Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Igen a szög fontos.
Akkor azért csúszott.
Mintha az ezüst szíű mellett elmentem volna még az elején.
Valami ék félére gondoltam. Köszi a segítséget!Holnap megpróbálom, aztán ha van valami írok!
Gondolkodtam a fékbetét cserén, de még tökéletesen jó. Azért szedtem le, mert éreztem, hogy nem fog igazán a hátsó fékem.
Gondolom fekbetetet cserelsz....

Rakd vissza a regi betetet, azert mar nem kar. Egy csavarhuzoval vagy hasonloval mar ki tudod fesziteni az alapallasba a munkahengert, es mehet bele az uj.

De majd racsapnak a kezemre a szakik, ha hulyeseget irok.
Simán egy kis erővel visszamegy.Vagy belülre a csavarhúzót és nyomod mig ki nem guvad a szemed.Vagy a párhuzamszorítót használsz egy fadarabbal a dugó tetejére hogy ne sértse meg.
Szóval ha majd befújom féktisztító folyadékkal és meg suvickolom őket akkor a kijövőt azt fogassam le majd pumpáljak és remélhetőleg kiugrik a beragadt?És hogy varázsolom vissza őket alap állásba(hogy visszarakhassam)?Hiszen most ami fényes, az ki van nyomva teljesen.

Bocs a sok kérdésért, de most csinálok először ilyet. Meg gondoltam ha már kipucolom a fékeket akkor majd kicserélem/kicserélném a fékfolyadékot is.
Hát ez nagyon laza kis motorozásnak látszik, pedig belülről egész élvezetesnek tűnt.
Fotelfizikus vagyok, ha hulyeseget mondok javitsatok....

En megtakaritanam a feket, majd visszaraknam a regi fekbetetet kinyomnam vele alapallasba a munkahengert. Esetleg meg a felfolyadek tartalyanak a kupakjat levennem.
Oké, de úgyis Nekem lesz igazam!
Felhívtam és azt mondta, hogy menti a hibakódokat tehát utólag is be tudja azonosítani milyen szenzor rosszalkodik.
Mindkettőnak.És ahogy nézem a képen a balos az gáz.Én személy szerint a mozgót lefognám egy párhuzamszorítóval és megpróbálnám kiugrasztani finoman.Hátha nem lövöd ki.
És ha megmoccant elpucolni.
A szög lehet még fontosabb is.
Ma átültem pár napra a VFR-re, azon van túraplexi, amit az
üléspozícióból kifolyólag kb. meg is tudnék rágcsálni, mert a számban
érzem a végét, a Bandithoz képest rohadt közel van... de szél az nincs...
Az ékorrún meg olyan ülni, mintha nem is lenne fejidom, de a nyakam
legalább erősödik .
Zoli!Most itt mind a két fékbetétet mozgató dugattyúnak kellene mozognia vagy csak annak, aminek fényes karimája van? Ha mind a kettőnek, akkor az egyik totál be van ragadva, a másik meg most ragadt be.
A másikat le kell fogni valamivel.Ami kijön.A nem kijövős tapadt le.
Ez a helyzet. Az egyik meg sem moccan :S
Ki kéne venni a betéteket és a karral óvatosan kipumpálni míg nem látod hol kezdődik a koszréteg.Alatta szép tiszta lesz.
De nagyon óvatosan mert könnyen kiugranak a helyéről ha túlnyomod és szétfolyik minden meg légtelenítheted ujra az egészet.Majd valami puha rongyal és féktisztítóval igen alaposan körbepufolod addig míg a sok dzsuva el nem tünik.Patika tisztának kell lennie.
Nehéz lesz mert rohadt makacs.
Majd egy csavarhúzóval szép óvatosan visszatolod a dugókat alaphelyzetbe.Vissza a betéteket meg mindent.
Ha fenn van ne felejtsd el visszapumpálni mert ha nem nem fog fogni elsőre és jön a kanyar.
Csomag megérkezett? Ha igen, remélem épségben. Tényleg ne küldj semmit, nagyon szívesen és örömmel csináltam neked. A postaköltségen szörnyűlködtem
Na már utána is olvastam a teknikának. Tecsóban sztetek lehet kapni vagy az kilőve?(időt tekintve)
Féktisztító spray. Nyom nélkül azonnal szárad. Izopropanol van benne.
féktiszító, fogkefe, nejlonarisnya
Hát, igencsak poros.Mivel tosztítsam?
A 90-es években a Slick 50 és a Slider 2000 teflontartalmú adalék volt a két- és a négyütemű motorokhoz. A súrlódó felületekre csúszós műanyagbevonatot vitt fel a motorok belsejére. A fémtartalmúak mások voltak, azok a karcolásokat, kisebb felületi fémhibákat simították ki fémfelülettel. Meggyőződésem, ha egy kuplungra teflon kerül, az csúszni fog.
Ragad a dugattyú.El van takarítva rendesen?