Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez e.

A súly és a kényelem volt fontos.

Meg az hogy a mekdönci előtt tok villantani hogy carbon.
Milyen gyártmány?
Ennek duplájáért vettem egykilós kobakot carbonból.
Én a felnyitós-napszemöveges villantásért nem vagyok hajlandó fizetni.
A legalja nem érdekel, végső soron az ár sem, viszont létezik nálam egy határ, aminél többet nem vagyok hajlandó kiadni minőségre és biztonságra. A biztonságra költés egy határ felett már csak pénzkidobás (sisak ép marad, de a fejeddel együtt szakad le).
jaja!Ez volt az. na majd ha szétszedem, okosabb leszek és leírom, hogy mi a helyzet. Köszönöm a segítséget és a hozzászólást mindenkinek, már ennyivel is előrébb vagyok elméleti szinten!
Ezzel az erővel a Lidl-s olcsóbb ha más nem számít.
Látom a képen hogy milyen a csapod, attól még amit leírtam igaz a csap tesztre. Be tudod fogni külön külön a csöveket, és láthatod hogy melyiken folyik vákuumcsövön, vagy a benzincsövön...Az is lehet hogy csak szemét van a ö-gyürü fészke elött ezért nem tud visszazárni. Ez a motor volt a banki visszavett sokat ált gép?
Azt látom hogy a benzinfilter csak a csap után van ezért lehet valami szutyok kitámaszt a csapnál és ezért nem zár vissza.
Arai, Shoei, Schuberth kilőve a brutál horror ára miatt. Így marad a "noname"
W-tec lenne megvenni.
Ja, igazad van, azt hittem olyan mint a többinél. Már rémlik, hogy egyszer már volt róla szó régebben.
Én nem vennék ilyen nonam cuccot ennyiért...............és kurva nehéz.
Bár nekem minden nehéz ami több mint 1 kiló.
Bár akkoris.
Hát ezaz!nekem nincs ilyen (650-es K5), hogy On meg Res állás :D. Délután nyomok majd egy képet, mert ha nem látjátok, nem tudjátok, h mi a probléma. Abban igazat adok, hogy ha nem ereszt a tűszelep, nem folyna a benzin a hengerekbe. Ott fogom kezdeni. De a benzincsap se tökéletes, mert hol zár, hol nem, tegnap néztem. :S
Srácok, kéne két új sisak. Egy L és egy S méretű. Ezt néztük ki Évivel, kábé ez az az ár amit hajlandó vagyok sisakra kiadni. Van valakinek tapasztalata a W-Tec gyártmányairól?
http://www.grando.hu/bukosisak...
A 1400-nél igen, itt a multkor kitárgyalva minden efecskendezö háznál van egy by pass azon lehet hangolni beáramló levegö mennyiségét miközben a fojtószelepek és azok tengelye nem mozdul, majd utána talán az igy megemelkedett alapjáratot az alapjárati csavarral lehet visszaszabályozni, ekkor fordulnak a fojtók, és modosul a TPS értéke...vagy valami ilyesmi... a múltkor már kiderítettük...A lényeg hogy itt a TPS-hez nem szabad nyúlni, nem is lehet forgatni.
Ja és vigyázni, hogy melyik TPS, mert mindkét oldalon van. Az Egyik TPS a másik STPS (secondary) a szervizkönyv alapján. Az elsődlegest kell állítani.
Annó a szoci motorokon úgy csináltuk, hogy rákötöttük a benzincsövet, kinyitottuk a csapot, és egy idő után ha folyt, akkor ereszt. A szintet is így lehetett belőni. Benzin ráköt-feltölt-szétszed (úgy hogy a benzin bentmaradjon) - szint ellenőrzés/összehasonlítás (ha az egyik magasabb, akkor gyanús).

A legnagyobb probléma az olyan tűszeleppel van, ami néha jó (mikor teszteled), néha nem (mikor visszaszereled a motorra).
Az 1200-en jobb szélsöre (ha rajta ülsz) van dugva a szivócsonk...a tieden most már fogalmam sincs...
A fejjel lefele forditott karbisornál elvileg az úszók lenyomják, és zárják a tüszelepeket, ha valamelyik mégis szelelne ha belefújsz a benzincsövön az nem zár rendesen. Lehet nem is a szeleppel van a gond, hanem az ülék alatti tömítéssel. Ebben az esetben hiába zár a tüszelep, a tömítés fele a benzin megkerüli a szelepet...

Azért jó lenne kizárni, hogy csap szar vagy a tüszelepek. Szakaszold le, mielött nekiesel.
Vagyis húzd le a vákuumcsövet a szívocsonkról ON vagy RES állásban. A benzincsövet meg a csapról. Nézd ha folyik vagy tömör csap. Ha a benzincsövön folyik, akkor a kis o-gyürü , meg a rmembrán rugója nem zár , ha a vákuumcsövön folyik, akkor átszakadt a membrán.
A karbikat meg egy külön ejtöflakonnal (tudjon levegözni!) lehet még beszerelt állapotban tesztelni, hogy zárnak-e vagy valamelyik túlfolyon jön a benzin...
A légszürö házba is be kéne nézni...
Igen, lehet attól. A TPS-en kell forgatni, hogy a mínusz jel középen legyen.
A kérdés továbbra is fenn áll...akkor hogyan ellenőrizzem, hogy nem ereszt?
A gázkar állásától teljesen független a tűszelep. A tűszelepet az úszó nyitja zárja. Az úszót pedig a benzinszint emelgeti süllyeszti (ha nem lyukas).
Régóta zavar egy jelenség a motoromon, gondoltam megkérdezem, hogy ez minden injektoros Banditon így van-e.
A furcsaság motorféküzemben jelentkezik. Pl. mikor kanyar előtt elveszem a gázt a motor olyat fog, mintha levenném a gyújtást (nyitott fojtószelepnél durvább a motorfék is), majd mikor kezdem újra húzni, akkor hirtelen indul el húzni (mintha újra ráadnám a gyújtást).
Az rendben van, hogy szerintem motorféküzemben leállítja a befecskendezést, de ezt ennyire durván kell csinálnia? Engem zavar, de ha a többi Bandit is ilyen, akkor kénytelen leszek együtt élni vele. Vagy esetleg összefügghet a rossz beállítással, amire tsanyi hívta fel a figyelmemet? (kép)
Ha ráülök a motorra az nekem baloldalon van, az a lényeg.
A kép szemből mutatja a karbikat, a jobb oldalon van a vákuumcső ezért.
Szia!

A vákuumcső a bal oldalon van(piros nyíl, ezen az oldalon lévő gyertyák szárazak voltak), ha arra gondolsz amelyik a benzincsapra megy rá. Bár a jobb szélsőn is van levegő szívó, de ahogy néztem az sehol sem csatlakozik a tankra, inkább a tank alatt lévő kis boxba megy bele. Nekem a kék nyíllal jelzett karburátor és a mellete lévő hengerben volt benya.

Szétszedem újra a karbit, de honnan fogom tudni, hogy jól zár-e a tűszelep?Nyomjam le a karbisoron lévő "kart" mintha gázt adnék és ha visszaengedem, akkor el kell, hogy álljon a folyás?
vegyel egy bremsenentluftert vmelyik motorplazaban, szivni es fujni is tud