Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Egyetértünk!
szerintem ha végig olvasod ,, a történetett rá fogsz jőnni ,, de nem is kell !

gyári 21 éves dob szét rohadt ,,, ez nagy MŰ GONDAL ki nyitotam és megcsináltam ,,, ez a dob a verseny piros belpiacosra 1340 -re kerűl ... NAGY MŰ GONDAL :.............
aztán az uj blockos kék tigrisre gyári 1000 km futott hayabusa dobot faragtam rá

A NAGY MŰ GONDAL azért vágtam szét mert szét rohadt belüről és már rázot !

mint volt emlitettem észerü nyitást allá irom / sport dobok folytásal /
de a full üres repet fazék - ért le venn ém a rendszámot ... de valoszinű itt is hamarosan ez lesz ,,, nem csak nyugatra ... szakmailag :a tul ki nyitott dobok sok levegöt engednek vissza , a gyorsabb hulámok és az égéstermék höjének csökenése a doban a leőmlő és aszelepek környezetétt nagyobb hő hatásnak teszi ki ............

magyarul el égnek a szelepek .. ez nem szó szerint kell venni a történet ugy néz ki ,hogy elöször csak be verödnek a szelepek ,,, el fogy a hézag , a nem 100% an záró szelep záró felülete az ülésen és a tányéron is sérül ,,,, mire észre veszed ... hiába állitasz a hézagon a felfekvő felületek nem zárnak rendesen a nyomás szökik , stb
utcára felesleges .... egy verseny motor más megy 500-600 km - és szét dobják az egészet ,, ha kell mindent ujat kap
Elnézve a facebook-os kipufogós galériádat most akkor kérdezném, hogy ha ennyire ellenzed a sportdobokat, akkor a gixxered gyári dobjaid miért fűrészelted szét, majd hegesztetted össze kibelezés után nagy műgonddal? Döntsd már el, hogy melyik oldalon állsz...
Nekem hosszabb távokon leginkább a szélzaj szokott fülzúgást okozni, és nem a sportdob Kellett nekem "szellősebb" sisakot (XR-1100) vennem Ha füldugót használok, akkor nincs gond. A "gyógyszertári" 3M dugót nem szeretem, mert minden környező zajt / hangot megszüntet. Az Alpine szilikonos, cserélhető zajszűrő betéteset jobban kedvelem
Ja, merjél köhögni!
Egy oldalon mindent megteszünk a csendért (Schuberth sisak), amit a sportdobbal tönkreverünk, majd motoros füldugóval korrigáljuk.
Köhögés ellen a legjobb gyógyszer a hashajtó.
Én a Finster dobot felrakva vettem kerek 50 pézé! Az én igényeimnek mxxymálisan megfelel! Nem hangos,inkább férfiasan szép öblös hangja van! Persze a "villany varrógép" hangtól azért hangosab,de engem abszolut nem zavaz,pedig én szoktam igazán hosszú túrákra menni! És amikor gáz elvételkor visszadurrog az maga az orgazmus,ahogy piti mondta!
ÉS müszakilag ?

szeretik a szelepek ! ..MI ? .. ! az a sok hülye ott japánban a gyárban azért tul órázik , hogy a bodis úr minél gazdagabb legyen !
versenyre ... ? természetes................. de az hogy 10000-15 000 ft értékű sav állo lehajlitott vasért ,,, néha 150 000 - 250 000 kérnek .. és van az a okos aki meg is veszi ,,,tudván szabálytalan ?

persze ez jönn be ............ értem még egyszer :

sokal több a hátránya mint az elönye a motor részéröl és a pilota részéről is
Ha ingyen ajánlanának két hiper-szuper sportdobot, akkor sem cserélném le azt a két gyönyörű kéményt a vasamon! Sőt! Ha még pénzt is adnának mellé, akkor sem! Valóban, kinek mi jön be, kinek mi a fontos. Nekem (a kinézeten túl) a fölösleges zajterhelés elkerülése. Több száz km után sem csöng a fülem úgy, mint anno a raptorral 50 után Az pedig, hogy "jobban hallanak az autósok ha hangos a dobod" vagyis "loud pipes save lives" nagyon rossz duma, rég bebizonyosodott, hogy marhaság
+1
500-600 km.-ert ritkán mentem egyszerre, ezért engem nem zavart a sportdob hangja, de pont azért szép az élet mert nem vagyunk egyformák, mindenkinek más jön be, ezért nem akarok senkit sem megtéríteni.
Szar lenne a világ, ha minden férfinak ugyanaz a nő tetszene.
A fene tudja, az első SV1000-emhez vettem 2 nagyon rövid és igen nagy hangú Raptor dobot, sokat túráztam vele és néha Hring is volt koca módon, a pályán nagyon állat volt amikor bemelegedve gázvisszánál durrogott és lángot tolt mint állat, de a túrákon azon kaptam magam, hogy a napi 5-600 km után remegett a kezem-lábam és a pár napos túrák után napokig csengett a fülem és a kezem is remegett.....büszkélkedtem vele ahol tudtam, de az utána következő gépeimen egyikre se tettem sportdobot....
Amúgy 46 van a gépben és új állapota óta mélyült, öblösödött a gyári hangja is, gondolom kiégetett, kiköpködött már egy kevés hőálló gyapotot.
én is nekiállok az ünnepek alatt, csak motorozni nem fogok márciusig
Finom, kicsi varrógéphang - nekem viszont az tetszik. Folyamatos üzem, három szak - rengetegszer jövök éjjel, megyek hajnalban, hétvégén, ünnepnapon, szomszédok kiutálnának és ráadásul nekem meg ez jön be.
Szerintem ne várj tovább a hidegebb napokra.
Én a helyedben már holnap felszerelném.
Ott a pont.
Egy szép hangú, nem túl hangos dob, csak fokozza a motorozás élményét, az pedig felér egy orgazmussal, amikor motorféknél visszadurrog kicsit.
Én is azzal jártam nem vettem észre, hogy a motor megsínylette volna.
Sziasztok,
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok, valaki remélem tud segíteni
Szóval vettem egy markolatfűtést a hidegebb napokra és szeretném felszerelni, kérdésem lenne hogy a régi markolatokat hogy lehet leszedni, leszedés után használható marad az is vagy kuka? És mi a helyzet a jobb oldalival? Az új rögzítéséhez tényleg valami ragasztó is kell?
Köszi a segítséget!
Jól érzed. Én nem vagyok híve, több okból sem.
1. A gyáriak méretezve vannak, ha gyengíted a fojtást, sok minden egyebet hozzá kell hangolni, ezek nem amolyan "plug and play" cuccok.
2. Nem szeretem a nagy zajt, épp eleget vagyok zajban ha dolgozom
3. A zaj egyik élettani hatása hogy fáraszt
4. Pihenni vágyók is vannak
5. Drága
6. Ha nincs tanúsítványa rendőri atrocitások
7. Ha van mindig magadnál hordhatod a papírt
8. Mert nem ;)
Köszi, továbbítom!
Na eszembe jutottál amikor "szöszmötöltem" a vason! Küldöm a hőérzékelő fotóját!
Még valamit....a gyári meg olyan,mint a villanyvarrógép,már mint a hangja! Na az meg nekem nem jön be!
Csabu!

Érzek egyfajta rossz indulatot irányodból a sport dobbal kapcsolatban! Az tény,hogy amelyik vísítós és piszok hangos az zavaró lehet! De például az én dobom is nyitott úgymond,de nem barom hangos,inkább kellemes öblös hangja van! Tény,hogy hangosabb,mint a gyári,de nem zavaró szinten!
Szóval szerintem csak azzal nem értek egyet amelyik ba....ott hangos,ezek általában a speedes vasakon vannak!
Köszi és viszont hasonlókat...

(kellett emlegetned a napi 4x szilit, ma 55percet késtem, mire Istvántelekig elértem)
...ha már a témát felvetetted jó nektek ott a dunántúlon, mostanában felétek jár a kedvencem. Kár, hogy a BVmotból 3db és nem 300db készült. Brutális ahogy megy betétek nélkül két motort összeakasztva!
Sajna már az is ritka, ha a 3ból két motorkocsi megy :( Ez van...
Drága csicsás gyári sportdob szerinted árt a motor bármelyik részének is?(pl. hengerfej, szelepek, szelepfészek, szelepvezető, stb.)