Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Becsület és becsület között sajnos különbség van. Pár éve Pécsen egy illető úgy gondolta, jól jönne neki egy kis pénz, leakasztotta a falról az egyik régi családi festményt, gondolta kap érte pár százezer forintot. Szumma-szummárum, két miskát kapott érte, örült mint majom a farkamnak. A vevő felvitte pestre és megmutatta valami hozzáértőknek. Eredeti Tiziano volt, értéke felbecsülhetetlen, jelenleg páncélautóval szállítják, elöl-hátul rendőrautó. Tudta hogy mit vesz meg az hétszentség.
A másik: tavaly bevittek egy hegedűt eladni egy hangszerészhez. Átvette, megnézte, belenézett -lesápadt. Eredeti Stradivarius volt. Nem vette meg, nem verte át a tulajt, közölte vele hogy a hegedűje olyan értékes, hogy milliárdos nagyságrendű és az ilyet biztonsági személyzettel szállítják az ismert művészek. Nem is javasolta hogy egyedül vigye haza. Persze a tulaj is seggre ült amikor megtudta....
Szerintem veled kb egy húron gondolkodunk. Akkor is azt látom, hogy a használtpiac esetében Magyarországon, nagyon sok a "szabaduljunk meg töle mialatt alatunk fekszik ki cucc". Ìgy ennek tudatában bepróbálkozni a félárral a másik fél részéröl Sem olyan pofátlanság. Ha sértés következik belöle, akkor vissza lehet vonni, mert nagyobb valoszinüséggel az eladó szándákai ( is )tiszteségesek.

Itt németben is "vicces" árakat kérnek a Vespákért, Ahhoz már úgy ahogy hozzászoktam, de mikor simsom 50B 1000 € -os tartományban van, vagy a Schwarble... na azon elhasalok! Mielött valaki nekiállna otthon felvásárolni a hulladékokat, megjegyzem, hogy itt tipusbizonylattal, és rendszámmal futnak még ezek a környezetszennyezö rollerek. De az egyetlen Modell amivel buntetlenul lehete 40 km/ h sebesség felett hajtani. A többi robogót a rendörök 40 fölött kilövik alólad páncélököllel.
István!
Az más dolog amikor valaki projectre vásárol. Ott ér, sőt továbbmegyek egyenesen jó dolog alkudni.
Amiről én beszéltem az a tökéletes állapot ...Látom én is, tudja ő is, de csak bekínálja a felét. Hátha.
A felújítandó gépeknél az ember mérlegel és annak megfelelően alkudozik.
Vannak akik nem tudják valóban mit árulnak.
Vespás körben esett meg, hogy egy illető elment megvenni egy PK-t.(kevésbé értékes tömeg típus egyenlőre) . Szép volt. Mondták rá anno: 70 ezer.
Mutattak neki egy VNB-t az udvarban. Rozsdás volt...Nem viszi el 50-ért?
Emberünk nem tudta akkor még mit lát. Nem kérte.
Ma már a fejét veri a falba, mert a VNB ára az egy millát közelíti ha szép.
Akkor én hol vagyok listákon?
600-ra meghirdetett Motor. Elmegyek megköpködöm. Volt mellette egy 80%-os szétbontva. Mondom a srácnak lóg füle farka. 300-at adok a kettöért! Kezetfogtunk! :DDD
Most is kimentem a 990€ -ros motorhoz. Körbenéztem. Hátraléptem, majd mondtam hogy 500€-om van erre a projektre...Adta még a szervizmanuálokat, 550€-be kézbecsaptunk.
Minden dolog annyit ér amit adnak érte. Èn attól szeretek vásárolni aki tényleg szabadulni akar töle. Magyarországon már voltunk olyan helyzeteben, hogy körbejárva az autót (mondjuk egy kincs volt a 1.3-as 2001-es suzuki 37 Ezer km-rel), mondtam meghirdetett árnál egy picit kisebb összeget. Erre a tulaj, hogy nem annyi , mert mondták neki a szomszédok, hogy keveset kérnek érte, meg másol drágábban hirdette... Vért izzadtunk mire legalább a meghirdetett árra visszahúztuk az összeget. De ilyen is itt volt tavaly münchenben mikor az geci ügyvéd azt mondja, hogy rájött hogy többet ér a Motor, és már páran jönnek megnézni, és aki többet igér annak adja, majd senkinek nem adta el, hanem visszatolta a garázsba és rohasztja tovább...
Sokan árulnak a használtpiacon olyan dolgot amiröl fogalmuk sincs hogy valóban milyen állapotban van.
Talán már említett szitu egy 125-ös csopperrel. 550-ért hirdették, mert ennyit költött rá. Mondom 350-ét tudok adni. Míért? Mert ömlik a teloból az olaj, ha még egyáltalán van benne. De hat az 10€ a szimering bele. Aha, de felpattogzott a rohad a le króm a száron, az meg használtban is 200€ ...valaki biztos megvette...
Olvasva nézve a lomokat, amiért emberek néha pénzt kérnek, vagy pénzt adnak...
Én hó végén be sem megyek az élelmiszeren kívül sehová, ha "sokadika" van, a Lidlben a középső sort se nézem meg. Minek? Úgysincs rá keret
Van egyébként a hónapon belül eltérés.
Hónap eleje:
-Bejön, tudja mit akar, felpróbálja, megveszi , boldog. Mosolyog.
Hónap közepe:
-Bejön, válogat, próbálgat, megveszi, mosolyog, boldog.
Hónap utolsó napjai:
-Bejön, semmi sem jó, KÁROMKODIK, (nem vicc) fikáz mindent, húzza a száját kimegy. Ideges.
Egy hét múlva jön és a hónap eleji verzióban vásárol. Mosolyog- boldog.
A boltban ez nem annyira jellemző.
Olyan már volt - egyik kedvencem- hogy a gyertyapipánál (590Ft) megkérdezte hogy ha kettőt visz, van e valami kedvezmény?

Flotta?
Belehugyozok/sz@rok, és a fejére húzom.
És akkor mit csinálsz, ha odamegy egy ilyen a boltodba és a 60-ért akciózott sisakra azt mondja hogy 25? Bitti van valami jó poénod erre))) Én pl. csípőből közölném hogy annyiért inkább felgyújtom.
Sajnos azt kell mondanom kisebbségben vagy.

A többség úgy van vele hogy neki most van pénze, mindenki csóringer és így lehet pofátlan.
Szoktam mosolyogni a sztorikon.

www.darazsgarazs.hu
Katasztrófa, amikor valaki az alkudozást pofátlan szintre emeli. Én az olyat elhajtanám és közölném vele hogy szórakozzon mással. Törökországban voltam, ott az alku kötelező mindenhol. A török élvezi az alkudozást. Viszont! -Ha túl pofátlan vagy, megfordul a pult mögött és a hátát mutatva nem tárgyal veled többet. Képzeletben lehúzza a rolót előtted.
Én a hülyeség csúcsának tartom, amikor egy telefonos érdeklődő (még el se jött, még nem is látta) -már alkudozik. Az ilyen menjen a francba. Ha eleve csak a fele pénzem van, már oda se megyek "koldulni". Ehhez gyomor kell.
Szeptemberben vettem egy használt kocsit. 650-re tartották, hibátlan, töretlen, semmi baja. Komolyan érdeklődtem, el is mentem Érdre érte. Körbejártam, apró pitty-puttyok voltak rajta, ez természetes. Körülnéztem, elmentünk próbaútra. Visszaérkezve leültünk és elmondtam hogy 600-at adok érte, és meg is mondom hogy miért. Abszolút el is fogadták amit mondtam, amit ők észre sem vettek, én kiszúrtam. Megnézték, látták (két db hátsó lámpa repedt volt, barom volt a szerelő, nem tudta hol kell feszíteni égőcseréhez hogy kipattanjon). Elhoztam. Nem voltam pofátlan. Sőt, ők is elmondták, hogy azt beszélték hogy 650-re kiírják és 600 az alja. Nem éreztem magam szemtelennek. Nem azért mentem oda, hogy "lekutyapicsázzam" és szarért hugyért akarjam megvenni. El is hoztam volna annyiért, ha a két lámpát nem szúrom ki. Az ilyen pofátlanoktól kimegy a hajam.
Lehet hogy megunta a hülyéket akik a leglehetetlenebb időpontokban kínálnák a meghírdetett ár felét .
(Nem csodálnám ha így lenne)

www.darazsgarazs.hu
nem latom a hahun
Nem :-(
Elment a spanod CBF.-je?
Mennyi lehet a gyári stoki 2001es? Mért már valaki?
Értem! Eddig én is így gondoltam. Ami számomra furcsa, hogy ennyit hoz a konyhára a tuning. Erre lett volna magyarázat Zöldi elmélete.
A sajátomon, kipufogó+EFI tuner beépítése után 113LE-t mértek keréken. Ekkora teljesítmény növekedés számomra kicsit hihetetlen volt, ezért lett volna jó magyarázat, ha a gyári adat is keréken mért lenne.
Nem. A gyári adat mindig főtengelyen mért érték. A listában szereplő motorok mind tuningolt gépek, bár keréken mérték a teljesítményt, de főtengelyre átszámolva írják ki, hogy összehasonlítható legyen.Ezt magyaráztam eddig is.
Nem. Főtengelyre.
asszem 60e de adták az összekötőt és télvíz idején kijöttek és felrakták
Probaltam hat, Az Rt-vel mentem egy orat, mikor megjelent. Azota sem ertem, hogy lehet egy tokeletes turamotorba betenni egy blokkot, ami meg a kormanyt is razza ;-) es 115 lo, de a kereket nem tudja megemelni gazra egyesben ;-)
Ezek szerint jól értem, hogy a Bandit 98 lova kerékre van megadva?