Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát ez nem ilyen egyszerű, mint leírod. Manapság már awival szoktak alut hegeszteni.
Tatabányán van ilyen lehetőségem, minőséget még nem láttam, de ha a 0,5-ös lemezt vállalta volna a srác akkor gond nem nagyon lehet szerintem. Ha érdekelj szólj!
Az alumínium különösen nem az. Az büntet. Akkor viszont vidd el rutinos csávókhoz
Köszi.
Ilyen mélyen nem akarom magam beleásni.
Meg azért egy kicsit tartok ezektől a dolgoktól. 2.5 évet húztam le egy olyan cégnél ahol orba-szájba hegesztett felépítmények voltak. A ipari hegesztési technológiákat hellyel közzel ismerem, az ilyen otthoni "taknyolásban" nem vagyok otthon. ( az acéllal -rozsdamenetes acéllal még elbánok) Tudtommal alumíniumot nem lehet lánggal "hegeszteni", mert olyan hirtelen elvezeti a hőt, hogy nem tud megömleni az anyag, majd aztán az egész roskad össze. Voltak olyan varratok amiket heteken keresztül kísérleteztünk ki, hogy ne repedjen vissza az eleje meg a vége, pedig olyan rutinok hegesztették, akik biztos oda vissza már levártak a Hold-Föld távolságot. Lehet túlmisztifikálom, de hegesztés egy elég szigorú technológia, és nem igazán bocsájtja meg az ügyetlenkedéseket, kísérletezgetéseket.
(természetesen lánghegesztés jöhet csak szóba, ív nem)
Figy.....szerzel valahonnan bóraxot (Na-tetraborát). Fogsz egy 2-3 mm átmérőjű alumínium huzalt és lenyúzod. Felhevíted a végét és a bóraxba tunkolva az anyag ráragad. A pálcát a ráragadt anyaggal olvasztva szakaszosan feltöltöd a lyukat olvadt alumíniummal. A bórax mint védőbevonat dolgozik, ugyanúgy, mint az ívhegesztésnél a salak-képző. Egy darab hulladék alumíniumon gyakorold be a fogásokat.
Ha közelebb nem találsz, én intézem
Szerintem az enyém nem tud egyenáramot (DC+)...
Bics .... csavar boltba db -ra is tudsz venni

de néz utána jó é atrafodhoz http://www.welco.hu/index.php?...
Egy hagyományos hegesztötrafóm van. Csak bevonatos pálcával hegeszt, nincs védögáz. De ha csak pálca kell hozzá, akkor kipróbálom, persze elötte valami hulladékon.
Utánanézek.
már minden sarkon hegesztenek alut ,,,,,, Ha van jó rtafod veszel alu electrodát , te is fel tudod hizlalni ,,,, én is magam szoktam .. de csak a 2-3 mm nél vastagabb dolgokat .. ez nem acél ! ott még a 0.5 mm is vigan hegesztem villanyal ... de itt elég elcsőpen
Próbaképp megmozgattam az egyik trafónál a kábelt és ki lehetett húzni. Tényleg valami sárgás megkövesedett dolog volt a kábel körül. Ez lehetett a ragasztó. Ahogy nézem ide is be kell csavarni a kábelt.
5 kOhm általában vagy semmi, más értéket nem láttam még , louisba vannak ngk gyertyapipák 6 euro darabja a kábel viszont be van ragasztva a trafóba toldani meg nem a legfrankóbb
Ma megnéztem a gyertyapipákat és a vezetékeket. 96-osak. Levágtam belőlük egy fél centit, de némelyik vezeték vége még így is zöldes oxidréteges volt. Úgy döntöttem lecserélem őket. A kérdésem, hogy a Denso T-142 -es pipának mi az alternatívája, mert nem találok róla specifikációt. Az se tudom hány kOhm-os. A vezeték az 7mm-es.
Csak az a "szabályzás " ne lett volna..Az bántotta egyedül a fülemet.
Hello!

Van esetleg valami bejáratott aluhegesztö lehetöséged? Az alu lengövillába 3-4 helyen beleevett a lánc, azt kéne csak feltölteni, aztán majd én eldolgoznám. Ezen a regi 1100-en nem volt még lancvezetö müanyag, meg gondolom lazára volt a lánc is...

Vagy esetleg valami másnak Ilyen lehetösége a közelben?

Köszönöm elöre is.

Üdv
István
Jelentem a páciens meggyógyult.
A gyertyák adtak szikrát , még nekem is. A 2-es és a 3-as kábelnél a pipacsatlakozásnál húzott át a szikra belém. Ezeket majd holnap megnézem. Gondolom elég lesz levágni belőlük egy fél centit és jól rátekerni a pipákat. Beindítani a dúsító nélkül, csutka gázzal sikerült. Felpörgött, majd le is állt. Ezt eljátszottuk párszor, mert csak 3 henger ment. Amikor megjött a negyedik henger, utána már nem volt gond. Szépen bemelegedett a vas és most pöcc-röff indul. Persze az első 3 percben dőlt a füst a kéményből. Köszönöm a segítséget.
és egyszerre egyet tesztelj, mert valakinek az önindítót is nyomni kell.
De ha a 4 egyéb végtagod is használni tudod, egyszerre is ellenőrizheted
Szedd ki mind, mert addig csak szivatod a többi hengert
Kicsit lassan írtam az előzőt. Mire befejeztem már jött is a válaszod. De akkor a másik három a helyén marad?
Na közben megtaláltam, hogyan kell a szikrát ellenőrizni, csak az nem egyértelmű, hogy akkor most mind a négy gyertyát vegyem ki és egyenként a pipánál fogva tartsam a blokkhoz őket vagy csak mindig egyet vegyek ki és azt tartsam a blokhoz miközben a másik három a helyén van? (Láma vagyok ebben)
Gyertya be a pipába, hozzáérinted a szelepfedélhez a gyertyát, és indítózol.
Ezt a furatot nem látom. Mindenesetre kivettem a gyertyákat, indítoztam hogy kilökje ami nem oda való. Vártam egy kicsit, meg szárazra töröltem a gyertyákat (bár se nem voltak vizesek, se nem úsztak a benzinben.), meg a pipákat. Most már nem durran a kipuff, de továbra sem röffen be. Néha, mintha egy pillanatra elkapná. Olyan mintha nem lenne benne benya, vagy egyáltalán nincs szikra. A szikrát hogyan tudonám ellenőrizni, hogy egyáltalán van-e?