Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ha jobb szélsö telt meg akkor az a vákuumcsövön keresztül lett elárasztva, mivel arra csatlakozik a membrán csöve. Elképzelhető hogy átszakadt a membránod, így történhetett meg. Azon a rugóelfeszítés nem fog segíteni. Ilyenkor ha "tákolnia akarsz" (a felújító szett nem szokott olcsó lenni), akkor régebbi AC pumpás autók (lada, uaz zuk membránjából lehet kivágni a helyettesítő darabot, meg lehet kell egy esztergályos aki a membrán által mozgatott csapot "letekeri" a végén az o-gyűrű horonnyal. Nagyon nem fogod tudni használni a gépet mert "falsot" fog szívni. Ideiglenesen le lehet zárni a szívócsonkot. PRI-ben kap üzemanyagot a motor, de a csak vákuumágát is le kell dugaszolni. A z egész feltétele, hogy jól zárjanak a tűszelepek, meg ha leállítod, forgasd el RES-vagy ON-ra. Túl sokáig nem érdemes húzni a dolgot.
Talán észrevetted, hogy annál nagyobb félélőségérzet van bennem, hogy mások élete árán kísérletezzek.
Amúgy lassan azonosulnom kell a feladattal, mert az autó is le kéne cserélni a folyadékot majd, és azon is van blokkolásgátló...
ok!
en egy karbiszetszedessel inditanek. ugyanis ha tomitene a tuszelep, nem tudott volna a hengerbe jutni a benya. A karterbe is ment szepen biztosan, ugyhogy olajcsere :-( az vigasztaljon,olcsobb,mint a fotengely....
Akkor csere az is...vááá.
ha a hengerben állt a benzin akkor már az olajban is van
Szia, köszönöm az infót!
Én is neki álltam reszelni, de közbe kinéztem egy jobbat (dupla bubis, Puig racing), így ettől szívesen megválnék. Sajna azért a Puignak húzós eléggé az ára, úgy tudom 22.000 Ft körül van :(
Sziasztok !
Ma véééégre sikerült motorra ülnöm, hát ilyen még nem volt...
általában február végétől motorozok, de... sok minden nem úgy alakult.

A +3 fokos advancerről néhány szó: simán jár a motor, semmi extra
zajt nem hallok, csak a szokásosak... rakhatom akárhányasba is,
ahogy sejtettem, semmilyen természetvédelmi izé nem korlátozza.
A gázreakció az eredetihez képest sokkal szaporább, kis rántásra
jobban és hamarabb pörög, viszont most 2000 alatt egyáltalán nem
motorozható, rángat.
Eddig simán cirkáltam 1800-2000 között, ezzel úgytűnik már nem.
Viszont érezni, hogy nem tetszik neki, tehát úgyis rááll a csuklóm magától.
Lóerőkben nyilván nem dobott annyit, fél év Fiesta után így is durva
a motor, de "mintha" jobban húzna fordulaton is (6000 fellett), a gyári dob ellenére.
A fogyasztásra kíváncsi leszek, elvileg ha nem húzom, annak csökkennie kell,
pusztán a fizika miatt...
Z ö l d i! Nagyon szépen köszönöm a fűtőszálat, postafordultával küldöm majd a pízt!

Na az egyik legrosszabb dolog fogadott, mikor megnéztem a gépegységet!benzintócsa alatta. Az a rohadt vákumos benzincsap megadta magát :S Vagy 4-5 littyó elfolyt 16 óra alatt. Jobb szélső henger tele benzinnel, valamint a kipufogóból is csorgatni lehetett :S teszek egy próbát, kicsit kinyújtom a csapban lévő rugót, hátha helyre áll a rend. Mert hol zár, hol nem ha megszívom a vákumcső bemenetnél. Vagy?

Ilyenkor kap az olajteknő is a benzinből?
Nem jutottam be Bajára, így nem tudtam megnézni az olajat, kérlek add postára mindkettőt, nem keresgélek.És a magnót sem volt időm feladni, de holnap pótolom!
A kettő különbözetét meg rendezzük, holnap mondom mennyi volt a posta.
Szia!

Én is ilyesmit rendeltem és a lyukak nem stimmelnek.
De neki mentem gömb reszelővel és feltudtam rakni.
Azóta faxa.
Sziasztok,

lenne eladó plexim (fekete) 2000-2005 S-es Banditra, ebay-ről rendeltem. Sajna nem duplabubis. Azért az illeszkedése nem annyira pontos mint a gyárié.
Postával együtt: 5000 Ft lenne az ára.

Innen rendeltem:
http://www.ebay.co.uk/itm/Wind...
általában túra üzemmódban megyek
Katalógus alapján jó a nagybanditra a vx
de ha típus alapján keresek akkor a zvm-et hozza
majd referálok én is vx-ről mit bírt
Szia Zolti!

Köszönöm, én is megkaptam. Jó lesz nagyon! :)
Ami feedback visszajött nekem, az annyi, hogy a zvm-x majd kétszeres ára nem jár ugyanakkora élettartam hosszabbodással normál "túrázó" felhasználás mellett.
zajlik a lánc cserém
530 vx-et rakatok fel,használ valaki ilyet?
a szerelő szerint jobb lett volna egy 530 zvm-x a nyomaték miatt
Van tapasztalatotok a fenti láncokkal?
Ok, olaj az van itthon.
István az enyém ABS-es, azon nyugodtan gyűjthetsz fékfolyadékcserés tapasztalatokat...
nézzél mailt légyszi
Ez a vicces..............mivel én nissin-t borítottam szét így kutakodtam.
A gyári horror 23400.-az egész szett.8 karmantyú 8 porvédő 2db átvezető tömítés.Mondom haggyuk.A nissinnek van márkaképviselete itthon az ő oldalukon az N4nck20 szett ami egy nyeregre való karmantyú és porvédő 3800.- lenne ha nem állnának a csőd szélén és akarnának ilyet tartani.De nem tették.
Így sajnos kis kerülővel francia webshopból jött 13 rugóért a két szett és 800 volt az átvezető.Ha már csinálom mindent újítok de megvan a mérete így szerintem csináltatok vagy 20 db átvezetőt.

A tokico fékek a nissinnél szerintem többe szerelik így valszeg kinn normális közegben jóval olcsóbb a felújító készlet mint az enyémhez.

Kis kutakodással lehet találni felújítót.Ez jó 1250-es bandittól egészen a régi gixxereken át az sv 1000 és gsr 6000-ba is.
Pár éve kellett egy SV 1000-res munkahengert szétborítani, mert szivárgott az egyik karmanytyú. Gondoltam filléres darab az a "beföttesgumi". Hja egy dugattyúra 10 ezer körül van a suzukinál, a szett komplotten meg többszöröse ...szóval inkább 7000 ért vettünk egy bontott pöpec pár munkahengert elöre... Ezért a teljes megbontást ha lehet kerülöm...Nyilván aki a szervizmault írja-összeállítja azért ír mindenhova cserét az ilyen "filléres" dolgokra, mert elméletileg azok, és elvégzett munka mennyiségéhez értékéhez képest elenyészö lenne a tömítések ára (zérohoz közelítve a kockázatát a szivárgásnak egy öreg tömítés miatt), de jelen pillanatban többszörösére dagasztható a számla az ilyen "precizitással".
Meg nyilván a szervizben más nemi szervével könnyü verni a csalánt, cserélve az ilyen beavatkozásoknál a tömítéseket mutogatva, hogy hát ezt írja elö a utasítás. Mondjuk felszámolni egy szelepellenörzésnél egy szelepdekli tömítés árát, mikor az odafigyelve szerintem kiszolgálja a motort az élete végéig...
Nyilván akinek nincs "esze" legyen pénze!
Megnézem ma délután baján, ha nincs akkor szólok, és kellene az olaj is...
Ja persze természetesen a legprecízebb az lenne ha kétévenként szépen leszedné az ember két féldarabba szétcsavarozná levegővel kilökné a dugókat, finoman valami műanyag eszközzel kikapná a karmantyúkat és mindent főleg a hornyokat úgy kitisztítaná hogy enni lehessen rajta.Majd az összes csavarról leszedné a menetrögzítő maradványait és ezekután a karmantyúkat vissza (a legjobb új karmantyúkkal lenne)egy új tömítő gumival a két féldarabnál összerakná a fékcsőnél új karikákkal és az egészet friss folyadékkal ujra légtelenítve gyakorlatilag gyári új friss fékje lenne az embernek.Persze időzítve egy betét cserével.
Én most csináltam.És mivel egy lusta dög vagyok az említett módszer meg macerás tuti csak átöblítem az egészet friss folyadékkal 2015-ben.
Szia laller!Átjött a pénz,köszönöm,üdv!Zolti