Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Drága dolog...
Szerinted miért szeretem annyira a sátrat meg a diszkontokat?
Ezért törpölök nagyon egy szeptember eleji szardinián.
Kb addigra kaparom elő a feltételeket.
De már most elkezdek utánanézni.
Én ezt 6 lityós fogyasztással és drága szállással számoltam. Szerintem ennél kevesebből is kihozható.

De majdnem két eurós benzinnel elég drága a mutatvány ott a görögöknél motorozgatni. Egyébként valamivel napi 100 euro alatt lenne kb a költség (kb mint egy alpesi gurulás)
12 napra szerintem csak a szállás 240 körül van és akkor még enni se evett az ember, meg nem vett belépőt az akropoliszra a meteorákba a rílai kolostorba stb..

Lehet hogy ki lehet hozni 800-ból is, de mérget nem vennék rá.
Hát ha most számítod ki a mostani euro árfolyamon akkor az 1200 euro majdnem 360000 forint.
Az 10 napra elosztva 36000 naponta.

Irgalmatlan sok.

10 nap szardinián kompal szállítva szerintem tokkal vonóval 180-200e ből megvan.

hétvégén nekifekszek ha lesz időm és teljesen kiszámolom a lejutát/ott tartózkodást komplett.
Huh.. nem 10 nap.. hanem min 12.

10 nap az másra kell arrafelé
(most kb egy hét alatt összerittyentettem majdnem 30k kilométernyi keleti-balkáni motorostúrát.. ha oda jutok csak elő kell majd szedni a fiókból)
Mondjuk kell rá 10 nap... az meg néha nehezebb mint a pénzt előszedni
10 napos csak kanyargóson menős görög túra.. relatív sok kulturális látnivalóval olyan 1100-1200 euroból kijön. Nem sátrazva

Úgyhogy szerintem jobb ár-ért aránya van mint Szardíniának.
hühh egy 3-assal kevesebb.
330-410-ig megy kábé a komp ár.
Hátttt ja.Végülis elég sok jel mutat rá hogy inkább a balkán dark felé hajlanak.

De speciel mivel most időm mint a tenger pénzem meg semmi így törpölni van időm.

Ha a 0 angolt vesszük (ergo lehet elcseszek valamit) most nézegetek kompot a szigetre és hát picit ledöbbentem.
Motorra annyi lenne mint a H100-asra.
KB 3330 euro oda-vissza.
Jó úton járnak a keletiesedés felé
A görögöknek már egész nyugat szaguk van.
Balazs!
Küldök egy plusz üveggel a gumibogyószörpből kárpótlásul!
Megírod a címet megint ha megkérlek mailben?
Nem tudom mi történhetett, mert mi mindig kipróbáljuk hogy nem ereszt e?
Küld a címet, és megy a pótlás!
Ezért te fizettél, ez neked jár!
Szia!
Megkaptam a csomagot, benne volt a két üveg tisztítószer, de ez az üveges megoldás nem igazán jó, ugyanis az egyik teljesen kifolyt, a másik kb negyedig van.
Ezt azért írom csak le, nehogy másis így járjon, könnyen letekeredik az üveg teteje, itt is az volt a baj.
Lehet, hogy a postán nem megfelelően bánnak a cuccal, és ez volt a gond.
De legalább gyorsan ideért.
Van már egy teljesen kész görög túratervezetem is... 4800 kilométer össztávval (kifejezetten a görög hegyek és kanyarok témakörben). Majd meglátjuk lesz e belőle valami
Csak nekem még robogóval adatott meg! De remélem mostmár nagyobb gépre ülhetek,.,.
Én is voltam már egy pár helyen
hello! görögország gyönyörű! voltunk már pár helyen!
Ország fix... mert van ott betervezett program. Nem magánszemélynek tervezem, úgyhogy ilyen alternatívát nem javasolhatok

Egyébként szeretnék csinálni idén egy "partitúrát" is... 3000 kilométer az Adria partján le a görögökig majd haza 7 vagy 8 nap.. de még nem tudom mikor, mert úgy néz ki maradok még 2 évig az egyetemen... pedig ezt tavasszal kéne amíg üres a part
Karlobag, senj, tengerpart?
Én tavaly voltam életemben elsőnek arra felé és én idén is elmennék, de nem bled miatt, mert szép táj és jó utak mindenfelé, a felsőbrendű arogancia nélkül! Én szlovéniát csak ajánlani tudom mindenkinek, bár most nem ez a téma :)
Én minden nap ezt csinálom csak kamionnal...holnap viszonylag későn kelek 3.30-kor, de a hajnal már valahol Csorna közelében fog érni.....hidd el, meg lehet unni....
10-kor kelsz..........megrggelizel............elolvasod a bors,stb rovatokat,beöltözöl a legújabb szabású legdrágább dájníze rókásba,felülsz a legújabb modellű gixxerr1cbrzxsatöbbire.
És kidöcögsz a nyugati térre.
És fél óra réágatás után hazatriciklizel.

http://www.sportmotor.hu/motor...


Mmmmmmmmmmmm
m.
..és ennél már csak egy jobb van (bár azt nehéz megoldani) amikor még sötétben indul el az ember és az úton éri a hajnal.

Párszor csináltam már ilyet (nem motoros túrán.. de ami késik )
Üresek az utak, hűvös van, friss a levegő és szépek a fények. Szerintem mámorító
Pfffffujjjjj.