Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ha esetleg hétköznap jársz erre, betudsz jönni szervizbe..:-)
István és Zöldi!Köszönöm az atyai segítséget. ma megviszgáltam közelebbről a karburátorokat. Teletöltöttem benzinnel és kb. abba a pozícióba állítottam, amiben a karbisor van. Megnéztem melyik folyat pontosan, melyik pedig nem. Aztán leszedtem az alját és megvizsgáltam, hogy vajon miért zár az egyik és miért nem a másik. A koszt kizártam, mert kipucoltam mindent. A hibát akkor generáltam, mikor megvettem a karbisort és szétszedtem, hogy koszos-e vagy sem belülről és egy apró dolgot nem vettem észre. Nem mindegy, hogy merre támaszt fel a tűszelep "lába". Azoknál amelyikeknél a rossz oldalon volt, folyt a benya. megcseréltem, mindegyik kampót merőlegesre állítottam. Próbaként még amit az István mondott, (hogy fordítsam fejtetőre és fújjak a benzincsőbe) azt is megcsináltam, szoval zártak a tűszelepek, csak ugye abban a pozícióban nem. Miután visszaraktam mindent benzinnel feltölt és láss csodát nem szivárgott egyik sem.

Valszeg ezért füstölt indításkor a kelleténél jobban, hiszen folyt bele a benzin a hengerbe, csak nem ilyen szinten, mint 2 napja.

A benzincsapnál meg az volt a baj, hogy lecsúszott az elzáró membrán a helyéről. Sajnos az állásban az is megrepedezett, így egy o gyűrűt raktunk anno alá, hogy rendesen feszítse a membránt a csak belselyében, az ugrott le. De mindez ugye nem lett volna probléma, ha zárnak a tűszelepek.

Egy nagy tanulság volt ez számomra, csupá pár órámba meg pár ezresembe került .

Köszi mégegyszer mindenkinek.

Zöldi, holnap adom fel a levelet, max keddre ott lesz a pénz nálad.
Szo sincs ilyenröl, egyszerüen csak van sok zs a szabadidö zsebben és erre szeretném forditani ha lehet.
Ja, meg másodállásban tek es is !
Ja, meg másodállásban tek es is !
NAV-os vagy?
Sziasztok! Tud valaki olyan helyet ahol otp szépkártyára tudnék ruhát venni?
Oké!Minden világos!Ma megnézem!Kössszii
Karbi alja leszedve, fejrefordít, benzincsöbe belefúj, amelyik ereszt azzal lesz a gáz. Tengely kinyom, tüszelep kiemel, a kúp felülete megvizsgál, a tü szelep üléke alatti tömítés szintén szemügyre vesz.
A tengyel egyik vége néha recézett, hogy szorosabban illeszkedjen a furatba, ne forogjon, ne tudjon kicsúszni, mert akkor a úszó nem tud utána rendesen dolgozni, felakad. (elöbb szebben írtam, csak elküldés elött megsemmisült)
Nem értünk mi ehhez.....Sebeők János meg nem egy biker!
Csillagkapu nem is jó?
Mert nem néztél elég Startrekket.
Izé..ez már nekem magas
Na,jó,nem tettem rá magasítót
Külön fodrozza ekkora tempónál a Téridőkontiniumot.Ha ilyenkor kivágja üresbe olyan láncreakciót indít hogy még a végén nem épülnek meg a piramisok nem tünik el atlantisz népe és nem halnak ki a dinók.
Ja,csak így ,inkább maradok szélcsendben
Hidak alatt vigyázok
220-230-nál kidobod üresbe és felpattansz,hol a gond?
Áh..............ez vérnyúlplexi..............felljebb ér még állva is mint ő.
Van olyan felüljáró híd ami alól kitiltották.
Tettem rá még plussz magasítót ,így a nyeregre kéne felállnom,de így nem érem el a kormányt...
Állj ki a nyeregből,félkézzel!
Csalsz.