Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azám, Pakson horpadnak a fékcsövek
Üdv Banditák!
OFF.
Ma vettem a gyereknek, egy Gilera runner SP50 DI-TECH-et.
(Bár előtte megfogadtam, hogy csak karbis lehet. )
Teljesen gyári, (szerintem fojtások kivéve,) végsebesség: 70 km./óra, vérszegény gyorsulás.
Szeretnék bele pár lóerőt varázsolni, az ésszerűség határain belül.
Örömmel veszem a költséghatékony 5leteket.
Te, ennyire öregnek nem tűnsz :DDDD
Azta Gabi, Te ennyire unatkozol?
Nagyon pöpec cucc! Egy rakéta ráköt, és már szippantja is ki ezerrel a fékfolyadékot
Tomek!
Ne haragudj, hogy ezt írom, de a hsz-eidből az jött le, hogy halvány lila segédfogalmad sincs fék témában. Ezért én azt javaslom, hogy a folyadék cseréjével inkább várj meg egy hozzáértő szakit! Ez nem játék, az életed (és másoké is!) múlhat rajta. Hozzáértés nélkül nagyon könnyen bejuttathatsz egy kis levegőt a rendszerbe és akkor nincs megállás. Nyugodtan eltúrázhatsz még azzal az öreg fékfolyadékkal pár hónapot. Ne melegítsd túl a féket és nem lesz baj. Tehát kerüld a versenypályát és a szerpentineken se kell megőrülni.
Köszi az eddigi segítséget riasztóval kapcsolatban.
Megkérdezem a biztosítót, és utána döntök (hanibal).
Rudi!

A Road-kinget próbáld már ki lécci. Kíváncsi vagyok rá!
Ez am az otlet.
a thereifixedit.com-on a helye
Kért a fene tanácsot.
Az áteresztő csavarnál nem nagy kunszt levenni.Csak egy 14-es kulcs kell hozzá.
De folyadék cseréjéhez nem kéne.
Bár ha neked úgy szimpatikusabb.................
Én egy ilyen precíziós szerkezettel (meg egy porszívóval) szoktam rásegíteni.
majd este.. most benézek a céghez, mert nyílt tesztnap van, ütik szanaszéjjel az új vizes boxereket meg a többit.. Aztán beugrok a szomszédba a Harley-hez, ott is nyílt nap van, "110 éves a Harley" buli..:-)
amugy, a youtube tele van ilyen szerelos videokkal. nezz meg parat.
mondjuk kicsit melleontod ;-)
bmw rol meseljel;-)
miért fröccsenne? Mitől..? :-)
hát valószínűleg Te jobban tudod, hogy kell csinálni. Akkor miért kértél itt tanácsot..? Egyébként ha megnyitod a fékcsövet, na arra leszek kíváncsi..
a viz semlegesiti a fekfolyadekot,legyen ott egy uveggel,ha froccsen.
A tapasztalatom hogy mire kifolyik a légtelenítőn keresztül megőszölők és lehet még az unokáim is figyelni fogják.
Ha a sima fékcsövet megnyitom azon gyorsabban lejön de tuti ujra kell légteleníteni és én a tömítőkarikát nem használnám ujra.
Szilikoncső vékony horgászboltban vagy autósboltban vehető talán egy 100-as métere vagy annyi se.
A legelső dolog amit tudnod kell, hogy a fékfolyadék mar: Ennek függvényében védd a fényezésed és a műanyagokat. Simán megcsinálod egyedül is, nem kell hozzá senki: óvatosan meglazítod a főfékhenger csavarjait és leveszed a fedelet. Alul meglazítod minimálisan a légtelenítő csavart majd ráhúzod az átlátszó gumicsövet - aminek a vége belelóg egy tartályba - majd kinyitod a légtelenitőcsavart, és a használt fékfolyadék szépen kifolyik. Fent gondosan kukkolod, hogy mennyi ment le, majd amikor már majdnem kiürült a tartály, akkor töltesz bele frisset (nem a régire töltöd rá!) A legalább másfél tartálynyi frisset az egyik oldalon engeded le, + még 1-t a másik oldalon. Pumpálás ilyesmi egyáltalán nem kell.. Ennyi.
Hát, csövem az nincs, de majd kieszelek valamit. Gondolom, azért kell, hogy könnyebb legyen lecsapolni. Mivel még sose csináltam, felmerül bennem 1-2 (nyilván amatőr) kérdés: 1. a fékfolyadék árt a műanyagoknak (mar, vagy ilyesmi), vagy csak szar takarítani, ezért kell a rongy? 2. ha jól értem a friss folyadékot tölteni kell a régire. Nem zutyulódik össze a kettő?
elado egy par givi e21 oldaldoboz,gyari suzuki szereles, suzuki emblema.
15e/ par
Első körben ráhúzod a légtelenítőre majd felül leveszed a féktartály fedelét,ki a gumibizgerét és tádámm nyitva a bele.
Kéne a solk plasztikra valami ami felszívja a netán kifröccsenő nedűt.
Majd a 8-assal megnyitod a légtelenítőt és pumpál-elzár-ujratölt addig míg tiszta lé nem jön alul a befőttesüvegbe.
Ügyelni fenn hogy sose szívjon levegőt.
Öcsémmel fogjuk elkövetni ezt a csak jóindulattal szervizelésnek nevezett barbárságot. Mondjuk ő inkább műszaki beállítottságú, mint én. Ha vannak használható praktikák, azokat szívesen látom. Mit akarsz azzal a szilócsővel?