Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A légtelenítö elhelyezkedésében logikailag neked van igazad. Èn ebben valszeg tévedtem, de akkor is állítom, hogy pl egy 6 dugattyús fékmunkagengernél vannak az áramlás szempontjából pangó terek, és ezek valószinüleg azok a helyek amik legközelebb vannak a felforrósodó dugattyúkhoz.
ráadásul alapból puhácska elöl a 600
En is igy jartam es ezert neztem utana.
Igen.
Ebben az esetben újra puha lesz...
A molos teloolajon a szam nem W-ben adja meg a viszkozitast hanem at kell szamolni, a 15W-s kb 8W-nek felel meg azert lehetett puha.
Volt alkalmam megnézni tüzetesen a féknyergemet szétkapva.
A dugattyúk után van a légtelenítő.A járatokat nézve természetesene.Ha a légtelenítő a dugók és a főfékhenger közt lenne érdekes lenne légteleníteni.
Ebben a fékfolyadékcserés dologban csak én lennék ennyire "különc"? Azt tartom, hogy nem is érdemes hozzákezdeni, ha ehhez a művelethez ha csak ezt a parasztvakítás részét csinálnám meg, hogy tartályból "kipumpálom" az folyadékot a a friss cuccal, azt légtelenítek, és kész. Szerintem a elöregedett megforralt folyadék nagy része az a munkahengerek mögött van lent! A légtelenítő meg "félúton". Azért ezt megnézetném hogy jut ki a régi cucc dugattyúk mögül?! Ha térfogatokat nézem a nagyobb része ott lesz lent ami meg sem fog moccanni egy ilyen "parasztvakításos" folyadékcserénél. Normál esetben le kell venni a munkahengereket , letakarítani a dugattyúkat fémtisztára, elöl mind a 12 db-ot, majd ha patika, akkor visszanyomni teljesen hogy kipréselje a maga mögül a folyadékot, rázni, hagyni kicsepegni. Ezek után lehet visszaküzdeni a friss folyadékot a teljes rendszerbe.
Èn csak azt nem tudom még hogy ABS-es motornál hogy lehet ezt tökéletesen megcsinálni, mert azzal még nem volt dolgom, de gondolom a rendszer azon részén is van folyadék...
Nem, estére kinézem a manualból.
Meg van adva milliméterben és milliliterben is
Ok, köszi a segítséget.
Pont 5-5 dl olaj kell bele?
Holnap adom fel a magnót, majd mondom mennyi volt a posta, és abból levonod a szimeringeket, meg a postát.
ontsd bele nyugodtan.
Zoli jol mondja,legkulcs nelkul neki se alljatok. Es nagyon hosszu bitfej kell hozza.
Trukkok:
a zarocsavart meg addig lazitsd ki,amig a villahidban fogjak a csavarok.
az allo es a csuszo szar ugy jon szet,hogy kiszedve minden,olaj kiengedve, also.zarocsavar kint,es szet kell rangatni,mint egy huzos kalapaccssal dolgoznal.
Osszerakasnal meg osszeteszed a szarakat, egy beutovel,rezcsovel, pvc csovel bekocogtatod a.csuszoperselyt,aztan a szimmeringet,utana az also.osszetarto.csavart. kb ennyi, moss el mindent patikara
ok,kedden megy
Az alsó csavart ha megforog az életbe nem veszed le csak ha valahogy lefogod a belső kis csövez vagy mit.
Egyébként már eszembe jutott a bontott olajom története.
Megvettem, és Dl-1000-be rakta bele a szerelőm. De még mielőtt összerakta volna teljesen, ő túl puhának gondolta, újra szétszedte, és visszaöntötte a flakonba. Mondta, hogy vegyek rendeset, ne MOL-osat, és azóta a garázsban áll.
Szerinted használjam fel, vagy kuka?
Nem attól tartottam hogy nem jó, és nem jó áron van, azt hittem legalább egy ezres a posta.
Magam állok neki, a bátyjámmal karöltve, aki autószerelő, nagyobb műszaki tudással megáldva mint én.
Van valami fortély amire oda kell figyelnünk? A két telót kiszedem simán, onnantól kellene a segítség...
Akkor az árát vond le a magnóéból, és csak a szimeringet add fel nekem kérlek, az olajat meg beleöntöm ami nekem van, 15w-s MOl-os.
kb 200ft levelben
A suzukiban sokkal drágább...a Zöldi féle jó és jó áron van.... ....amúgy magad akarsz nekiállni?...
Sima motorbótot nézz ne márkakereskedést.
Ott nincs Athena és szerintem úgy drágább bár az gyári lenne.
Érdekelne a csere, de így hogy olajam van, azt nem kell vennem, a szimeringet mennyibe kerülne postára dobni?
Lehet, hogy nem éri meg, mert baján van suzuki, gondolom onnan is meghozzák.
Időnként arrafelé is szoktam hazamotorozni. Ha így lesz megint, majd meglátogatlak. Már persze, ha szabad...
salzburg
Benne vagyok Egyébként te merre lakozol?
jó, akkor majd félúton Salzburg felé összefutunk majd valahol egy hegyi parkolóba' és lecserélem a fékfolyadékod..:-)
ha a vegseb ok,de a gyorsulas nem, akkor vagy gyenge a kontrasztrugo,vagy tul nehez gorgok vannak a variatorban. olyan elektronikai folytast nem csinalnak,ami a gyorsulast korlatozza. a vegsebesseget szokta vagy a fordulatszamot.
keress valami robizsenit a kornyeken.