Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mivel ma már eléggé zártak az akksik nem lehet cellánként ráméregetni, hogy zárlatos-e?......van még egy módszer ezt kiszűrni, de azt is csak olyannál érdemes alkalmazni aminek legalább a folyadéknyílásai kinyithatóak.....
Volt már haldokló akksim, azzal be lehetett lökni a GS-t... amikor pedig domboldalon laktam, elég volt csak kitolni az utcára..majd amikor felgyorsult 30-40re kiengedni a kuplungot. Éppen ezért nem értettem a dolgot
Zárlat.....és ha nincs meg a kellő fesz akkor nincs gyűjtás még ha kicsit teker akkor sem és tolásra sőt bikázásra sem indul mert a rossz akksi mindent felvesz... ......többször jártam így mindenféle járművel....ezt a mostani akksik produkálják, a régiek tényleg szép lassan mentek tönkre....kivéve a zárlatnál, de arra sem voltak olyan érzékenyek, jobban bírták.....
A no benzin az egyértelműbb szituáció.
Meglepő és felettébb bosszantó szituáció
Mi sem értettük......megálltam az útpadkán,ahol nagyobbacska kövek voltak,gondolom ez megrázogatta az akkut is,5 perc múlva ráteszem a gyújtást,óramutatók körbe ahogy kell,visszalendülésnél meg olyan 3/4 állásnál megakadtak,se kép se hang......először azt hittem,hogy zárlat és kinyomta a főbiztit,de nem.....másik akksi bele és pöcc-röff.........tolásra sem indult,egyszerűen elment belőle minden áram...
Ezt nem igazán értem.
..hogy tud annyira meghalni egy akksi, hogy utána betolva, vagy itt épp a lejtőn gurulva sebességbe téve és beröffentve a motort ne lehessen vele elketyegni még egy darabig.
Gurultam mint a kamikáze lefelé,de néha elfogyott a lendület.......egy gixxeres srác segített feltolni az emelkedőkön,de így is lefáradtunk,viszont szerzett akksit vmi 9000ftért másnapra.....+ egy másikat vasárnap du. amivel haza tudtam menni....
a legjobb az volt az egészben,hogy miközben gurigázok lefelé már bent a városban,egyszer csak meglátom az út bal oldalán a volt középiskolai osztálytársamat akit már nem láttam vagy 6-8 éve,nem kicsit röhögtünk.....
Fasza volt a 170 kg toligálása is. De azé plusz 70-et má nem vállatam volna be.
Az enyémben is ilyen beleöntős van,unibatt,5 éves.....a gyári motorozás közbeni 5 perces megállásnál adta meg magát,fent a tv toronynál,lendületből begurulás Pécsre,némi dombokon feltolással fűszerezve,a 240 kg marhára el tudja hagyni magát!
Sziasztok.
Egy kis segítséget kérnék:
Akinek 600, 650 és 1200-es lég-olajos banditja van megtudná mérni az egyik leömlő cső átmérőjét.
Előre is köszönöm.
Az jó az a feltöltős, mert így bármikor töltöd is bele a levet, új akkud lesz, nem pedig olyan, ami már a boltban öregedett feltöltve két évet a polcon.
Ilyet vettem a banditába is mielőtt eladtam.
9.év után feküdt ki az enyém is. Nyáron vettem meg bele az újat, mert már az üresjárati kapocsfesz 12.3-12.4 Volt körül volt. Ha sokat állt már gyengélkedett, folyamatos használatnál még nem voltak indítási gondok. Az új aksin volt egy tájékoztató, hogy az 100%-osoknál ca 13 volt mérhetö, 12.75 Volt a 75%-os aksiknál 12.5 Volt a 50%-osnál, és így convergál a nullához. Amúgy a helyi autóboltos hozott 13-14 rongyért egy ugyanolyan lezártat mint a gyári. Persze nekem kellett feltölteni a hozzá mellékelt flakonokkal.
Meglett, köszi.
A honlapunkon, illetve a sportmotor ajánlóban is meghírdetett bőrkabátokról esett szó.
Fokozatosan sosem szokta.
Általában éjszaka,messze,késésben,és amikor a telefon is lemerül.
Az enyémben is 6,5 éves, és még mindig jó. Kíváncsi leszek meddig fogja bírni. Remélem, ha megadja magát, akkor fokozatosan teszi, vagy hirtelen, de akkor mikor itthon van a garázsban.

Jó lenne ugyanilyen akkut szerezni majd bele.
Ha gyári yuasa, akkor minden belefolyatott amper kidobott pénz.
9 év az 9 év...
Az enyém két évig haldoklott, kisütöttem egy 21 wattos izzóval, majd feltöltöttem, majd újból kisütöttem. Az enyémnek jót tett, de ez nem garancia, hogy a tiéd is megjavul.
Az idei szezon elején végleg megadta magát, 9 éves volt.
Gyárit vettem bele, ha ez is addig elmegy, boldog leszek, hogy még mindig motorozok.
Ha még forgatott pár kört és égtek a lámpák, akkor valszeg igen :-) Az elmélettel ellentétben sok akkut támasztottam már fel.
Sok sikert! Persze, ha rendbe hoztad, irány be vele a melegre télre!
akkor szerelgessünk is egy kicsit

lemerült az aksim,nem kicsit nagyon,hétvégén akartam indítani,de 2-3 forgatás után már csak a műszerek üzemeltek,jelenleg csepp töltőn van

kérdés a következő, menthető még az energia forrás,vagy kezdjek gyüjteni egy újra,vagy szóljak a Jézuskának!
Én venném a 120 eurost.
Igen,mondtam. 200 rugót nem adok érte,bódisra kértem ajánlatot,85 ezer.
Válogatós vagy.
kb 200 rugó!