Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nyírtéti motoros találkozó.. hangnyomásverseny.. A banditám el is hozta az első helyet

http://youtu.be/-msXK7fMcrU
Sőt az se mindegy hogy első teleszkóp vagy hátsó.
Mert elsőn fenn a rebound lenn a compression hátsón meg fordítva.
Kayaba cuccon.
igen van olyan is , de akkor alul van a tok és felül a csuszka ,és van olyan ,hogy fent állitod a nyomot meg a huzzót is ,, söt olasz ,és német motorokon elektronikus pass szelepek vanak ,, söt a sova már menüs telokat is gyárt , gomb nyomásra változik minden , meg automatikus sebbesség fűgö csilapitás ..............bmw rr ,,
"pl. tokozott láncos motorokba ilyen kell vagy a crossosok is használják....."
Érdekes ez banditára megy fel.
Csabu!

De nagy a szád Teeeeeee! Saját tapasztalat? Mert nálam még műkszik a dolog! De mondtam már neked először a próba,aztán lehet mondani a magadét Csabicska!
A lányomnak barátja van, nem nagypapája teeeeeeeee))) Tudod, ott teljesíteni kell apukám, nem gyöngyöző homlokkal erőlködni, aztán úgy járni mint a talicska a lépcsőn; húzni lehet, de tolni neeeeeem
Altalaban forditva van.
Lent van a nyomo(compression), a villa tetejen meg a huzo csillapitas(rebound)
még mindig dikleksziás vagy mi a fasz vagyok ... bocsi a nyelvtan
a sok éves tapasztalatom !

80 években kezték ezt a japok ... elöször kombinálták a fékel mikor huztad a féket a telo nyomás egy szelepen keresztül nyomást gyakorolt a fék munka henger dugora .. így hirtelen fékezéskor a fék erő nem volt teljes .. tehát baleset megelözés ..

aztán sok panasz került agyárakhozz .. vissza hogy anagyobb sulyu pilotáknak a motor fel üt ... erre állithatová teték a nyomott .. és tekerö szerkezetekel a hátulsó nyomot .. aki már régi motors tudja ...gs ... , cb ... gpz stb
aztán jött a verseny és igény lett az utcai motorokon is .. hogy kisebb át alakitásal pálya gépek legyenek .. és lett huzzó állitás forditott telo sova ,stb ma meg a gp gépekbe tesznek lámpát ,és indekszet az mehet a kereskedésbe ...

szoval a szerelöi tapasztalat 1000 motorosból 950 motoros úgy el tekergeti a saját gépén a szelepeket ,, hogy azon csodálkozom hogy mernek néha rá ülni
Besz@rás, ezen egy óráig fetrengtem a földön!
Azthiszem elég kimerítő választ kaptam, köszönöm!

Bár így első olvasatra nem sokat értek belőle...

Az elején nekem csak felül állítható a csillapító, szerintem közepes állásban hagyom, és kész.
Meg kap 15-ös olajat.
sok féle van ........... .. de általánosan allul állitod a huzót ez arra szolgál ,hogy be nyomodás után a.. kirugozáskor , a rugo kilengését fékeze.. ha nem fékezi semmi ... a motor csapkod .. beszitál az eleje , labilis lesz el pattan az ivről .... ha nagyon meg van fékezve a huzó ..... nagyon jól döl .. ivekröl nem csuszik le .. de váltott kanyarokban nehezen jönn vissza gáz adásra nagy sebbeségnél ,, gyorsitásnál a hátulja megcsuszhat stb

felül......... a nyomot állitod ez egyszerűbb , ez csak a komfortért felel hintázon a vas és ki simitsa a gödröket puhán ,, így fel üthet és fékezéskor túlnagy lesz az utánfutása a hátuljának mivel az első villának kisebb lesz a záró szöge ,a hátsó kerék szinte levegőben van !

kanyarba nem akkar dölni és kigyorsitásoknál be rángatja a kormányt ... ha túl nagy a nyomo még a hajszálat is észre veszed ahogy át mész rajta , kényelmetlen ki rázza a beled de avas ott van az uton és minden kis csuszi jol tudsz korigálni ............

na most hátul is ez van ...
az egészet a te súlydhoz és motorozási stilusodhozz kell be állitani a nyomo be le játszik a huzzóba és az eleje a hátuljába

általánoságban az elejét kőzepes nyomora kb 50 -60 % és 80 -90 % huzora Jó be állitani , a hátulja : testsúly nagyon bele szol de ott jobb 1 személynek 30 -40 % nyomo így nem pőrgeti a hátulját megcsuszáskor sokal jobban kontrolálható .. hátránya ,hogy erős kigyorsitáskor kerékre áll a vas. A hátsó huzzó egyszerű rá ülsz a motora és hirtelen fel kb 1.5 - 2 másodperc teljen el mire vissza tér a felsö hejzetébe ha lassabban jön vissza .. nem jó mert nem lesz súly az elején .. ha gyorsabban jőnn vissza akkor alul csilapitott tehát lesz a motornak egy sebbeségi tartománya egyenesbe Pl: bandi 600 ... 110 -nél stabil 120 inbolyog de 140 ujra stabil lesz itt persze a csilapitás milyenségétől függ az a sebesség amikor be szitál és persze itt is bele szól az eleje is ....

na már megint sokat pofásztam
ez külőn szakma gyerekek

minden esetre a véleményem az ,hogy a motornál a motorozhatoság .. dölés , kanyar stb ........ a leg jobban ezen függ

tasi
Nincs egyetemes megoldás.Súlyra és stílusra kell figyelni.
A rugóelőfeszítésnél a teleszkóp finom állítást végzel hogy ne koppanjon fel olyan gyorsan.Ha nem elég akkor progresszív rugót kell belerakni.
15-ös olaj viszonylag jó dolog de feszes lesz ki és be rugózásnál is.
Ha bele akarsz mélyedni pár cikk.

link

link
Csabu!

Csak volna itt a csodaszép lányod,majd elmondaná!
Gondolom nagyobb fékezéskor nem is bólint akkorát.
És ha állítható a rugóelőfeszítés, milyen állásba célszerű tekerni? Mit is állítok vele igazából?
eget verő külömbség nincs .. csak marketing

minél sürübb annál nehezeben megy át a fuvókán és vissza a keménységet inkább az olaj magasága mondja meg a teloban egy sűrű olajal lassab lesz a huzzó de a nyomo nem sokat változik ,, jó meg oldás a vékonyabb és több olaj a teloba .
Esetleg próbálj karácsonykor dugni.
A fiatal fazékban is megfő ám az öreg kóbász.
Ti is lesztek még ilyen hajlott korúak, mint mi.
Én sokkal jobban szeretek dugni, mint a karácsonyt.





Bár karácsony azért mégis csak sűrűbben van.
Megfelel-e a gyári vagy kicsit erősebb csillapítást akarsz?....általában a 15W-t jobban kedvelik és szerintem ha nem csak öregurasan mész biztonságosabb is.....
Mi alapján kell eldöntenem, hogy 10-vagy 15w -s vastagságú olajat tegyek az első telóba?
A targonca speciel pont az volt... kis elekromos.
Ki is próbáltam a motort, ég és föld. Ráülök, egy picit berugózik, de
visszaáll felső holtpontra. A 2. fokozatig tudtam feltekerni a feszítő tarajon.
Ketten ugráltunk rajta, talán félig ha leült.
Nem hiszem, hogy fel fog koppanni ezek után .
Csak ne puhuljon vissza ...
Épp ezért írtam ezt!
Mert mást már nem is tudna
Megmasszírozná a hátát!
Aztán mit tudnál vele kezdeni?