Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Csinálsz?....lenne néhányra vevő...
Elhiszem hisz igazából fingom sincs milyen anyagból készültek a kosarak, de mégis több kormánycsapágynál tapasztaltam ezt.....zsírzás után röviddel beálltak....
Én 2500-öt fizettem múlt héten egy elsőre, és 2x odamentem, mert már nem merem tárcsával vinni a kereket, csak másodszorra centrírozásra.
Ok-ok, ezt el is fogadom, de csapágyak müanyagkosara tudtommal nem teflonból van, hanem polyamid, vagy textilbakelit, és ezek régen is ásványi zsirokkal voltak gyárilag is megtöltve a porvédök, tömítések alatt tudtommal...
A teflon egy jó anyag, csak egy baj van vele, mint a viccben mikor a dadogós megtanul folyékonyan egy szép mondatot- jó-jó, csak az a baj, hogy nem mindenhova passzol...
Egy jó lakatos normál csőhajlítóval simán megcsinálezt.ja
Nekem ugyanerre az én galériámat dobta ki.
Tuti a szabadkőműves UFO-k keze van a dologban.
Lehet kapni "kézi" gumiszerelő alkalmatosságot a neten.....nekem is kéne egy...
Annyiból 40x kicseréli egy gomis.
1000-1200-at fizetek egy szerelésért hátra.
Zolikám nem tom melyikre gondolsz, de Piti az 51748-as kommentjében az én képeimet dobta fel, nem kis derültségemre...
Szokott valaki otthon gumit fel-le szerelni?
Erősen agyalok hogy rajta, mert nem akarok mindig odajárni, és annyit kifizetni. Otthoni szereléssel a félig használt gumikat is megéri visszatenni.
Arra is gondoltam, hogy kéne még 1-1 "pót"kerék és lehetne választani túrahossztól függően, hogy melyik gumi fogyjon.
Csak a kereket kellene cserélni, mint a kocsinál a téli/nyári átálláskor.
Gondolom egy plusz kerék nem annyi, mint egy lemezfelni.
Még ha bírna is 1000-et se tenném vissza 1000 km-ért.
Így már kezdem érteni a sokat bíró gumik történetét... Ez már nálam rég nem lenne fenn...
Lehet, hogy nem fér bele.
Sokan viszont örülnének, ha csak 40e-renként esnének.
Zöldi szerintem nem fér bele. Én nem szeretnék 40000 km-enként egyet esni, mert akkor sanyarú életem lesz. Persze, senki se kedvből esik...
Inkább az enyémek.Nagyon nem megy ez a linkelés.
Az ásványi....saját tapasztalat, de külső behatásra ....miután ásványival kezelik nemsokára elkezd szorulni és akadni.....ha szilikonzsírral akkor semmi baja.....amúgy először emelőhátfal szervizben találkoztam ezzel.....megtolják a zsírzógombon keresztül a teflonos csapot ásványi zsírral és pár hónap múlva nem lehet leereszteni annyira szorul....megdagad.....
Jól látom a helyzetet, hogy az én képeimet tetted ki?
Nem, hanem a PB-palack.
Falsol a rakétaporszívó?
Jut eszembe nem tud valaki 2-2,5mm Viton gumilemezt szerezni? 10x10cm elég lenne
Ez érhetö, és logikus is.
Az viszont nem, hogy a csapágyak 50-50% -ban fém, vagy müanyag kosarasak. Èszszerü okok folytán elvárható, hogy olyan jó anyagot választanak ezen funkcióra ami az mellett hogy jó siklási tulajdonságú , rugalmas, jól birja a höterhelést, terhelést, mindezen tualjdonságok mellett ellenáll a csapágy bármilyen kenéséhez (zsírok olajok) szükséges anyagok kémiai roncsolásainak.
Mint ahogy az benzinüzemü üzemanyagszivattyü is ellenáll a benzinnek...egy flexifuel autóé meg ellenáll mind a benzin , mind az alkoholtartalmú energiahordozóknak.
A különböző szerves anyagok más és más hatással vannak a műanyagokra, gumira. Van olyan műanyag (benzines autók üzemanyag szivattyúja) amelyik a bioetanolra megrepedezik és megduzzad, aztán a letöredező műanyagdarabkák eltömnek üzemanyag járatokat. Nem véletlenül vannak olajálló gumifajták, tömítéseknél nem mindegy hogy vizet, olajat tömít-e. Zsírok is szerves anyagok, azokkal ugyanez a helyzet.
Valami olyan köze lehet mint a teflonos bowdenek belseje olajozás után szorulni kezd.
Nem vagyok kémikus de Kb.
Jól értem? Van olyan csapágyzsír ami kémiai úton megtámadja a csapágyak müanyag kosárát? Tudsz ilyet tipusú zsírt mondani?
Erröl még nem hallottam.
Thx!