyi km-van benne.
Ez szép kerek történet. Ugyanakkor azt hallottam, hogy a szervizben is arról állítanak ki számlát amiröl akarnak. Vagyis lehet a számlán szerepel az alkatész cseréje, de valójában az új cuccot soha nem rakták bele, vagy pl olaj estében , csak "részleges" olajcsere volt...
Szeptemberben vettem saját részre egy használt autót. Két hónapig túrtam a netet mire megtaláltam a megfelelőt. Csak türelmesen kell keresgélni, aki ma autót akar venni és nem talál, azt csak sajnálni lehet. Olyan túlkínálat van hogy bőven lehet válogatni. Eleve kizártam a neppert, a márkakereskedést és a több gazdásat. Kizárólag egygazdás jöhetett szóba. 35 év körüli házaspártól vettem úgy, hogy minden elképzelhető papírja megvolt, ők hozták ki a szalonból null kilométeresen. Sacc 5cm magas iratcsomót kaptam időrendben sorba rakva, az első között a szervíz kiadási jegyzőkönyvvel ami részletezte a felszereltséget és a kiadási papírokat. Szervízkönyv végig vezetve, számlák gyűjtve. Minden elképzelhető javítást, cserét nyomon tudok követni belőle. Kilométerfutást a házaspár garantálta, és írásban is vállalta az adásvételin, jogi következményeivel együtt. Írásban vállalták a teljesen gyári állapotot (használatból eredően voltak rajta apró horpadások, karcok - de az számomra elfogadható volt, elvégre nem új autót vettem). A gyári állapotot az eredetvizsga is igazolta, ott voltam mellette amikor csinálta a srác. Semmiféle komoly hiba nem volt és nem is derült ki azóta sem, kb 3e km-t mentünk vele azóta. Mivel 114e km-rel vettem, rákérdeztem az olajcserére, de ők maguk mondták, hogy le ne cseréljem, sőt a vezérlést sem, minden számlája ott van a mappában, 10e km-ként cserélve volt olaj, olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő, vezérlés csere megvolt, meg is találtam, tehát teljesen nyugodt vagyok felőle 120-ig semmit nem kell vele csinálnom. Mindezt csak azért mondtam el, ha az ember kicsit odafigyel és kerüli a neppert, kizárólag az első gazdával beszél, ott sok minden kiderül és a félrebeszélő hamis embert elég hamar ki lehet szúrni.
Minek neked ez? Én érek oda előbb.
ha 300 -ba oda adja enyim lesz ... ma megyek megnézni

http://www.jofogas.hu/budapest...
ebben igazad van,csak az én környezetemben nincs jelenleg ilyen lehetőség

nejemnek igy vettem meg anyámtól ,szalonból származó autót
Nem véletlen vettem meg a szomszéd bácsi kocsiját.
Szarul bánt vele de legalább láttam mindent.
egyébként mi lett?
sajnos már a szervizkönyvben sem lehet hinni vagy bizni

mult héten néztem egy autót,könyvben lapozgatog,minden szervíz bejegyzést egy kéz írt ill. ugyan azzal a tollal 2007-től,na mondom "meg a ki @-mat,viszlát"