Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jó hogy nálatok esik az "kib...." eső.Itt a Balatontól 50 km-re délre semmi.Árnyékban igen pontos "fűtőművi" hőmérővel 37,2 celsius.Talán holnap lehűl akkor vasárnap egy jó guriga.
Akkor tessék sok folyadékot inni!
Itt már napok óta nem! Söt ma már órák ota szakad az esö!
Már annak is örülök ha valakinek átjön!
Igazából ellentmondásos nekem, hogy mindenkinek vannak gyenge pontjai, amire hajlandó többet áldozni, mint az átlag, csak nem esik le nekik, hogy aban az esetben meg...ezért próbáltam egy teljesen távoli témával indítani, hogy elég szélesre legyen az olló nyitva.

Gyárban volt a "kedvenc szitum". A sor mellett dolgozó álladóan a mérnök, vezetö réteggel volt elfoglalva hogy nekik így jobb, nekik úgy jobb, aztán visszakérdeztem, hogy és a takaratító...Válasz . Kit érdekel az mééé nem tanult... takaritó ugyen így volt a helyi "diliházból" alkalmazott pár "jobb képességüvel".
Minden társadalmi szinten meg van ez a fajta "helyzet". Lehet hogy egyes esetben kiállunk magunkér és másokért a "burzsuáziával " szemben. Ez szép és humanitárius cselekedet felkarolni az elesetteket, de lehet másik nap meg beleruguk pár tarsadalmi réteggel lejebb valókba akár csak szavakkal is.
Persze vannak a tökéltesek akik ilyet soha nem tesznek, és nem is tettek.
Hiába, no, meleg van!
Már bocsi, de szerintem meddő próbálkozás. Hozhatod a szemléletes példákat tucatjával, egy "szélen" gondolkodót nem tudsz meggyőzni a szemben álló fél értékítéleti szempontjainak helyességéről. És ezzel nincs is baj, mert az így kialakuló viták alkalmával felsorakoztatott érvek és kontrák java a nagy többség hasznára válik amíg ez kulturált kereteken belül folyik.
Jól beszélsz:-))))


3-4 évente meg úgy is bukócsere....vagyis az általad leírtaknak Én nem sok értelmét látom - hiszen ha ennyi idő/hordás alatt tönkremegy a szövet, szivacs...stb. akkor abból a márkából többet nem veszek.

Nekem ilyen volt az Airoh.
4 hónap alatt széttágult a fejemen.....
A Streetfighter05 már 8éves de még mindig ugyan olyan.....bár azóta csak bulikra használom a szarvak miatt:-)))
Ha el akarom kerülni a másnapi fejfájást, akkor kerülöm a tiszta szeszből készült és a felcukrozott szeszes italokat.
A többi szerintem egyén függő, ki mit szeret, ki mennyit bír.
Nekem hamar megárt, ezért viszonylag kis fogyasztású vagyok
...lehet sántít egy kicsit, lehet a bicskám is beletörik megint...

"Magyarok nyelvén": Hosszú idö után egy kiadós laktató ünnepi étkezéshez készülök kevesett látott családommal, barátaimmal. Meg van a menü, de nem vagyok jártas az alkoholokban. Van elképzelésen, de kiváncsi vagyok a területen jártasabbak véleményére. Nem bebaszni szeretnék, csak emelni az alkalom hangulatát és élvezni a választott aperitif (pálinka, wiski, stb?) és föételt kisérö ital (bor(?)) minden cseppjét a benne levö aromákat, szineket. Szeretném ha minél több érzékszervem varázsolná el, és nem csak a "szomjam" oltaná, (fájan másnap töle kurvara a fejem) vagy rázna ki utána a hideg. (Még az sem probléma, ha ebben az esetben egy kicsit kényelmetlen az ára, de mivel ezen költségemmel még mindig sehol ne vagyok a rendszeresen piálok budget-jétöl talán ki fogom bírni.) Egy ilyen célirányos kérdés kapcsán nem igen érdekel a "szomszéd" "cefréje", meg a tablettás-kannás bora amitöl ö minden este "jól érzi magát". Neki aztán kedveskedhetsz igazi francia champage-i peszgövel is, azt is úgyan úgy dönti le, mint a felvizett cukrozott tölyköjböl készített bort, mert hallott már minden érzékszerve, és ö "csak szomjas".
Lehetne persze innen megint elindulni, hogy az otthoni jobb, mert én csináltam tudom mi van benne, söt sokkal jobb..."csak megint a szomszédnak", de ez most egy másik, ettöl eltérö a véleménye, mert szerinte az a legjobb amit ö "csinál". Azt hiszem talán jelen példa eléggé szemléletesen tükrözi az általában kialakult nézeteltéréseket...

Ugyanakkor a demokráciának van egy olyan hátrányos tulajdonsága hogy több esetben nyer az a többség akit megvezettek, és nem a logikus evidens dolog fog megvalósulni, ha egyáltalán megvalósul valami.

Mindegy, lassan jön a szüret ideje, meg az október fest, lehet megint inni! Bár nem akarok senkit leitatni! (Antialkoholisták kiméljenek! Pleaseeeeeeeee!Azok helyetesítsák be disznótorossal, a vegetáriánisok, meg konyhakert zöldségeivel! )
Szevasztok Banditák!Végre nem egymás basztatásáról szól a topik hanem másról.Ez a sisak téma is olyan mint a gumi kinek ez kinek amaz jó.A sisakról annyit,hogy jó 25éve földhöz csaptam magam örömömben mikor hozzá jutottam az Uvex Boss sisakhoz.Most sajna elmúltam 50 megtehettem,hogy vettem egy Schubit szinte horror áron.De senkit nem szólok le,hogy valakinek olcsóbb van.2 dolog miatt az egyik az anyagi a másik pedig elvi, van aki nem hajlandó kiadni egy bizonyos összegnél többet egy csákóért.Abban egyetértek,nagy perecnél a Schubi a fejemet megvédi de a nyakam kitörik.Tehát a drágább sisaknál a komfortérzet,a szellőzés,a zaj dominál.Nos volt pár sisakom ez a Schubertnél /az én véleményem szerint/ a legjobb.Hangsúlyozom ez az én véleményem.
Szerintem bukás esetén - néhány extrém esetet kivéve, kb. ugyanannyira véd bármelyik bukó. De legalábbis lényeges különbség nincsen. Lásd a Lidl bukói milyen jól szerepeltek a törésteszteken. Az árakban jelentkező különbségek mást takarnak. Tartósabb, szebb, könnyebb anyagot, jobb minőségű mechanikát, szöveteket, jobb szellőzést, alkatrész utánpótlást, stb. Akinek ezek nem fontosak, nyugodtan vehet olcsóbb cuccot is, akinek meg igen, az meg tudja miért ad ki többet. Teljesen felesleges egyébként egymást győzködni ilyen dolgokban. Fikázni meg különösen az, meg sztem bunkóság is.
Ez így van.

Vennék Én drága sisakot - de egyrészt sajnálom rá a plusz pénzt, másrészt 2 buktám volt már - és nem a sisak vittel el a sarat.
Tehát Én inkább a testvédelemre megyek. 2 éve lemondtam egy túrát, mert inkább protektoringet vettem abból a benzinpénzből.

természetesen piaci, kínai...stb sisakot Én se vennék.


Pár éve volt egy sisakféle.... A nevét azt ne kérdezd, de ha felsorolsz egy csomót, akkor megmondom melyik volt.
......kiunkusi....szóval ehhez hasonló "nevenincs".

Mégis egy brit sisakteszten a 2. volt töréstesztben.
Pedig csak 25 ropi volt az ára.

A Shubert viszi a csendes DON hangulatát......nem volt még, de szívesen kipróbálnám, hogy tényleg olyan halk e....


Szóval Én nem is mondtam soha, és nem is fogom senkinek megmondani, hogy mit vegyen, vagy mire költse a drágán megtermelt kis pénzmagját.
Max tippekkel szolgálok, mint azt eddig is tettem - főleg a HOGY és MIBE pakoljunk.
Örök vitatéma a oldaldoboz vs. oldaltáska téma.
Valaki csak márkás dobozt vesz, valaki zsákot/táskát, valaki meg occót.

Itt is úgy vagyok vele, hogy arra az 1-2 alkalomra számomra felesleges egy 100-150.000ft-os szett.
"de hogy nem bírja az olcsó szar".....általában ez a válasz.

Nekem 6 éves lesz a mocim októberben
A konzolt 3-4000-ből csináltuk. Nem szép, nem formatervezett, de Én nem is divatból motorozom....
A dobozok össz értéke 20.000ft.... a 2 oldalsó az OBI-ból van 5000/db, a felsőt meg a vaterán vettem 10.000-ért....

az 57.000km-ből a motoron volt az összes túrán.
Volt 1 és volt 7 napos túra.
Most az osztrák körön is telepakolva, és pályáztunk is sokat - főleg hazafele szabadultak el a lovak.

És nincs vele semmi gond.
Mennyivel rosszabb mint egy Givi, Kappa? Ha nem esel akkor semmivel.....ha esel akkor meg tök mindegy, mert az is törik.

Természetesen egy busára nem tennék fel ilyet, de ugye a busás túrázok nem 100-150 közt "túráznak".


De visszatérve a bukóra.
Volt a fejemen (Louisba) 450€-os sisak....
Ég és föld a kényelem - EZ TÉNY....
De a kérdés hogy kinek mi a fontosabb?
Nekem a bukónál, hogy ha esek akkor ne a fejem kopjon....tehát valami legyen a kobakon:-)))

Most ezzel az MTR-rel ez összejött.
Kényelmes, "márkás", és csendesebb mint az eddigiek.
Az hogy 13 volt? Akcióban.....amúgy ~32 az ára. (jelenleg 105€ ha jól tudom)

Szerintem boltba nem lehet SZAR bukót venni.....
De az utolsó kis hülyegyereknek is mondom, hogy legalább a piacon vegyen valamit - és ne bukó nélkül motorozon

BÁRMI jobb a semminél
Na mi?
wtf
Nekem meg nem volt még olcsóbb sisakom mint a Caberg V2R, 45 körül van az ára, és most egy V2X is van, azt használom éppen, az meg 90 körül van. Mindenki amennyit szán rá. Én soha nem veszek olcsó sisakot, Te meg drágát nem fogsz. De ez nem is baj, hiszen minden sisakot meg kell venni valakinek, nem igaz?
Mindenki azt vesz, és annyit költ a motorozásra, amit és amennyit szeretne/tud. Ezért megszólni valakit oda-vissza, hát... nem szép.. De nem szabad összetéveszteni a logikus érvelést a leszólással! Mert azért azt lássuk be, nem csak azért kerül egy drága sisak 90 ezerbe, vagy még többe is, mert annak nagyobb neve van. Persze ez is benne van, de azért nem csak ez. És az előttem szólók, aki a prémium kategóriát, vagy a drága középkategóriát méltatták, csak annyit próbáltak átadni, hogy az ár mögött minőség is van. Sokkal tartósabb/kényelmesebb/csendesebb/akármiben jobb adott esetben mint az olcsóbb társai. Persze azok is megvédenek (remélhetőleg) egy esésnél. Egyébként pedig azt kellene csinálni azoknak akik a drágább cuccokat használják, hogy felvenni egy 13-ezres sisakot, és megnézni az milyen, kipróbálni. Illetve fordítva, az olcsó sisakot használónak fel kellene vennie egy drágát, és kipróbálni. Nagyon érdekelne ki lepődne meg jobban, de komolyan...

Nekem eddig a legdrágább bukóm egy Airoh Matisse volt 34.000-ért:-)
Oszt jött a LOUIS:-)))
Streetfighter bukó 26€-ért (akciós)
MTR 23€ (Akciós)
A jelenlegi is egy MTR1101....ez is 13000ft volt (Akciós) a bázismotornál rendelésre:-)))


Egyet tudok..... felnyithatósat olcsó áron kizárt hogy veszek....
Ott már biztos kemény különbség van.
De volt 3 féle is....egyik se jött be.
Most nézem csak, hogy már 50e az ára...
Akkor nem biztos, hogy vevő leszek rá.
Arra az 1 db XS méretre valószínűleg vevő vagyok.
Tudom! Nem is gondoltam.
Csak én is ismerek ilyen boltot ahol minden van a honlapon, meg olcsóbban mindenkinél, aztán amikor odamész, megy a "tárogatás".
Nincs is olyan messze tőlünk ugyebár...
Nem rád gondoltam.
Azért még reménykedek!
Szerintem azért el fogják csipegetni...
A neve eladja.
És azt mikorra várhatom, hogy leakciózzátok 50%-al az XS-eset, mert senkinek nem kell!
Mert az úgy még éppen beleférne az általam felállított lélektani határba!