Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

DOT4-et a DOT5-el nem kéne.DOT 5.1-et lehet 4-el.
Szevasztok Banditák!Tudom,hogy lerágott csont múltkor volt szó róla de nem emlékszem pontosan, olaj,gyertya ,légszűrőcsere előtt állok.Fékolajat pontosabban fékfolyadékot is cserélek.DOT 4 vagy DOT 5 legyen bár úgy tudom a kettő nem keverhető.Vagy 5.1-nek van értelme?Zöldi Te mennyiért szállítanál egy adag jó minőségüt?Köszi a tanácsokat!
Lehet hogy igazad van, én inkább bele sem kezdek ebbe az egészbe.
Majd szorítom a kormányt mind állat
Ez ilyen költöi kérdés?
Kerékszerelésnél ha kinn volt a kerék a telók nem biztos hogy ugyanazt a helyzetet veszik fel.Pláne ha ki voltak véve azok is esetleg szervízre.
Eladó a képen látható oldaldoboz pár, gyári Suzuki.
15e/pár. Szépséghiba: Mindkettő balos. Tehát egyik tetje kicsit előre púpos, a másik meg hátra.
Van itthon egy lengéscsillapítóm, gixer 1100-é volt, jelképes összegért megszabadíthatna tőle valaki.
41-es bilincse van. 600-ra pont jó. Konzolt marni a szelepfedélre, a'la LSL, és kész is.
Lehet túlságosan bonyolult voltam...Vannak olyan szituk mikor elkönnyül az eleje a motornak, nem feltétlen egykerekezés, de bukkanó is elemeli, és visszaérkezéskor olyan csapkodásba tud kezdeni, holott nem mész 140-el, sajnos vannak olyan szituk mikor az "óvatos tempo" ellenerére kiveszi az út a kezdeböl az irányitást.

(Persze ez is olyan mint az ABS, lehet nélküle is motorozni, de vele együtt kicsit biztonságosabb.)
Az áruk viszont gyári cucc esetén igen horror. Ha otthon csinálod magadnak, ekkor meg a kézügyességen kivül nem árt némi hibaanalizis, hogyha a "házilag reszelt"konzol eltörik, bekakad, akkor az ne legyen egyenlö az irányithatatlansággal.
Az 16-17 ezer forintos univerzális kormánjylengés csillapító jól hangzik, de nekem spec 3-4 hónapom ment rá mire korrektül kulturáltan el tudtam helyezni. A sacc 160 mm lökethoszból meg maradt kb 50 mm, vagyis olyan rövidre vissza kellett faragni az egész cuccot...Persze ez csak egy megoldás volt a sok közül, de ha van is egy csillapótó a kezedben a még a fél sikertöl is messze van.
Akkor azt garanciában cserélnie kéne....a szálszakadás garanciális történet.....
Nekem a régi gumival csinálta picit.
De az újjal most nem. De a szerelőm azt mondta, hogy ha el szeretném engedni a kormányt, a motor egyenesfutása miatt, akkor a legnagyobb sebességfokozatban, legalább 70-80 felett kell, hogy minnél gyengébb legyen a motorfék, mert ha a motor súlypontja előre esik, akkor bizony szitálni fog. Nem lehet hogy ez a baj nálad?
Nekem egyenlőre egyáltalán nem szitál az eleje, bár nem szoktam elengedni a kormányt menet közben.
Csak egy plusz biztonsági funkcióra gondoltam, de átgondolva, 140-es utazóig túrázni nem biztos hogy szükséges.
Szerintem ezt érdemes két, három részre bontani. Ha "kopott a futómű" csapágyazása (kormánycsapágy, telo siklócsapágy kerékcsapágy, keréktengely, öreg telofolyadékok, kopott, eldeformálódott, szerkezethibás gumi, vagy netalán balesetes, csavarodott váz stb) , akkor szerintem érdemes előbb a gyökér okot felderíteni, és nem elpalástolni egy csillapítóval. Ugyanakkor vannak a tervezésbeli adott geometria fizikai határai, és hab a tortán a úttest egyenetlenségei keltette hirtelen ütésszerű behatások.

Szerintem pl YOSS -nak valami szerkezethibás deformálódott abroncsot raktak fel. Ez a jelenség akkor szokott előjönni, ha valaki sokat állt motor vesz, aminek egy ponton sokáig volt terhelve a gumija jellemzően alacsony légnyomással, és ez miatt módosult a formája.
A gumis kicentírozta és a jelenség már hazaúton jelentkezett. Persze csak, ha elengedem a kormányt.
Esetleg centírozásra szorulhat? Nem esett le a súly a felniről?
ha, feltettem a vernyulat,jol mutat.
csak az a bibike, hogy a sbk kormannyal nem kompatibilis,
mert igy ratamaszt az orakra. De sebaj, mar latom a megoldast
Nem kell ahhoz nagy sebesség. Nekem a tavalyi gumicsere után jött elő először, addig soha és azóta nem tudom elengedni a kormányt 50-nél sem. Valszeg gumi probléma lehet, mert amíg mentem a kopottal a gumishoz, nem volt gond, de amikor jöttem az újjal, akkor már igen. A vasban akkor még nem volt 26e km sem. Most alig több, mint 30e.
Szia István, a másik topicban meg is spóroltad a választ, köszi szépen!
Egyáltalán érdemes vele próbálkozni?
A kormányszitálás gondolom nagy sebességnél jön elő...
Szerintetek fel lehet szerelni fejidomos Banditra univerzális kormány-lengéscsillapítót?
Nekem most ilyen szett van fent. powerben kb 6000km van, most ca 2.5 mm mély a minta. Hatul a 180-as (!) P Road-ban ca 8000 km van és 2.6 mm a legkisebb mintamélység. Az oldaluk kb 1 mm rel mélyebb mintával rendelkeznek. Hátsóban két alpok túra van 2 személlyel felpakolva zergebaszó ösvényeken, az elsöben csak a tavalyi 3000 km túra meg pár ezer km autópálya München - Mo között. Ezekkel már elindulni egy alpoktúrára marhaság, föleg hogy kint még nem igen láttam 150 euro alatt hátsógumi, inkább 180-200€. Nyilván ki lehetne hozni még mindegyikböl 2-2500 km-t , de mondjuk egy hazaút alatt 630 km-en simán lehet felhőszakadás, én meg nem szívesem veszem el a gázt 140-röl, mert akkor nem érek célba soha. Kopáshatár közeli gumikkal meg hamar felúszik...
Lehetne több is amit bír, de tény hogy korábban általam is nagyon szeretett és favorizált Z6-hoz képest klasszisokkal nagyobb teljesítményt nyújt mindegyik. Ha csak otthon lődörögnek az országban akkor szerintem 30-40% több simán kijön belőlük még ezen a zselékockán is röhögve.
A Metz M3-sa jó de az még hamarabb elfogy elöl hátul, és nem olcsóbb mint ez. Meg mostanság elég sokat megyünk esőben, és még ott is magabiztosabb pilot gumik mint a metzelerek.
Na, megnézném én azt a garantált 10ezret az én motoromon
De már gondoltam erre a típusra. Lehet, hogy végzek egy kutatást a GSX1400 tulajok között, hogy ki mit használ. Nekem olyan gumi kell, amivel lehet túrázni, döntögetni normálisan (nem pályázni akarok) és tapad rendesen esőben is.
kuldtem mailt ;-)
Ezt majd egyszer kipróbálom. Nem is a tapadás miatt, de nekem még 8e felett nem tartott ki semmi. Az is már a kord szálakkal jelezte, hogy szeretne nyugdíjba vonulni :)
Pilot roadot hatra, powert elore. Ez 57-ből megáll, a hetvensokhoz képest. És garantáltan 10e felett megy hátul is.
Jaja, én is ettől tartok.
Holnap lesz szerszámom, megnézem milyen állapotban van a tengely.
A csavar csak kb. 30 fokot tudott fordulni az alátét miatt, tehát max
1-1.5 tized milliméter játéka volt a lánckeréknek axiális irányban.
Ez nem tűnik annyira meredeknek, főleg ha a közé ékelődött koszt is
beleszámolom... node holnap meglátom...