Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Fejben tartom.

Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat... neked is, és természetesen a többieknek is!


Ha valamelyikőtök menne keletre, kérdezhet majd bátran
....akkor viszont ha tényleg nézelődni akarnak 400km körül tervezz naponta......azt kényelmesen meg lehet oldani....egyébként már én sem megyek kint többet mert unom a cél és látnivaló nélküli száguldozást.....én szórakozni megyek bárhová és abba már beletartozik nappal a szép helyek megtekintése este pedig a sörözés....
Nem hiszem hogy sokan hajlandóak hajnali 4-kor kelni, hogy 5kor már motorozni lehessen :D

(Pedig ha tudnák milyen jó... )
Én hajlandó vagyok... de ezt nem magamnak csinálom, hanem mert megkértek rá.
Szlovéniában is meg tudsz mert hajlandó vagy 14-16 órát motorozni.... ....akkor simán megy az 5-600 km is... .....
Igen.. de ott minden nap (amikor nem volt sok murvás) meg tudtam tenni kényelmesen 500 kilométernél nagyobb távot

Faluban meg lehet menni 80-nal szinte mindenütt (tranzit utakon nem..de ott meg nemigen járok)
Keleten is kanyargósak a hegyek nem?
Ezt jó tudni... én keleten szocializálódtam, itt mindig kevesebb idő kellett egy-egy táv leküzdésére mint amit a google írt.
Nem véletlenül ír hosszú menetidőt, mert valóban annyi.. nem csak a falvak miatt, hanem mert a hegyi utakon talán 50es átlagot ha tudsz menni..
Szlovénia egyetlen szép része Bled és annak környéke...ha a történelem érdekel érdemes felkeresni a Doberdoi 1VH-s emlékhelyeket....még én is csak képen láttam, de idén ha lehet megnézem őket...
Kaptam a terv kidolgozására egy hetet. Úgyhogy most csinálok pár változatot. Hozzá leírást (ha szar akkor leírom hogy ez úgy nem jó..de ha ragaszkodnak hozzá)

Aki kurvának akar állni az szenvedjen
Budapestről Bledbe könnyen teljesíthető volt,igaz a Magyar szakaszon autópályán mentünk M7 ... Utána szigoruan országutak, csodálatos volt....
Bled-bovec Kobarid Nova gorica..2011,2012

Dokypapa sokszor megjárta Szlovéniát,a mot.hun megtalálod ha gondolod..
Unni fogják....Bled is nagyon szép sőt szebb mint a parti város....sétafikálni igen jó ott a motorozás után és van egy jó nyári bob pályája gyors pályával...
Én ezt tudom... de ha az az igény hogy legyen tengerpart is (Piran szép városka.. talán egynek jó lesz), fürödni nem akarnak benne
Inkább a Bled-i tó legyen a célpont és onnan csak egy köpés a mangart és az olasz oldal.....ha van rá 3 nap igen jó túrát sikerül összehozni...
Ehhez rövid lesz az idő és érdektelen a túra....Szlovéniában a hegyek jobbak mint a tenger...a tengert a horvátoknál kell abszolválni...a szlovén part nem nagy durranás...
Megkértek hogy tervezzek megy egy túrát...Egy hétvége lesz rá (a túrára).

Veszprém Őrség Graz Bovec és a tengerpart fix pontok.. ha magamnak csinálnám nem szaroznék ennyit. Azt néztem hogy 1400ból szépen meg lehet csinálni.. de az 3 napra lehet hogy sok olyannak aki nem olyan elvetemült mint mondjuk én..
Szlovánia még lassabb mint Horvátország ha a mellékutakon akarsz haladni...falu falu hátán, ahogy kiérsz az egyikből látod a másikat és ugye 50....a főbb utakon lehet valamelyest haladni, de ott sem annyira......Amúgy meg el lehet jutni egy nap alatt bárhová, nem nagy ország...
Meggy, szilva, körte, válassz :D
Nem tudom, hogy ez vagy az SV topic-e a jobb a kérdésemet feltenni.. Itt mintha lennének Szlovéniát többször megjárt motorosok is számítok a tapasztalataitokra.

Szlovén tengerpartról (Piran) Ljubljanát és az autópályát messzire elkerülve mennyire esélyes 1 nap alatt eljutni Veszprémbe? (vagy Veszprémből oda le)

Az útvonaltervező vészesen hosszú várható menetidőt ír.. arrafelé még nincs tapasztalatom hogy a sok apró falu miatt mégis mennyire lehetne menni...
El kell adni, hogy ne legyen.. Más biztos megoldás nincs, ha akarja, elviszi, még ha gránáttal is rakod körbe..
szia! e-mail ment

elfelejtettem az ütcsit megköszönni,igy most utólag: KÖSZI
Bécsben viszont nyithacc cukrászdát
Majd ott eladod a nagyisütit.

Én nagyisüti helyet kisüstit kérek.
És addig nyomom a nagyisüti bizniszt míg az únió le nem csap rám, valamilyen bu...áns szabállyal
Mint "Bio"
Arra úgyis "harapnak" mostanában